Elementy silnika » Problem z immobilizerem
Odpowiedz do tematu
 Problem z immobilizerem
Witam serdecznie!
Od czasu kiedy wysłałem do naprawy zegary w moim Audi gdyż pobierały prąd i została naprawiona płyta i wymieniony procesor, jednak co jakiś czas blokuje mi auto immobilizer ale po wyjęciu kluczyka auto odpala normalnie. Sprawdziłem w VAGu i wywala mi błąd w engine:17978 - engine start blocked by immobilizer
Dodam że nie dzieje się to zawsze tylko raz na kilka - kilkanaście odpaleń ale i tak jest kłopotliwe skoro prędzej nigdy tego nie miałem. To znaczy że coś mi spieprzyli w zegarach? Prędzej nigdy nie miałem problemu z immobilizerem a autem jeżdżę 3 lata.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
myślę,że warto było by spróbować dodać kluczyk jeszcze raz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mi się wydaje że może bardziej bał bym się że coś się powoli dzieje z IMMO które przecież jest w zegarach więc bym ogólnie dopilnował tematu bo możesz mieć kiedyś zonka jak nie odpalisz auta wcale.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Istotna jest również lista błedów w zegarach. Jeżeli jest bład odczytu klucza, to powodem może być antena immo lub same zegary.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdziłem błędy i zarówno w zegarach jak i immobilizera i nie ma tam żadnych błędów jedynie ten błąd w silniku co pisałem.. Teraz jakieś dwa tygodnie nie miałem już problemu z immobilizerem więc będę czekał czy się to znowu powtórzy ale to może kluczyk szwankować?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
ale to może kluczyk szwankować?

Prędzej zegary.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To lepiej reklamować naprawę póki jest na gwarancji? W ogóle jak zegary wróciły z naprawy to po podłączeniu immobilizer palił się cały czas i nie mogłem auta odpalić. Jak auto postało około 40 minut wziąłem inny kluczyk i wtedy odpaliło normalnie z jednego kluczyka a później z tego drugiego już też odpalał normalnie..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
To lepiej reklamować naprawę póki jest na gwarancji? W ogóle jak zegary wróciły z naprawy to po podłączeniu immobilizer palił się cały czas i nie mogłem auta odpalić. Jak auto postało około 40 minut wziąłem inny kluczyk i wtedy odpaliło normalnie z jednego kluczyka a później z tego drugiego już też odpalał normalnie..

Jeżeli zegary były naprawiane, to przydałby się o tym zameldować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chciałbym się zapytać czy transponder z linku

http://allegro.pl/transpo...5689418168.html

podejdzie do moich audi:
a4 b5 1999 model 2000 1.9 AVG
oraz a6 c5 2003 AWX
Oraz jaki kabel byłby dobry do odczytania pinu do immo??

http://allegro.pl/vag-k-c...5130467812.html

http://allegro.pl/vag-com...25-246e96321100

Postaw piwo autorowi tego posta
 
transponder spoko, co do kabli szukaj VCDS

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mogę prosić jakiś link, który kabel będzie najlepszy i nie zrujnuje domowego budżetu??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
VCDSem pinu z zegarów nie odczytasz. Pierwszy lepszy program również nie poradzi sobie z A6-ką 2003r bo zapis w niej jest crypto. Spróbuj VAG Commander.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 13.59.34.87 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa