Skrzynie automatyczne » Zdjęcie płyty sterującej skrzynią
Odpowiedz do tematu
 Zdjęcie płyty sterującej skrzynią
Czy jest możliwość kupienia uszczelek do plyty sterującej do skrzyni ECZ.
Wraz z wymiana oleju i filtra chciałbym to rozebrać i wyczyścić, no i na wszelki wypadek lepiej mieć uszczelki. Czy nie ma takiej potrzeby?

Chce to zrobić, gdyż zawsze na zimnym oleju jak włącze D jest 1-2 sek przerwy, szarpnięcie i samochód jedzie dopiero na D, za drugim razem już tego nie ma, tak samo na ciepłtym. Podejrzewam płyte i zabrudzone zaworki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tematy były juz poruszane na forum z tego co pamienta to zawszw tylko myli plyte sterujaca nie wymieniali tam zadnych uszczelek ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli wystarczy ją wyciągnąc? Nic tam nie ma zadnych uszczelek? Szukam juz z 2 godz jak sie do tego zabrać jak trzeba i nic nie mogę znależć konkretnego

Postaw piwo autorowi tego posta
 
poczekaj na post od adiego on opisywal tu kiedys juz taki temat ;) i na pewno ci dobrze doradzi :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Każdą część można dokupić. W sterowniku hydraulicznym uszczelnienia są na kanalikach i są one wielokrotnego użytku chyba, że zostały uszkodzone przy demontażu. Jeżeli chcesz zrobić to porządnie, to musisz rozkręcić cały sterownik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli demontując cała płytę i rozkręcając mogę uzyć uszczelnień po raz drugi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zgadza sie jesli ich nie uszkodzisz tak jak pisal ci adi ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
TO chyba sprobuję.

Objaw mam taki

Skrzynia rano mi jak włącze D szarpnie raz. Podejrzewam że któryś z zaworów sie przycina i jak ciśnienie się zwiększy to puszcza. Póżniej jest ok, nawet jak zaraz włącze na R i znów na D to skrzynia nie szarpie, tylko za pierwszym razem jak jest zimna.

Dzwoniłem do midiparts i nie da rady kupić uszczelek osobno pod płytę.


Czy po prostu lepiej tego nie ruszac i tylko wymienić olej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyszcząc sterownik zawsze jest ryzyko, że stan się pogorszy. Wszystko zależy od stopnia zużycia zaworów. Jeżeli opiłki zrobiły dużą "krzywdę" na zaworach, to po wyczyszczeniu mogą chodzić jeszcze gorzej.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.16.66.206 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa