Pozostałe tematy » Problem z zegarami w A4 2000r
Odpowiedz do tematu
 Problem z zegarami w A4 2000r
Witam. Jestem posiadaczem Audi A4 z 2000 roku (model po liftingu). Od momentu kupienia pojawia się pewien problem z zegarami. Wskazówka zegara temperatury silnika nie spada nigdy poniżej 70C (nawet jak auto stoi kilka dni nie odpalane), zaś zegary prędkościomierza i obrotomierza sporadycznie (przeważnie jest ok) jakby się zawieszały na pewnym poziomie i zamiast wartość 0 pokazują odpowiednio 900 i 35km/h (po zgaszeniu) a podczas jazdy wartość faktyczna jest powiększana o te wielkości... czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Problem z zegarami w A4 2000r
Wa4 napisał/a:
Witam. Jestem posiadaczem Audi A4 z 2000 roku (model po liftingu). Od momentu kupienia pojawia się pewien problem z zegarami. Wskazówka zegara temperatury silnika nie spada nigdy poniżej 70C (nawet jak auto stoi kilka dni nie odpalane), zaś zegary prędkościomierza i obrotomierza sporadycznie (przeważnie jest ok) jakby się zawieszały na pewnym poziomie i zamiast wartość 0 pokazują odpowiednio 900 i 35km/h (po zgaszeniu) a podczas jazdy wartość faktyczna jest powiększana o te wielkości... czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć?
na poczatek sprawdź błedy zegarów,kodowanie,oraz zrob test elementów wykonawczych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie Tak Jak Kolega Pasiak napisał, jeśli nic komputer nie pokaże, a w teście elementów wykonawczych wskazówki się przywieszą to znaczy, że coś mogło być grzebane w zegarach...Ja po wizycie u pseudo elektronika miałem podobne problemy. Wskazówka od temperatury opadała bezwiednie po wyłączeniu zapłonu, a prędkościomierz i obrotomierz przywieszał się czasami. Gościu wyjmował wskazówki i już nie złożył tego jak należy. U mnie skończyło się wymianą licznika bo nie mogłem dostać do mojego silniczków odpowiedzialnych za wskazówki. Ale u Ciebie nie musi być tak źle...Pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po opisie sądzę, że masz zegary Magneti Marelli w których kończy się mikroprocesor. Odłącz na chwilę klemę akumulatora i sprawdź czy wskazówki zejdą do początku skali.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa