Elementy silnika » Grechotanie na zimnym silniku
Odpowiedz do tematu
 Grechotanie na zimnym silniku
Witam pasjonatów ;audi;
Mam pytanko związane z nieciekawym dźwiękiem wydobywającym się spod maski po odpaleniu zimnego silnika: mianowicie przez pierwsze dwie sekundy potrafi sobie zagrechotać ( wcześniej takiego efektu nie było, a jak już się zdarzył to raz na kwartał). w obecnej chwili praktycznie przy każdym ( zimnym) odpaleniu coś usłyszę. Auto stało jakieś 3 tygodnie w garażu, bo miałem dużo służbowych wyjazdów i od tego czasu jest taki objaw ( byc może zbiegło sie to z niższymi temp. zewnętrznymi).

Coś mądrego możecie doradzić? Padają popychacze? Fiksuje ustawnik wałków? ...?

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łańcuszek rozrządu i napinacz siadają. Nic nie poradzisz, tylko wymiana.

pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grze-mar napisał/a:
Łańcuszek rozrządu i napinacz siadają. Nic nie poradzisz, tylko wymiana.

pzdr


Znasz temat z autopsji? Jakie są koszty zestawu?
Ja już kiedys wymienialem w passacie ale to było dawno i załatwiłem uzywke...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja mam trochę inny silnik i u mnie zużyty łańcuch grzechota po nagrzaniu. Kiedyś z kolegą robiliśmy taki silnik i wymieniliśmy zestaw i po kłopocie. Kosztów już nie pamiętam bo to dawno było. Możesz spróbować z kimś na zimno odpalić silnik i nasłuchiwać przy pokrywie zaworów z tyłu silnika. Jak tam zarzęzi to sprawa jasna. A tak na marginesie to jaki masz olej zalany i co ile go zmieniasz?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Generalnie na ciepłym silniku jest cicho. Więc jeśli to napinacz to chyba początkowa faza usterki.
Olej jaki leje to ligui moly 10w40 taki był wpisany w książkę i tak leje dalej co 10 tysi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak mi się jeszcze przypomniało bo ty masz 1.8 turbo a tam są częste problemy ze smokiem w misce olejowej a to ma bezpośredni wpływ na dostarczanie oleju w układ. Czy kontrolka ciśnienia oleju gaśnie szybko? Nie ma kilkusekundowego opóźnienia? Jeśli masz możliwość i chęci to warto zdjąć miskę i wymienić smok. Koszt nieduży a pomaga.

pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kontrolka gaśnie szybko więc zakładam że smok daje rade.
Poza tym mój mech mechanik doradził abym pilnował poziomu oleju -max na bagnecie

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.139.81.58 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa