Elektryka i elektronika » Audi A2 1.4TDI - ARS
Odpowiedz do tematu
 Audi A2 1.4TDI - ARS
Witam. Mam kolejny problem,ale tym razem chodzi o system ARS.Ponieważ auto kupiłem niedawno i śniegu już nie ma , nie mam jak sprawdzić jak ten system działa.Ogólnie znam zasadę włączania i wyłączania ASR,jednak nie jest to sygnalizowane żadną kontrolką.Nie wiem czy tak ma być.Dodam ,że na desce rozdzielczej nie ma sygnału żadnego problemu. Co o tym sądzicie. ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyłączenie tego systemu klawiszem na konsoli powinno być sygnalizowane świecącą się żółtą kontrolką na desce rozdzielczej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki bardzo.Może psuję sobie radość z posiadania auta na które zawsze miałem ochotę ,ale lubię mieć wszystko sprawne.Właściciel wspominał, że ktoś z oglądających wcisnął tak mocno przycisk na konsoli ,aż coś w nim pękło.Naprawiał mu to elektryk ,ale widocznie nieskutecznie.Standardowo ARS jest włączony cały czas , jeżeli nie ma komunikatu na tablicy rozdzielczej to jest O.K. ??? Wydaje mi się ,że to wina przełącznika na konsoli.Jeżeli potwierdzicie moje przypuszczenia,to na razie nacieszę samochodem, bo naprawdę jest piękny. ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Paweł67 napisał/a:
Standardowo ARS jest włączony cały , jeżeli nie ma komunikatu na tablicy rozdzielczej to jest O.K. ???
dokładnie tak jak piszesz

Wystawiono 1 piw(a):
Paweł67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Edytowałem, bo powinno być "Standardowo ARS jest włączony cały czas ".przepraszam.
Czy diagnostyka VAG-ie powinna wykazac usterkę ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Paweł67 napisał/a:
Edytowałem, bo powinno być "Standardowo ARS jest włączony cały czas ".przepraszam.
Czy diagnostyka VAG-ie powinna wykazac usterkę ?
myślę,że nie, ale warto podłaczyć i sprawdzić sobie wszystkie systemy niuni ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli faktycznie uszkodzony jedynie jest wyłącznik ASR to wydaje mi się, że VAG nie wykaże żadnego błędu :)

[ Dodano: Sro 07 Mar, 2012 12:46 ]
Pasiak, no to żeśmy się zgrali :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gwidi napisał/a:
Pasiak, no to żeśmy się zgrali
idealnie :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Paweł67 napisał/a:
bo naprawdę jest piękny. ;audi;

Jest piękny inaczej. Przyznaję, że ma coś w sobie. Jedynym problemem w tych autach była elektrycznie sterowana skrzynia biegów i silniki TDI. Mimo tego warto mieć go w posiadaniu dla samej oszczędności paliwa. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pisząc ,że jest piękny miałem na myśli nie tylko kształt, ale również a może przede wszystkim stan techniczny-wygląda jak nowy.
Czytałem ,że przeprowadzając diagnostykę program sygnalizuje naciśnięcie przycisku, sprawa dotyczyła sterowaniem szybami.Myślę że w przypadku ARS też powinno być widoczne że jest podawany sygnał z tego przełącznika.
P.S.Czy obsługa VAG-a jest bardzo skomplikowana?Czy znajomość komputera na poziomie 4+ jest w tym przypadku korzystna?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Paweł67 napisał/a:
Pisząc ,że jest piękny miałem na myśli nie tylko kształt, ale również a może przede wszystkim stan techniczny-wygląda jak nowy.
Czytałem ,że przeprowadzając diagnostykę program sygnalizuje naciśnięcie przycisku, sprawa dotyczyła sterowaniem szybami.Myślę że w przypadku ARS też powinno być widoczne że jest podawany sygnał z tego przełącznika.
P.S.Czy obsługa VAG-a jest bardzo skomplikowana?Czy znajomość komputera na poziomie 4+ jest w tym przypadku korzystna?

Aby sprawdzić wyłącznik ASR nie musisz mieć VAGa. Wystarczy zdemontować wyłącznik i zmierzyć go miernikiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Aby sprawdzić wyłącznik ASR nie musisz mieć VAGa. Wystarczy zdemontować wyłącznik i zmierzyć go miernikiem.

Nie jest to takie proste.Na razie jest po zimie i odpuszczę, ale dowiem się co jest grane i dam znać. Powtórzę jednak pytanie ,czy VAG sygnalizuje naciskanie przycisków?
Dlaczego aby napisać odpowiedź muszę się drugi raz logować?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Paweł67 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Aby sprawdzić wyłącznik ASR nie musisz mieć VAGa. Wystarczy zdemontować wyłącznik i zmierzyć go miernikiem.

Nie jest to takie proste.Na razie jest po zimie i odpuszczę, ale dowiem się co jest grane i dam znać. Powtórzę jednak pytanie ,czy VAG sygnalizuje naciskanie przycisków?
Dlaczego aby napisać odpowiedź muszę się drugi raz logować?
dokad cały system działa poprawnie program diagnostyczny nie powinien wykryć usterki. W Twoim przypadku bedzie to VAS gdyz VAGiem nie połaczysz się ze swoim autkiem

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.119.116.102 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa