Tak jak w temacie - dzisiaj nagle radyjko przestało mi odczytywać CD i jakby się zwiesiło, nie dało się wyciągnąć płyty ani "ponawigować" w menu. Na wyświetlaczu pojawił się napis Audio Fehler - Service i ostrzegawczy sygnał

.
Po wyłączeniu i włączeniu zapłonu radio działało już normalnie. Jako, że jestem ciekawska z natury to proszę o wyjaśnienie tego przypadku. Dodam, że płyty są w dobrym stanie
Cóż mogę powiedzieć...... współczesna elektronika.
Żeby było wesoło problemów z radiem ciąg dalszy. Stoję dzisiaj na światłach i kolejny błąd wyskakuje, tym razem "CD Error - Service". Jako, że nie miałam możliwości zresetowania zapłonem słuchałam uroczego brząkania całą drogę do domu.
Na parkingu dopiero po kilkakrotnym odłaczaniu i załączaniu zapłonu udało mi się wyciągnąć płytę... radio wydawało przy tym dźwięk, jakby ją mieliło

(słowo, mam niszczarkę w domu). Dodam, że CD wyszło tylko "kantem" z radia, resztę wydarłam na siłę. Czarnuch robi się nieposłuszny
W związku z tym pytanko - jak resetuje się Concerta? Myślę, że niska temperatura nie może mieć aż tak zgubnego wpływu, ponieważ to nasza druga zima razem i bywało znacznie zimniej (-30stopni), a wszystko działało bez zarzutu.
Reset zrobisz odłączając radio od zasilania, czyli wyciągając bezpiecznik, ale sądzę, iż to będzie bardziej mechaniczna usterka niż elektroniczna.
pzdr