Skrzynie automatyczne » [A3 8L] Czujnik temperatury oleju skrzyni
Odpowiedz do tematu
 [A3 8L] Czujnik temperatury oleju skrzyni
Witam, mam prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury oleju w skrzyni biegów, na VAGu temperatura przeskakuje z w miarę poprawnej na ponad 200*C aby po chwili znów wskazywać poprawną(?) wartość. Błędów nie łapie.

Czy ten fakt, może mieć wpływ na pracę skrzyni biegów?

Gdzie owy czujnik się znajduje (gdyby ktoś miał jakiś rysunek techniczny tej skrzyni to byłbym wdzięczny) oraz czy istnieją jakieś zamienniki tego czujnik czy trzeba kupować oryginał w ASO? Czy jego wymiana jest kłopotliwa?

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czujnik temperatury znajduje się wewnątrz skrzyni. Czy wymiana jest kłopotliwa? Wszystko zależy czy byłbyś w stanie rozkręcić spód skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Miałem nadzieje, że jest gdzieś "na wierzchu" wkręcany z blok.

Możesz mi powiedzieć jaki mam model skrzyni biegów (oznaczenie)?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Prawdopodobnie jest to skrzynia automatyczna... :lol:

A typ to sam organoleptycznie sprawdź na wlepce z wyposażeniem ,która znajduje się w miejscu gdzie koło zapasowe.

PZDR

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy za wycie skrzyni odpowiada mała ilość oleju w samej skrzyni czy w dyferencjale skrzyni?
Poza wyciem skrzynia chodzi dobrze.

Kolejna rzecz: Czy znacie kogoś z zachodniopomorskiego lub lubuskiego kto mógłby zająć się moją skrzynią rzetelnie? Najlepiej na trasie Szczecin-Gorzów-Zielona Góra.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To zależy kiedy ona wyje tylko w trakcie jazdy czy na postoju również.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyłącznie podczas jazdy, najbardziej słyszalne jest to przy niskich obrotach oraz przy odpuszczaniu pedału przyśpieszenia...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
TTTom napisał/a:
Wyłącznie podczas jazdy, najbardziej słyszalne jest to przy niskich obrotach oraz przy odpuszczaniu pedału przyśpieszenia...

Sądzę, że będzie to niedostateczna ilość oleju w dyferencjale.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czytałem, że olej w dyferencjale wlewa się przez otwór po wykręcaniu czujnika prędkościomierza? Czy mam rację? Oraz czy jest tam śruba do spuszczenia oleju z dyfra?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
TTTom napisał/a:
Czytałem, że olej w dyferencjale wlewa się przez otwór po wykręcaniu czujnika prędkościomierza? Czy mam rację? Oraz czy jest tam śruba do spuszczenia oleju z dyfra?

Dobrze słyszałeś. Musisz wykręcić czujnik prędkości na którego końcówce jest miarka poziomu. W ten sposób sprawdza się poziom oraz dolewa olej w skrzyniach w których nie ma śruby kontrolnej. Jeżeli Twoja skrzynia posiada z boku skrzyni śrubę kontrolną, to poziom sprawdza się jak w manualnej czyli przez dolewanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy olej w dyferencjale jest taki sam w skrzyni?
Oznaczenie skrzyni to AG4 DMP.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
TTTom napisał/a:
Czy olej w dyferencjale jest taki sam w skrzyni?
Oznaczenie skrzyni to AG4 DMP.

Olej w dyferencjale jest taki sam jak w manualnej skrzyni 75W90

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy to jest ten czujnik prędkości, zaznaczony na zdjeciu:
http://imageshack.us/photo/my-images/560/ag4m.jpg/

Jestem Ci wdzięczny za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie to miejsce. Wykręć ten czujnik, wyczyść czystą smatką i ponownie zamontuj i wymontuj. Końcówka czujnika powinna być węższa - pozycja min i max.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jutro się tym zajmę ale jeszcze mam 1 zasadnicze pytanie, temperatura oleju w dyfrze chyba nie ma znaczenia przy sprawdzeniu jego stanu?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.144.28.50 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa