Pozostałe tematy » adaptacja LPG z silnika 3,6 na 4,2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 adaptacja LPG z silnika 3,6 na 4,2
witam wszystkich :)
po uporaniu sie z problemem spadku mocy (poprzedni temat) jestem w trakcie podłączenia LPG.
moja v'ka posiadała LPG ale na starym sterowniku i wiazce silnikowej od 3,6.
teraz mam instalacje elektryczna i sterownik od 4,2. instalacja 4,2 sie różni przeważnie sterowaniem wtryskami.
posiadam instalacje LPG XXI dream i chce to teraz podłączyć do nowej instalacji.
czy ktoś posiada jakąś wiedze na temat podłączenia LPG do silnika 4,2 ?? w jakiej kolejności wtryski i czy trzeba zmienić jakieś ustawienia w sterowniku LPG ?? czy wystarczy zachować kolejność wtryskiwaczy gazu do wtryskiwaczy benzyny??
pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Trzeba by było poszukać gdzieś w sieci instrukcję montażu. Sądzę, że wystarczy zachowanie kolejności wtrysków chyba, że ta instalka którą posiadasz jest pod 4ro cylindrowy silnik, to wówczas lipa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
schemat mam ale pod 4cyl.
instalka ma dwa wyjscia po 4 cylindry więc napewno do v8 dostosowana.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
schemat mam ale pod 4cyl.
instalka ma dwa wyjscia po 4 cylindry więc napewno do v8 dostosowana.

Sam wiesz, że sterownik 3,6 nie jest sekwencyjna i chodzi jak 4 cylindry, więc z tym różnie bywa. Jeżeli wcześniej chodził pod sterownikiem PT jest możliwe że trzeba go zaadaptować pod AEC. Może obecnie sterownik LPG steruje wtryskami również parami, a nie kolejno jak powinien

Postaw piwo autorowi tego posta
 
z tad było tez moje pytanie, jeżeli sie nie myle można sterowniki LPG ustawic komputerem pod (na przykład) full group lub semi czy cos takiego .... :?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
z tad było tez moje pytanie, jeżeli sie nie myle można sterowniki LPG ustawic komputerem pod (na przykład) full group lub semi czy cos takiego .... :?

Wszystko zależne jest od budowy sterownika, a tego nie znam.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.144.38.130 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa