Elektryka i elektronika » Wymiana licznika Audi A2 na Full Fis
Odpowiedz do tematu
 Wymiana licznika Audi A2 na Full Fis
Czy ktoś mógłby udostępnić sprawdzony wsad do licznika 8Z0 920 931 B. Jest to licznik od diesla do 240 km/h. Raczej zbiornik 34 litry choć możecie mnie poprawić. Obecnie mam półfisa z licznikiem do 240 km/h benzyna 1.4, zbiornik 34 litry.
Proszę o sprawdzony wsad ponieważ jeden licznik już uwaliłem. Wgrałem wsad z pół fisa 1.4 benzyna do pół fisa 1.4 benzyna i skończyło się DEEF. Wgrywałem vag eeprom programmer.
Jest to licznik od diesla ,a chce go przerobić na benzyne.
Ewentualnie może ktoś ma wiedzę gdzie zmienić w kodowaniu licznika żeby przerobić go na benzynę ?

https://zapodaj.net/plik-JDpi8RAu6F

https://zapodaj.net/plik-jhWIa6gmsg

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właściwy wsad poszedł na emila. Musisz tylko przepisać dane immo (VIN, Synchro, PIN i kluczyki.)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wpadłem na trochę inny pomysł. Przerobie wsad licznika dieslowego na wsad benzyny.
Mam fragmenty z forum Audi A2 które odpowiadają za poszczególne funkcje.
Przekopiuje komórki z wsadu benzyny do wsadu diesla. Powinno działać no chyba ,że mnie poprawcie żebym sobie kuku nie zrobił.

Ten wsad co mi wysłałeś to od anglika tam trzeba jeszcze przerabiać dodatkową komórkę.


https://zapodaj.net/plik-jSUjUJOKG9

Niebieski i morski - Prędkościomierz
od 00000042 do 00000051 - Przebieg (odometer)
od 000000C4 do 000000D3 - Prędkościomierz (skala prędkościomierza)
od 000000D3 do 000000E3 - Prędkościomierz (wychylenie silniczka krokowego)
Pozostały fragment czyli od 00000052 do 000000C3 - nie wiem ale doświadczalnie doszedłem do tego że: aby licznik zadziałał (np. po edycji z anglika) musi być skopiowany cały fragment bo w przeciwnym wypadku będzie błąd sum kontrolnych i po restarcie licznika na wyświetlaczu przebiegu - deF.

Czerwony - obrotomierz
od 0000010A do 00000119 - Obrotomierz (skala Obrotomierza)
od 0000011A do 00000129 - Obrotomierz (wychylenie silniczka krokowego)

Żółty - wskaźnik temperatury
od 0000013F do 0000014A - Temperatura Płynu Chłodzącego (skala wskaźnika)
od 0000014B do 00000156 - Temperatura Płynu Chłodzącego (wychylenie silniczka krokowego)

Zielony - wskaźnik poziomu paliwa
od 00000180 do 0000018F - Wskaźnik Paliwa (skala wskaźnika)
od 00000190 do 0000019F - Wskaźnik Paliwa (wychylenie silniczka krokowego)

Dalsza część wsadu, od adresu 00000390 do końca odpowiada za obsługę IMMO (klucz immo, PIN, nr. VIN, itp.)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ten wsad ma typowy dla prawostronnego ruchu nr ETKA 8Z0920931G ale niech ci będzie że to anglik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jak wrzuciłem go do epromprogramer to przebieg pokazuje w milach oraz komórki odpowiedzialne za prędkościomierz są identyczne jak wsad z anglika

Wziąłem się dzisiaj za wymianę licznika na full fis. Problem jest taki że jak podłącze licznik z full fisem do samochodu to z automatu licznik się wzbudza nawet jak kluczyk jest wyjęty że stacyjki. Czy jak go zakoduje w vcds to przestanie się sam wzbudzać? Zastanawiam się czy to jest normalny objaw.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.15.27.232 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa