Pozostałe tematy » [V8 D11] kontrolka oleju, nie odpala za pierwszym razem
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [V8 D11] kontrolka oleju, nie odpala za pierwszym razem
hejka,
Zacznę o tego że V'ka nie odpala za pierwszym razem. Oczywiście jak wystarczająco długo pokręcę rozrusznikiem to zaskoczy ale najlepiej to odpala gdy pierw na sekundę pokręcę rozrusznikiem a za drugim prazem pali normalnie. Coś mi mówi że to czujnik Halla którego wymieniałem w zeszłym roku. Brak błędów.
druga sprawa że na zimnym silniku mruga mi kontrolka oleju - na 100% jest stan a wskaźnik ciśnienia oleju również pokazuje właściwe wartości.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
co do mrugajacej kontrolki oleju to sprawdziłby przewody, mnie to wyglada na jakąś przerwę, Co o samego odpalania to w jakim stanie masz akumulator? Miałem podobny przypade tylko,że w 90-tce , może to smieszne ale przez to,że akumulator nie był w zbyt dobrej kondycji to auto paliło dopiero po 2-3 sekundach krecenia, , dodam iż kręcił normalnie :shock: ale za słabo. po wymianie problem znikł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
akumulator jest igła a objaw jest lekko inny niż przy słabym akku :) co do przewodu od oleju to objaw jest tylko przy zimnym silniku, po chwili gaśnie :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [V8 D11] kontrolka oleju, nie odpala za pierwszym razem
jimv8 napisał/a:
hejka,
Zacznę o tego że V'ka nie odpala za pierwszym razem. Oczywiście jak wystarczająco długo pokręcę rozrusznikiem to zaskoczy ale najlepiej to odpala gdy pierw na sekundę pokręcę rozrusznikiem a za drugim prazem pali normalnie. Coś mi mówi że to czujnik Halla którego wymieniałem w zeszłym roku. Brak błędów.
druga sprawa że na zimnym silniku mruga mi kontrolka oleju - na 100% jest stan a wskaźnik ciśnienia oleju również pokazuje właściwe wartości.

Czujnik Halla nie ma tu nic do tego. Odepnij go i też odpalisz. Uszkodzenie czujnika Halla może powodować jedynie większe spalanie.
Ja zacząłbym od pomiaru napięcia na przekaźniku pompy paliwa, sprawdzenia czujników G28 i G4 oraz ... od czujnika temperatury.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [V8 D11] kontrolka oleju, nie odpala za pierwszym razem
Adi202 napisał/a:

Czujnik Halla nie ma tu nic do tego. Odepnij go i też odpalisz. Uszkodzenie czujnika Halla może powodować jedynie większe spalanie.
Ja zacząłbym od pomiaru napięcia na przekaźniku pompy paliwa, sprawdzenia czujników G28 i G4 oraz ... od czujnika temperatury.


zrobi się :)



[EDIT]


wymiana czujników G28 i G4 rozwiązała problem.
pozdrawiam :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.118.226.105 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa