Elementy silnika » Brak podawania napięcia na 2 wtryskiwacze audi V8 3.6 PT
Odpowiedz do tematu
 Brak podawania napięcia na 2 wtryskiwacze audi V8 3.6 PT
Hej. Mam problem. Czasami autko coś niebardzo chodzi tak jakby wypadał zapłon na 2 cylindrach. Czasami dobrze idzie a czsami świruje. Jako, że mam chwilowo średnio z czasem to oddałem znajomemu mechanikowi, przy okazji wywali środkowy tłumik. Mówi mi, że czasami nie podaje autko napiecia na 2 wtryskiwacze. Nie wiem które, ale mówi, że czasami chodzi OK, a czasami tylko wypada. Mówi, że kabelki są OK. Może być padnięty komp ? Bo gaz raczej odcina całościowo wtryski a nie pojedynczo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dowiedz się najpierw dokładnie które to wtryskiwacze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzisiaj na wieczór jade do niego to dowiem się. Znalazłem info przypadkiem w temacie o swapie, że wtrysk idzie w parach. Spróbuje się dowiedzieć które to cylindry i dam znać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adamwit1986 napisał/a:
że wtrysk idzie w parach

I o to właśnie chodziło.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mówił, że doszedł już do tego, że idzie w parach, że przemierzył przekaźniki i są OK. Wtryskiwacze również. Potrzebuje rozpiskę ECU i kolory kabelków. Prawdopodobnie kable do wymiany z wiązki ponieważ jak ich dotknął to posypała się izolacja w rękach i może się coś gdzieś zwierać lekko. Znalazłem pewien PDF na necie po niemiecku z ładną rozpiską i kolorowa. Powiedz tylko czy kolory pasują czy to przypadkowe kolory względem auta na tym screenie z tego pdfa.


cały PDF do pobrania z mojego dropboxa jak coś (pięknie rozrysowany ECU z kolorami na 3 strony A4 i wiele więcej info)

TUTAJ

Jeżeli PDF się spodoba a jest jakieś miejsce na forum gdzie można by umieścić jako przydatna rzecz to możecie skopiować link lub całęgo PDFa.

P.S. ADI czemu masz audi A2 z silnikiem 1.2 AUA MPI ? MPI to czeski, AUA to od VW i na dodatek piszesz, że 1.2 a AUA i MPI to 1.4 hmm. Podchwytliwe ? Czy chochlik jakiś się wkradł. Więc masz czeski silnik w audi o pojemności 1200ccm i oznaczeniu AUA :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adamwit1986 napisał/a:
Mówił, że doszedł już do tego, że idzie w parach, że przemierzył przekaźniki i są OK. Wtryskiwacze również. Potrzebuje rozpiskę ECU i kolory kabelków. Prawdopodobnie kable do wymiany z wiązki ponieważ jak ich dotknął to posypała się izolacja w rękach i może się coś gdzieś zwierać lekko. Znalazłem pewien PDF na necie po niemiecku z ładną rozpiską i kolorowa. Powiedz tylko czy kolory pasują czy to przypadkowe kolory względem auta na tym screenie z tego pdfa.


cały PDF do pobrania z mojego dropboxa jak coś (pięknie rozrysowany ECU z kolorami na 3 strony A4 i wiele więcej info)

TUTAJ

Jeżeli PDF się spodoba a jest jakieś miejsce na forum gdzie można by umieścić jako przydatna rzecz to możecie skopiować link lub całęgo PDFa.

P.S. ADI czemu masz audi A2 z silnikiem 1.2 AUA MPI ? MPI to czeski, AUA to od VW i na dodatek piszesz, że 1.2 a AUA i MPI to 1.4 hmm. Podchwytliwe ? Czy chochlik jakiś się wkradł. Więc masz czeski silnik w audi o pojemności 1200ccm i oznaczeniu AUA :)

Kolory nie mogą być przypadkowe. To jest zeszyt serwisowy do "samonauki" dla pracowników ASO.

Gdzie niby napisałem 1,2MPI? AUA to silnik 1,4 produkcji VW i montowany nie tylko w VW czy Skodzie ale również w Seacie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W stajni masz napisane 1.4 MPI, w swoim profilu masz napisane 1200ccm AUA :) Moja ma fabie z 1.4 AUA a znajomy ibize. Tylko mnie twoje podpisy zastanawiają.






No i za rok AUA idzie na stół operacyjny i będzie miał AUA :) Stuka prawdopodobnie sforzeń tłoka (głośny metaliczny stuk u góry jednego z cylindró środkowych) a popychacze wymienione już wszystkie bo tylko kilka trzymało. Do tego przepustnica świruje czasami (120 000 km)

[ Dodano: Pią 16 Lis, 2012 17:35 ]
No i okazało się, że nie chodzą/swirują wtryski na 1 i4 cylindrze a więc nie para. W któym miejscu rozgałęziają się przewody z 1go przewodu na 2 ? Bo z tego wynika, że gdzieś na trasie za rozwidleniem. Są jakieś kostki ? Czegoś szukać spedjalnego czy po prostu iść po kablach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
najczęściej coś się dzieje w załamaniach przewodów a w V'ce pod obudową filtra powietrza.
wywalić całą wiązkę silnika trwa góra 2 godziny. Może warto się nią zająć konkretnie by w przyszłości nie było więcej niespodzianek ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zasugeruję mu to, ale obawiam się, że nie będzie mu się chciało. A jak zrobi tylko te uszkodzone to jak dostanę autko i będę miał więcej czasu to kiedyś się za to wezmę. Póki co eksmitowali mnie z garażu a moj domek na przyszly rok dopiero będzie gotowy. Jeszcze muszę całą pneumatykę zrobić od podstaw bo kiedyś mi się autko paliło i wytopiło wszystkie wężyki. Będę informował o postępach w razie co. Póki co dzięki za info.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.15.225.173 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa