Car Audio » [a4 b6] Navigation plus audi
Odpowiedz do tematu
 
Interfejs powinien mieć 6 przewodów. 2 to masa i zasilanie, 4 to magistrala CAN.
Jak rozbierzesz czarną wtyczkę, to zobaczysz na niej ponumerowane skrajne pola 1,6,7 i 12
6 to stały plus który powinieneś podłączyć do grubego czerwonego przewodu zasilającego RNS, 12 to masa podłącz do brązowego przewodu w RNS.
2 to CAN L - podłącz do pinu 19 w niebieskiej wtyczce zegarów
3 to CAN H podłącz do pinu 20 w niebieskiej wtyczce zegarów.
8 CAN L podłacz do pinu 26 w RNS
9 CAN H podłącz do pinu 13 w RNS.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
podłączyłem juz Tuner TMC dorzuciłem brakujące kabelki.Przy właczeniu radia nie pojawia sie juz komunikat:
RDS-TMC tuner:
Connection to RDS-TMC tuner is faulty or could not be established.

Wciaż na fisie nic sie nie pojawia, domyslam sie ze trzeba przekodowac cos, mam taki kabelek co musze do niego dopasowac zeby mi odpalił (program).

foto.
http://zapodaj.net/4406e9d7fb0a4.jpg.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dość stabilnym programem jest vag com 311.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
udało mi sie połaczyc vag-iem, wszystko odczytuje. tylko gdzie teraz wejsc i co wpisac.
Posiadam Navigation Plus + TMC + zmieniarka Audi CD changer w schowku, bez Bose, tuba niskotonowa w bagazniku orygniał. Dodatkowa mam problem bo nie gra mi przód głosników po przełozeniu z Concert II na Navi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na początek weź się za te głośniki przednie. Prawdopodobnie Navi zakodowana jest pod Bose.
Podaj kodowanie swojej RNS. Połącz się z adresem 56 Radio ( nie 37 nawigacja) i napisz co tam widzisz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Polaczylem sie adresem 56 zakladka:
Controller Info ::

Soft Coding: 00017
Component Radio : BNO 0001
Shop# : WSC 46582

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zmień z 00017 na 00207

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kanal 56> pozniej rozumiem 10 > i pozniej jaka wartosc wprowadzic ? zeby zmienic

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bartek_454 napisał/a:
kanal 56> pozniej rozumiem 10 > i pozniej jaka wartosc wprowadzic ? zeby zmienic
56 to nie kanał tylko adres.
Klikasz na okienko 56 RADIO> 07 kodowanie i wpisujesz wartość 00207 i zatwierdzasz.
Przednie głośniki powinny zagrać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
okej, głośniki już grają

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Teraz zegary. 17 Instruments > 10 Adaptacja > kanał 62 > do wyświetlonej wartości dodaj 4 >test i zapisz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wielkie dzięki kolego "Adi202 " za cala pomoc przy podłączeniu Navi. Wszystko już działa.Pozostaje mi blad Airbag 01588

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bartek_454 napisał/a:
Wielkie dzięki kolego "Adi202 " za cala pomoc przy podłączeniu Navi. Wszystko już działa.Pozostaje mi blad Airbag 01588

Proszę bardzo. Jeżeli nie poradzisz sobie z Airbag, to załóż nowy temat w odpowiednim dziale.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam, mam wgrana mapkę do navi i podłączona antenę nowa(stara niesprawna), dopiero teraz miałem możliwość przetestowania nawigacji, po przejechaniu 30 km zauważyłem ze opóźnia o 300-400 m prawdziwe położenie i nie działa płynnie. Sygnał gala mam wpięty na 21 pin zielona wtyczka licznik.Zakupiłem adapter podłączając navi, i sygnał GALA/ABS idzie z jednego źródła (od 2003 roku Gala idzie ponoć z ABS) mam auto z końcówki 2003. Czyli żeby sprawnie działało rozumiem ze potrzebuje Sygnał ABS z lewego kolo którego nie mam, i po to samo źródło wpinam GALA i ma działać? tylko skąd pobrać sygnał ABS żeby
było jak najmniej przeciągania
Sprawdzilem ustawienia navi, rozmiar kol odpowiedni.

Kabel NAV 26 max:
http://allegro.pl/kabel-n...4294220472.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bezpośrednio z ABSu.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa