Elementy silnika » wystrzał pod maską, rozerwana odma, biały dym z rur
Odpowiedz do tematu
 wystrzał pod maską, rozerwana odma, biały dym z rur
Witam.

Około godziny temu przy próbie odpalenia samochodu (dosłownie przy pierwszym obrocie rozrusznika) doszło do wystrzału pod maską, i poleciała dosyć spora ilość dymu. Zadzwoniłem po brata który przyjechał z komputerem który nie wykazał żadnych błędów. Spróbowaliśmy więc odpalić samochód, odpalił normalnie jednak silnik pracował strasznie nie równo, falował na obrotach, z rur wydechowych wydobywał się biały dym (a może para) w bardzo dużej ilości. Po odkręceniu osłony plastykowej silnika okazało się że odma jest całkowicie zniszczona. Co ciekawe hamulce przestały praktycznie działać

W związku z tym proszę o opinię, co jest przyczyną tych wszystkich rzeczy, dla czego rozerwało odme? Czy sama wymiana tej odmy pomoże, jakie jest powiązanie problemu z silnikiem z brakiem hamulców?

Z góry dziękuję za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odme ci rozwalilo bo była zawalona i pewnie zamarzla a co jest z hamulcami jest twardy pedal czy cos innego

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ogólnie coś tam delikatnie działąją, ale pedał wpada w podłoge, stawia opór ale powoli wpada (mój brat twierdzi że po wywaleniu odmy padło podciśnienie)


A z zamarznięciem odmy to dziwna sytuacja, ponieważ temperatura jest plusowa do tego wystrzeliło wparkingu podziemnym galerii handlowej, samochód dzień wcześniej sporo jeździł więc się wygrzał (ale wcześniej stał tydzień nie używany)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak jak kolega piszę, wy****ło ci odmę a odma współgra z podciśnieniem od którego jest zależne wspomaganie hamulca.

czy nie zaczął ci brać olej?

poskładaj wsio do kupy i będzie cacy.Poszukaj używane bo serwis krzyknie grubą kasę za elementy z membranami do odmy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
olej świeżo wymieniony, nie zauważyłem aby ubywało. A dla czego tak okrótnie zaczął na biało z rury walić ? To przez rozwaloną odmę? Odmę przed chwilą zamówiłem, cena śmieszna 100zl

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Faktycznie tanio. Pochwal się jak nabędziesz co to faktycznie kupiłeś. Tak, odma powoduje takie kopcenie. Zrobisz odmę to kopcenie powinno ustąpić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znalazłem na allegro kolesia który miał rózne odmy do różniastych silników i zamówiłem, oczywiście jak dostane to napisze i dam namiar na sprzedawcę jak bedzie warty polecenia :) Ale to dopiero za tydzień po powrocie z wyjazdu. Kurcze mam wielką nadzieję że wymiana odmy pomoże, po takich objawach myślałem że serce Audi umarło całkowicie. Czy ta awaria może mieć coś wspólnego z instalacją LPG ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jesli odme kupiłes sprawna to kopcenie przestanie i poskladaj to szczelnie a szczegolnie wezyki od serva to i hamulec bedziesz miec jesli juz wczesniei miales odme zawalona i przymarzla to ja jeszcze wiwecej zatkalo az do tego stopnia ze skrzynia korbowa nie miala odpowietszenia i nawet w cieple temeraturze ja rozwaliło wymienisz poskladasz dobrze i bedzie smigac ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zadzwoniłem z ciekawości do serwisu aby zapytać się o cenę tej odmy. Też całkiem przyzwoicie, 327zł, spodziewałem się że będzie drożej, także zobaczymy co to za używka przyjdzie, jak będzie kibel to zamówie nową z serwisu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To faktycznie jak na servi to dobre pieniadze za odme daj znac jak zamontujesz ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odma przyszła, jest już zamontowana i audicka znowu sieje postrach na ulicy ;) Także sporo strachu o nic, taki pierdołek za 100zl ;) Przynajmniej przy koszcie zakupu tarcz i klocków na przód to prawie nic :-D

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.191.228.88 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa