Pozostałe tematy » 100 C4 - Jak podłączyć świadła LED dzienne
Odpowiedz do tematu
 100 C4 - Jak podłączyć świadła LED dzienne
Zakupiłem otóż taki komplecik:

http://imageshack.us/g/407/resizeofimg3661.jpg/

179 zł jakby kto pytał ;-)

I teraz pomóżcie mi proszę tłumacząc, który kabelek gdzie podłączyć, żeby było zgodnie z prawem i zasadami sztuki. Bo nie mogę dojść co i gdzie na tych schematach, z elektryki jestem noga :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hej,
Jeżeli dobrze wnioskuję to te światła mają wbudowany automat czyli zapalają się wraz z włączeniem zapłonu i wyłączają przy zapaleniu świateł - taki jest wymóg prawny.

Zatem:
- przewód brązowy (31) podłączasz do masy – oczywiście nie musi to być klema „-” akumulatora, a wystarczy najbliższy punkt masowy na karoserii, podłużnicy itp.
- przewód czarny (15) podłączasz do „ +” wg. instrukcji pod zapłon, ale wydaje mi się, że lepiej pod alternator.
- przewód szary (58) podłącz pod „+” przewód żarówki świateł pozycyjnych w lampie przedniej.

Przy prawidłowym podłączeniu przewodów pod zapłon światła dzienne zapalą się po przekręceniu kluczyka, a wyłączą po zapaleniu świateł mijania.
W przypadku podłączenia pod alternator różnica będzie tylko taka, że światła zapalą się dopiero po uruchomieniu silnika.

Mój opis opiera się o schemat A, bo uważam, że schemat B ma zastosowanie bez użycia wbudowanego automatu – np. w przypadku jego awarii :)

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ostatnio podłączałem klientowi takie świecidełka i przekaźnik był zbędny. Plus podłączyłem pod zapłon, a minus pod klemę 58 czyli zasilanie świateł pozycyjnych.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ostatnio podłączałem klientowi takie świecidełka i przekaźnik był zbędny. Plus podłączyłem pod zapłon, a minus pod klemę 58 czyli zasilanie świateł pozycyjnych.
pzdr

Czyli Adi przy Twoim podłączeniu czarny pod zapłon(+), brązowy do świateł pozycyjnych(+), a szary do zaizolowania (niewykorzystany).

Z ciekawości mam pytanko:
- przy takim podłączeniu dzienne nie będą świecić słabiej z powodu masowania przez żarówkę?
Poza tym w przypadku przepalenia żarówki pozycyjnych światła dzienne nie zaświecą.
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gwidi napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Ostatnio podłączałem klientowi takie świecidełka i przekaźnik był zbędny. Plus podłączyłem pod zapłon, a minus pod klemę 58 czyli zasilanie świateł pozycyjnych.
pzdr

Czyli Adi przy Twoim podłączeniu czarny pod zapłon(+), brązowy do świateł pozycyjnych(+), a szary do zaizolowania (niewykorzystany).

Z ciekawości mam pytanko:
- przy takim podłączeniu dzienne nie będą świecić słabiej z powodu masowania przez żarówkę?
Poza tym w przypadku przepalenia żarówki pozycyjnych światła dzienne nie zaświecą.
Pozdrawiam

Nawet gdy żarówka się przepali światła powinny świecić nadal ponieważ obwód zamyka się przez włącznik świateł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hej, a gdzie znajdę przewód + od zapłonu? I pod który przewód alternatora się wpiąć, bo tam są chyba dwa czy 3? I w ogóle to jak najlepiej - tak, gdzie i tak jest kabel odsłonięty - na końcówkach przy śrubce?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
"+" po zapłonie znajdziesz na pewno przy stacyjce, przy cewce zapłonowej... w skrzynce z bezpiecznikami też się powinien jakiś znaleźć - np. bezpiecznik pompy paliwa. Najlepiej wziąć miernik do ręki o rozpocząć odkrywanie:D w razie braku miernika można wyciągnąć żarówkę z oprawka od kierunkowskazu, podłączyć kable i łącząc jeden przewód z masą drugim szukać prądu :D U mnie np. napięcie także pojawia się na 1pinie włącznika wentylatora (w chłodnicy). W alternatorze powinieneś mieć 2 wyjścia, ale niezależnie od ilości wyjść znajdziesz złącze D+, na którym pojawia się napięcie. Dla świętego spokoju złącze D+ podłączyłbym pod zasilanie cewki przekaźnika, a zasilenie świateł dziennych pod B+ czyli zasilanie z akumulatora.
Podłączać się najlepiej na końcach przewodów, ale jak przetniesz, polutujesz i solidnie zaizolujesz to też źle nie będzie ;)
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.15.143.181 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa