Elektryka i elektronika » [A4 B5 ADR] niedomyka do końca szyb z pilota
Odpowiedz do tematu
 [A4 B5 ADR] niedomyka do końca szyb z pilota
Witam.
Problem w tym że po naciśnięciu przycisku zamykania w pilocie centralny zamyka się bez problemu cały natomiast otwarta szyba zasuwa się do połowy ( chyba że jest odsunięta tylko trochę 5-10 cm to zamyka ją do końca) - niezależnie czy kierowcy czy pasażera, a czemu? Natomiast jak otwieram go z pilota to otworzy się i szyby odsuwają się do połowy i u kierowcy i u pasażera.
Autko z kluczyka dociąga szyby od zera do góry z z pilota nie, tylko do połowy.

Mam sterownik centralnego noxon T5P7

Zamieszczam jeszcze schemat jak podłączyłem wszystko (sterowany minusem) pneumatyczny

http://www.fotosik.pl/pok...57aabcf4b7.html

Może coś źle zrobiłem.
pozdr. Mateusz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a masz tylko jednego pilota czy dwa? sprawdzałes drugim? Myslę,że problem tkwi w samym pilocie a dokładniej we włączniku zamykania

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam sprawdzałem.
Tak samo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Musisz zmienić czas domykania szyb na 30s. Naciśnij i przytrzymaj klawisze w pilocie przez 5s.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Próbowałem już :-(

1 przytrzymywałem dwa przyciski przez 5 sek i kierunki mrugnęły 3 razy - system
automatycznego 30s. domykania szyb posiadających funkcje komfort

2 ---------------------------------II--------------------------- mrugnęły 5 razy - działa tryb immobilizera.

Obecnie pilot pracuje na tej pierwszej opcji.
A nie wiem dlaczego ale na ustawieniu zworki 0,5s. zamykał i otwierał tylko samochód i już.
A na zworce ustawionej na 3,5s zamyka go i otwiera i szyby działają tak jak opisałem.

Przecież powinno być tak że on przy otwieraniu się tylko otwiera i wszystko a przy zamykaniu zamyka się i szyby też zamyka (ja mam tylko 2 elektryczne szyby i nie mam szyberdachu)

Dodam jeszcze że schemat podłączenia który zastosowałem do swojego zamka to "sterowanie minusem"

http://www.fotosik.pl/pok...62849e0f40.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Widocznie źle coś podpiąłeś. Domykanie powinno działać tylko przy zamykaniu. Ustaw moduł na 0,5s oraz w trybie komfortu. Zmierz czas impulsu na domykaniu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dobrze zmienię to jak napisałeś na 0,5 sek.
Tzn że mam odczepić podłączony przewód od centralki (ten cienki czerwony) od domykania szyb i zmierzyć na nim napięcie i czas przez jaki je podaje tak?
miernikiem + do kabla - do masy w aucie (dobrze rozumiem)?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bombelm7 napisał/a:
Dobrze zmienię to jak napisałeś na 0,5 sek.
Tzn że mam odczepić podłączony przewód od centralki (ten cienki czerwony) od domykania szyb i zmierzyć na nim napięcie i czas przez jaki je podaje tak?
miernikiem + do kabla - do masy w aucie (dobrze rozumiem)?

Dokładnie tak jak piszesz. Minus miernika podłącz do przewodu domykania, plus miernika do 12V. Po naciśnięciu klawisza "zamknij" na mierniku przez 30s powinno być 12V.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skończyło się na tym że zaprowadziłem Audi do elektryka.
Podłączył i wszystko śmiga na 6+
(zamyka, otwiera, domyka, również nie ma znaczenia czy otwieram pilotem po zamknięciu z kluczyka czy na odwrót)
Z tego co zaobserwowałem to podpiął się tylko z jednym kabelkiem pod brązową kostkę na słupku (od domykania szyb) reszta w pedałach...
Ważnie że działa, koszt to 50zł

Dzięki za zainteresowanie, temat do zamknięcia.
Problem rozwiązałem.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.226.93.207 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa