Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[100 C4 S4 AAN] Metaliczny dźwięk podczas pracy silnika
Witam, to znowu ja, i znowu problem z "eSką". Podczas pracy pojawił się metaliczny dźwięk, który "przyśpiesza" wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika. Znajomy powiedział mi, iż może to być tzw. spalanie stukowe, i żebym zobaczył czujnik spalania stukowego, i ewentualnie go wymienił. I moje pytanie brzmi, gdzie znajduje się ów czujnik? Znalazłem na aledrogo czujniki, ale dwu- i trzypinowe.
Ty masz dwa czujniki 3pinowe. Czujniki przykręcone są do bloku silnika.
Dwa czujniki 3 pinowe? A dokładnie w którym miejscu się znajdują, tak abym mógl je znaleźć, zdemontować i zamontować nowe.
Szukaj na podszybiu niebieskiej i zielonej wtyczki. To będą połączenia czujników stukowych.
Zanim je kupisz odłącz wtyczkę z pierwszego potem drugiego czujnika i sprawdź jaka będzie różnica. Te czujniki rzadko kiedy się psują. Wymiana też nie należy do prostej. Czujnik trzeba przykręcić śrubą kluczem dynamometrycznym. Najpierw sprawdź zanim kupisz.
Zanim je kupisz odłącz wtyczkę z pierwszego potem drugiego czujnika i sprawdź jaka będzie różnica. Te czujniki rzadko kiedy się psują. Wymiana też nie należy do prostej. Czujnik trzeba przykręcić śrubą kluczem dynamometrycznym. Najpierw sprawdź zanim kupisz.
ja pierniczę! To nie jest spalanie stukowe!
Jeśli coś takiego się dzieje w tym silniku, to albo nie masz smarowania głowicy i szklanki grają walca, albo panewka poszła i stuka Ci panewka. Tam nie ma co klekotać. Jak wygląda temperatura oleju? Jak wygląda ciśnienie oleju?
Jeśli coś takiego się dzieje w tym silniku, to albo nie masz smarowania głowicy i szklanki grają walca, albo panewka poszła i stuka Ci panewka. Tam nie ma co klekotać. Jak wygląda temperatura oleju? Jak wygląda ciśnienie oleju?
chodzi o taki dźwięk :
http://videobam.com/lfLMb
Temperatura oleju jest dobra, ciśnienie trzyma.
Po rozgrzaniu się silnika "stukanie" cichnie.
http://videobam.com/lfLMb
Temperatura oleju jest dobra, ciśnienie trzyma.
Po rozgrzaniu się silnika "stukanie" cichnie.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych