Elektryka i elektronika » centralny audi A3 8PA
Odpowiedz do tematu
 centralny audi A3 8PA
W mojej stajni :) mam nowy nabytek tj. Audi a3 8PA 5D rok prod. 2007 2,0 TDI 140 KM skrzynia automat DSG ( zdjęcia umieszczę w odpowiednim dziale :)
Jak to bywa z nowo zakupionymi autkami coś trzeba wymienić, coś poprawić. U mnie jest problem z centralnym zamkiem a mianowicie drzwi kierowcy nie chcą się otworzyć z centralnego z pilota. Wszystkie drzwi się otwierają prócz kierowcy. Wszystkie zamykają się te od kierowcy też. I tak zastanawiam się jaka może być tego przyczyna. Drzwi od kierowcy trzeba otwierać z kluczyka i tu wszystko jest ok. wszystko działa. Zamki przesmarowałem bo już prosiły się o smar ale to nie pomogło. Ostawiam sam zamek w drzwiach kierowcy że coś elektrycznie może nie łączyć ale jestem ciekaw Waszych opinii. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A VAGa podłączałeś?

Ja bym z ciekawości sprawdził takie coś: odpalasz auto, zamykasz wszystkie zamki przyciskiem w drzwiach, gasisz auto i wyciągasz kluczyk. Całe auto się powinno otworzyć. I czy w takiej sytuacji również drzwi kierowcy zostaną zamknięte?

PS Uzupełnij w profilu rok modelowy swojej A6.

Postaw piwo autorowi tego posta
kluska123
[Usunięty]
 bosch - pompowtryskiwacze - elektronika
Ja u siebie tylko po stronie pasażera, miałem uwalony siłownik od zamka. Objawy podobne. Spróbuj testować jak napisał eleszet, ale ja tu bardziej obstawiam uszkodzony siłownik lub zaśniedziałe styki.. Dobry elektronik jest w Boschu

 
kluska123, Ty też uzupełnij profil. DOKŁADNIE.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Uszkodzony jest zamek drzwi. Można go wymienić lub naprawić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak przypuszczałem, że problem może leżeć w samym zamku a nie w pompce centralnego. Wszystkie drzwi otwierają się z pilota prócz jednych przednich lewych. Jakby kulała pompka to nie byłoby to regułą że akurat jedne drzwi. :-)
Skoro Adi napisałeś, że można naprawić to pewnie coś na stykach skorodowało? :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS napisał/a:
tak przypuszczałem, że problem może leżeć w samym zamku a nie w pompce centralnego. Wszystkie drzwi otwierają się z pilota prócz jednych przednich lewych. Jakby kulała pompka to nie byłoby to regułą że akurat jedne drzwi. :-)
Skoro Adi napisałeś, że można naprawić to pewnie coś na stykach skorodowało? :-P

W 8P nie ma już pompki. Zamki sterowane są elektrycznie.
Problemem jest jeden z silników zamka który w tym przypadku przestał współpracować. W najgorszym przypadku silnik można rozebrać, wyczyścić komutatory, złożyć do kupy i cieszyć się sprawnym zamkiem przez kilka lat. Problemem jest tylko rozebranie i złożenie zamka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
W 8P nie ma już pompki. Zamki sterowane są elektrycznie.
Problemem jest jeden z silników zamka który w tym przypadku przestał współpracować. W najgorszym przypadku silnik można rozebrać, wyczyścić komutatory, złożyć do kupy i cieszyć się sprawnym zamkiem przez kilka lat. Problemem jest tylko rozebranie i złożenie zamka.

A to ok. Szukałem trochę na ten temat w sieci i znalazłem instrukcję z golfa i tam w opisie jest że trzeba całkowicie rozbroić drzwi. Szybę i całe poszycie. W a3 zdejmowałem boczek i wydaje mi się że nie jest to konieczne ale może się mylę...
Wyciągałeś zamek już w A3 8P - trzeba wyciągać szybę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W przednich drzwiach przeważnie trzeba demontować ramkę z szybą, ale w A3 przy odrobinie pomyślunku powinien wyjść bez demontażu ramki.

Wystawiono 1 piw(a):
WOJTAS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
PS Uzupełnij w profilu rok modelowy swojej A6.

nie wiem jak miałbym to jeszcze dokładniej określić Audi A6 C6 :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
nie wiem jak miałbym to jeszcze dokładniej określić Audi A6 C6 :-P

Wejdź w profil i leć po opcjach a zobaczysz że masz nieuzupełniony rok modelowy pojazdu. Zwróć uwagę na przykład na mój avatar (jest wypełniony tak jak należy). Rok modelowy należy mieć podany, gdyż to ułatwia osobom udzielającym Ci pomocy. Dzięki za współpracę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Koledzy potrzebuję rozpiski przewodów z pompki centralnego w celu podłączenia sterownika centralnego zamka, pacjent to A3 1.6 98 rok
Pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
Koledzy potrzebuję rozpiski przewodów z pompki centralnego w celu podłączenia sterownika centralnego zamka, pacjent to A3 1.6 98 rok
Pzdr

Złącze 12to pinowe pin nr10 zamykanie, złącze 16to pinowe pin nr9 otwieranie - sterowanie sygnałem masy. Złącze 10cio pinowe pin nr4 12V, pin nr 5 masa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A gdzie jest sygnalizacja kierunkami?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Złącze 10cio pinowe pin 2 i 3.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.145.111.125 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa