Elektryka i elektronika » Szarpnięcie po ok 35 sekundach od odpalenia
Odpowiedz do tematu
 Szarpnięcie po ok 35 sekundach od odpalenia
Witam,
Jestem nowy na forum i od razu zwracam się z prośbą o pomoc. Mam taki problem - po około 30-40 sekundach po odpaleniu silnika mam szarpnięcie autem spowodowane chwilowym uruchomieniem się symbolu stopki na konsoli automatu (dosłownie mrugnie). Dodam, że problem pojawia się tylko przy włączonym na przełączniku gaz/benzyna zasilaniu na gaz. Przy zasilaniu benzynowym uruchomienie symbolu stopki się nie pojawia. Gaz roczny na gwarancji (takie auto już kupiłem). Byłem z tym problemem w firmie, która zakładała gaz i pokazywałem im problem ale zbyli mnie mówiąc, że zrobili mnóstwo tych silników i problem nie jest im znany. Problem ewidentnie pojawia się tylko na zasilaniu gazowym. Czasem potrafi porządnie szarpnąć podczas normalnej jazdy (stopka na automacie mrugnie) - jest to efekt jakby nagle zabrakło prądu i jakby automat się resetował - po mojemu jakby centralka gazowa była źle wpięta w elektrykę... może ktoś miał podobny problem. Mam nadzieję że opisałem w miarę zrozumiale, ewentualnie mogę nagrać filmik. Dzięki za wszelką pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
powinieneś zacząć od odczytania błedów ze sterowników a przede wszystkim z komputera LPG ,skoro instalacja jest na gwarancji nie powinienes dac się zbyc tylko ządac usunięcia usterki, to,że "robili wiele takich silników" nie oznacza,że w Twoim przypadku nikt nie popełnił błędu. pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak zrobię, na pewno mam do wymiany świece - wymieniam w sobotę bo autem lekko trzęsie, byłem w poprzednim tygodniu na przeglądzie gazowym i mechanik zwrócił na to uwagę, błędów w komputerze gazowym nie odnalazł. Podjadę do nich ponownie w następnym tygodniu po wymianie świec.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Polecam,tez odwiedziny w dziale przywitan. ;)

Wystawiono 1 piw(a):
Pasiak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
A czy takie zachowanie może powodować uszkodzony czujnik stopu? Komputer podaje że mam uszkodzony ten właśnie czujnik.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.23.101.60 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa