Elektryka i elektronika » V8(D11) aktywnosc wentylatora klimy oraz skrzyni biegow
Odpowiedz do tematu
 V8(D11) aktywnosc wentylatora klimy oraz skrzyni biegow
mam pytanko: sa dwa wentylatory.. jeden z visco a drugi od klimy.. czy ten od klimy zawsze sie kreci czy tylko jak jest wlaczona klima lub silnik jest juz mocno zgrzany? czy moglby ktos to dla mnie sprawdzic, prosze..
mam wymontowana chlodnice od klimy bo zdechla i strasznie mi sie auto grzeje.. nie wiem teraz czy ten wentylator od klimy tez jest zabity czy nie kreci sie z powodu nie uzywania klimatyzacji.. moze jakis obieg sie nie zamyka czy cos?
z gory dzieki za info i szerokosci zycze..
:arrow:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sleepwalker napisał/a:
mam pytanko: sa dwa wentylatory.. jeden z visco a drugi od klimy.. czy ten od klimy zawsze sie kreci czy tylko jak jest wlaczona klima lub silnik jest juz mocno zgrzany? czy moglby ktos to dla mnie sprawdzic, prosze..
mam wymontowana chlodnice od klimy bo zdechla i strasznie mi sie auto grzeje.. nie wiem teraz czy ten wentylator od klimy tez jest zabity czy nie kreci sie z powodu nie uzywania klimatyzacji.. moze jakis obieg sie nie zamyka czy cos?
z gory dzieki za info i szerokosci zycze..
u mnie zawsze kręci się 1 wentylator tzn. ten po stronie pasażera.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no wlasnie mi bardziej chodzi o ten od strony kierowcy (od klimy).. nie wiem czy u mnie dziala i kiedy powinien sie zalaczac.. :shock:
w tym momencie nigdy sie nie kreci.. podejrzewam ze to spowodowane brakiem klimy ale nie wiem..
jakby ktos mogl postawic Vke na troszke po normalnej jezdzie i zobaczy czy w okolicach 100C wlacza sie ten wiatrak po stronie kierowcy.. tylko zeby klima byla wylaczona w tym czasie..
:arrow:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sleepwalker napisał/a:
jakby ktos mogl postawic Vke na troszke po normalnej jezdzie i zobaczy czy w okolicach 100C wlacza sie ten wiatrak po stronie kierowcy.. tylko zeby klima byla wylaczona w tym czasie..
postaram się jutro to sprawdzić.
sleepwalker napisał/a:
podejrzewam ze to spowodowane brakiem klimy ale nie wiem.
:shock: nie masz klimy???

Wystawiono 1 piw(a):
sleepwalker
Postaw piwo autorowi tego posta
 
ogolnie klima jest na stanie ale tymczasowo chlodnicy klimy nie ma bo umarla.. 8-)
przez zime tego nie ruszalem ale teraz juz pare razy sie zdenerwowalem pogodą :mrgreen:
:arrow:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sleepwalker napisał/a:
ogolnie klima jest na stanie ale tymczasowo chlodnicy klimy nie ma bo umarla.. 8-)
przez zime tego nie ruszalem ale teraz juz pare razy sie zdenerwowalem pogodą :mrgreen:
:arrow:

Mam nadzieję, że zabezpieczyłeś układ przed wilgocią. :-/
Co do wentylatora, to zawsze się załącza gdy załączasz klimę. Nawet jak jest pusty układ, to sterownik wysyła info do przekaźnika aby załączył wentylator. Tak samo dzieje się gdy silnik dostanie wyższej temperatury. Sądząc po Twoim profilu masz już Vkę po liftingu, czyli z klimatronikiem. Jak dla mnie powinieneś zacząć od bezpieczników i przekaźników.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
sleepwalker
Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzieki chlopaki za podpowiedzi.. wychwycilem niestety nastepny problem z typu wiatrakowych 8-) nie lata mi wentylator chlodnicy oleju skrzyni biegow :cry: podlaczony na krotko na 12V jest OK, tak samo jak ten o ktory wczesniej pytalem.. czy ten od skrzynki posiada jakis bezpiecznik/przekaznik lub czujnik po ktorym powinien sie uaktywnic?
pozdrawiam..
:arrow:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sleepwalker napisał/a:
.. czy ten od skrzynki posiada jakis bezpiecznik/przekaznik lub czujnik po ktorym powinien sie uaktywnic?

Jak najbardziej. W chłodnicy powinieneś mieć wkręcony czujnik temperatury. Zsuń z czujnika wtyczkę i połącz te dwa piny ze sobą. Jeżeli wentylator się nie uruchomi, to w nogach pasażera masz przekaźnik i bezpiecznik dla tego układu.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
u mnie zauważyłem,że po włączeniu klimatyzacji wentylator się nie załącza, podejrzewałem przekaźnik lub wiązkę, ale podczas spuszczania płynu (silnik był ciepławy) niespodziewanie wentylator się załączył :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sleepwalker napisał/a:
jakby ktos mogl postawic Vke na troszke po normalnej jezdzie i zobaczy czy w okolicach 100C wlacza sie ten wiatrak po stronie kierowcy.. tylko zeby klima byla wylaczona w tym czasie..

Witam.
Doszłeś do tego czemu wiatrak elektryczny sie nie wlacza?
Mam ta sama przypadlosc. Robi sie 100 stopni i nic, zero chłodzenia. Sprawdzalem przekazniki wszystko ok.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak do tej pory nie spotkałem się z takim rozwiązaniem jakie jest w modelach V8. Wentylatorem steruje licznik - oczywiście nie bezpośrednio bo przez przekaźniki, ale pomiędzy jest sporo połączeń które mogą mieć przerwę.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.149.242.118 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa