Elementy silnika » [100 c4] Naprawa bloku silnika 2.4D
Odpowiedz do tematu
 [100 c4] Naprawa bloku silnika 2.4D
Witam jest możliwość naprawy wżerów bloka silnika 2.4D w Audi 100 C4 z 94r ? Silnik nie ma kompresji i stwierdzili ze silnik do wymiany, ale nie widzi mi się wymiana silnika za 1200zl jak auto warte 3000zł wie ktoś może czy da sie jakoś zregenerowac lub naprawić blok ? podobno wżery jakoś wypełnia się klejem ? Ew jest możliwość abym gdzieś dostał blok do tego auta ? Dzięki za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
co dokładnie jest wyżarte że nia ma kompresji ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia mnie w PL nie ma i opieram się tylko na informacjach od mechanikow, ale sproboje zdobyc ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na Twoim miejscu poszukałbym zajechanego silnika z dobym blokie, tai otor kupisz za psie pieniadze, a zyskasz blok....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Silniki po 1000zł wzwyż także się nie oplaca, nie da sie zrobić na jakiś czas tego `tanim kosztem` ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeżeli wymiana silnika nie wchodzi w grę, to musisz opisać co dokładnie z blokiem jest nie tak. brak kompresji coś powoduje - tuleje, tłoki, pierscienie, głowica, uszczelka ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dopytam się ojca i spróbuję jak najszybciej dać znać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gragi92 napisał/a:
nie da sie zrobić na jakiś czas tego `tanim kosztem

Na jakiś czas tanim kosztem i do "żyda" i ktoś inny będzie się martwił :-/
gragi92 napisał/a:
ale nie widzi mi się wymiana silnika za 1200zl jak auto warte 3000zł
gragi92 napisał/a:
Silniki po 1000zł wzwyż także się nie oplaca

To może zamiast kleić coś na chwilę to trzeba sprzedać autko takie jakie jest i nie bawić się bo klejenie może wyjść troszeczkę taniej niż wymiana silnika.
Przede wszystkim musisz wiedzieć co się stało, żeby wiedzieć co i jak to robić. :-P

Wystawiono 1 piw(a):
jimv8
Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
gragi92 napisał/a:
nie da sie zrobić na jakiś czas tego `tanim kosztem

Na jakiś czas tanim kosztem i do "żyda" i ktoś inny będzie się martwił :-/
gragi92 napisał/a:
ale nie widzi mi się wymiana silnika za 1200zl jak auto warte 3000zł
gragi92 napisał/a:
Silniki po 1000zł wzwyż także się nie oplaca

To może zamiast kleić coś na chwilę to trzeba sprzedać autko takie jakie jest i nie bawić się bo klejenie może wyjść troszeczkę taniej niż wymiana silnika.
Przede wszystkim musisz wiedzieć co się stało, żeby wiedzieć co i jak to robić. :-P

Wojtku :okok:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jeżeli doszło by do wymiany silnika, ilę mogę `wziąć` za takie auto ? głównie jeździł w trasach ostatnio wymieniane wahacze i tarcze z klockami na wszystkich kołach. Jednak jutro najprawdopodobniej się dowiem coś więcej na temat braku kompresji. Na allegro niby są wycenione na 6000zł z tym silnikiem. Ogólnie auto zadbane, zero rdzy jedyny minus to szyba od strony pasażera nie działa, chyba coś gdzieś nie styka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gragi92 napisał/a:
A jeżeli doszło by do wymiany silnika, ilę mogę `wziąć` za takie auto ? głównie jeździł w trasach ostatnio wymieniane wahacze i tarcze z klockami na wszystkich kołach. Jednak jutro najprawdopodobniej się dowiem coś więcej na temat braku kompresji. Na allegro niby są wycenione na 6000zł z tym silnikiem. Ogólnie auto zadbane, zero rdzy jedyny minus to szyba od strony pasażera nie działa, chyba coś gdzieś nie styka.
to dziwne, chcesz wymienic silnik i od razu sprzedać?? bez obrazy ale to wygada jakbys chciał połatać stary silni i pozbyć sie poblemu...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Za dużo kosztów przyniósł ten samochód nabyty w zeszłym roku i wpakowane juz w niego z 1500zł do tego jeszcze teraz problem z wżerami. I decyzje ojciec podjął, nie ma się co męczyć i pakować kasę (dużo z tych napraw to wymiany eksploatacyjne) i czas na kupno cos lepszego moze coś z rodziny 1.8t lub 1.9 TDI 150konne

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gragi92 napisał/a:
Za dużo kosztów przyniósł ten samochód nabyty w zeszłym roku i wpakowane juz w niego z 1500zł do tego jeszcze teraz problem z wżerami. I decyzje ojciec podjął, nie ma się co męczyć i pakować kasę (dużo z tych napraw to wymiany eksploatacyjne) i czas na kupno cos lepszego moze coś z rodziny 1.8t lub 1.9 TDI
150konne


Samochód którym poruszasz się po drogach publicznych powinien być w pełni sprawny, ze względu na twoje bezpieczeństwo, a w szczególności bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Lecz żeby samochód paroletni był sprawny to niestety trzeba w niego inwestować, taka jest kolej rzeczy, każdy z nas (myślę że się nie mylę) tak robi.
Nie wyobrażam sobie aby nie inwestować i regularnie nie naprawiać swojego samochodu,nieważne jaki i iluletni by był.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Owszem zgodzę się z Tobą w 100%. Ależ ile można pakować dość ze diesel w góre, a ten silnik lubi sobie chlupnąć wciskasz gaz a to sie w ogole nie zbiera:) to na dodatek ciągle coś jest nie tak. Albo jakiś wadliwy egzemplarz albo nie mam pojęcia co jest z nim nie tak. Po prostu przeszedł jego czas i tyle mam do powiedzenia w tej sprawie :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Myślę że po prostu samochód wcześniej był zaniedbany, ktoś o niego nie dbał, jednak wiem że trochę wkładu z twojej strony i auto by śmigało aż miło, tym bardziej że wcześniej pisałeś że są zrobione hamulce i wahacze.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 3.138.113.188 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa