Pozostałe tematy » [Polo 6R] Kamera cofania - która do retrofit?
Odpowiedz do tematu
 

J503 RNS510
J772 moduł kamery
R189 kamera

Autor tego postu otrzymał pochwałę.
Pochwał: 16
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięi Adi! Tylko mamy problem, bo niewiele kumamy z tego schematu. Gość na my-gti.com pokazuje 5 kabelków, a tutaj jest ich trochę więcej. Dałbyś rade napisać, według kolorów z TEGO zdjęcia, jak te kabelki wpiąć w które piny do wtyczki do modułu?

[ Dodano: Czw 05 Lis, 2015 23:28 ]
A tak w ogóle, to nie mamy pojęcia jak podpiąć kabelki wychodzące z czteropinowej wtyczki z kamery.

Od znaczka otwierającego klapę idą dwa kabelki przez wtyczkę do kamery, a z kamery wychodzą cztery w czteropinowej wtyczce (nie mówię o kablu sygnałowym z kamery cofania, tylko z tego całego urządzenia). Wszystkie te cztery kabelki są brązowe. Powinny to być:
- mikrostyk
- masa
- sygnał ze świateł cofania
- zasilanie

Ale nie wiemy który pin jest który. Próbowaliśmy podpinać kombinacyjnie te kabelki do wtyczki dwupinowej, która oryginalnie wchodzi do znaczka bez kamery, tylko otwierającego klapę, ale nic z tego. Podpięcie tej wtyczki do nowego znaczka z kamerą otwiera zamek, znaczy mikrostyk jest OK. Ale już jak ten sygnał idzie przez ten cały zestaw kamery, to nie wiemy o co kaman...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wydaje mi się, że chodzi Tobie o kamerę typu LOW któą podpina się bezpośrednio do RNSa. Jeżeli tak, to poszperam w schematach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tę, którą kupiłem, kupiłem z Passata CC i jest w komplecie razem z modułem, więc wydaje mi się, że powinna być rysująca linie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z tego co wiem kamera LOW ma więcej przewodów, HIGH ma mniej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A tego to nie wiem, ta którą kupiłem to 5K0827469AP

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest wersja High. Zastosuj się do tego schematu wyżej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK, rozumiem, że połączenie Kamera --> moduł to jeden kabel sygnałowy ten z tą ogrągłą wtyczką wideo, a dwa pozostałe to napięcie i masa, to zrozumiałe jest dla nas.

Niestety, średnio udaje nam się rozczytać ten schemat, bo nie jesteśmy aż tak biegli w takich schematach.

0.14 - to grubośc kabli?
T26g, T54b - nie wiemy co to. Liczby pod tymi T54b to numery pinów we wtyczce?
kabel 0.50 br/sw to masa jak rozumiem, dlaczego jest rozdzielony na 4 piny w module?
ge/sw, br, ws, sw, rt, bl, gn, br/sw - ?

[ Dodano: Pią 06 Lis, 2015 09:56 ]
Aha - masz jeszcze schemat jak podłączyć się znaczkiem w klapie do wiązki odpowiadającej za otwieranie klapy, jak tam przebiegają masa, sygnał ze świateł cofania, 12V i sygnał z mikrostyku w znaczku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Silniczek klapki podłączony jest przez włącznik odblokowania tylnej klapy do modułu Bordnetz pod zasilanie świateł wstecznych.
Opis schematu jak i pinologi jest już tak prosty, że bardziej być nie może.
Np T26g/11 oznacza T26 wtyczka 26cio pinowa, g jest to przyporządkowanie w instalacji samochodu w tym przypadku jest to wtyk nawigacji i na końcu 11 oznacza nr pinu w tej wtyczce. Proste?


0,14 to przekrój przewodu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Silniczek klapki podłączony jest przez włącznik odblokowania tylnej klapy do modułu Bordnetz pod zasilanie świateł wstecznych


No włąśnie, tu potrzebujemy troche pomocy, jeśli masz schemat do VW polo 2012 to byłoby super. Znaczy do 2012 moze nie być, bo kamera jest dopiero w poliftach, po 2014.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Problem w tym, że w schematach Polo nie ma w spisie kamery cofania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie, dopiero w poliftowych można zamówić kamere cofania, świeża sprawa to jeszcze nie ma. Nic to, pokombinujemy.

[ Dodano: Sob 07 Lis, 2015 00:38 ]
Uff, działa :-) Podłączyliśmy tak jak pisałem, tę czteropinową w urządzeniu kamery:

- mikrostyk
- masa
- sygnał ze świateł cofania
- zasilanie

tylko wcześniej baliśmy się z zasilaniem, ale spięliśmy zasiłkę główną z sygnałem ze świateł cofania i zabanglało :-) Teraz tylko wiązkę nam zostało zrobić.

[ Dodano: Sob 07 Lis, 2015 20:13 ]
Adi, a podpowiedz gdzie podpiąć zasilanie stałe? Chcieliśmy pod kierownicą przy bezpiecznikach, ale dostęp tam jest masakryczny, ale i nie wiadomo do którego kabla się podpiąć. Wiec wpadliśmy na pomysł żeby wziąć bezpośrednio z aku, oczywiście przez bezpiecznik. Będzie blisko, wygodnie, a i myślę bezpiecznie, skoro na bezpieczniku?

I jeszcze: o co kaman z pinami 43 i 44 w J772, na schemacie po lewej stronie? Bo nie wiemy jak te piny tam podłączyć? Na 43 trzeba puścić bezpiecznik od źródła +12V?

I co to jest pin 20 od modułu kamery, kabelek wchodzi do pinu 20 we wtyczce RNSa?

I gdzie podpiąć CAN do modułu kamery, i jak zasila się moduł kamery?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pin 43 i 44 to zasilanie kamery cofania. 44 masa, 43 to 12V oczywiście przez bezpiecznik.
Pin 20 to jest również przewód - na nim znajduje się załaczane 12V.
Dochodzi jeszcze magistrala CAN piny 39 i 40. Można je podłaczyć do CANów RNSa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK, to już wszystko wiemy. Prawie. Napisz jeszcze tylko proszę, jakie konektory kupić do wtyczki 54pinowej do RNSa. Do tej czarnej do modułu już mam, ale na wolumenie do tej od RNSa nie mieli ;-( A mówią, że są inne i te od jednej nie wejdą w tę drugą ;-(

http://allegro.pl/konekto...5031214668.html trochę tego kurde jest, jaki wybrać?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Takie jak w tym linku podałeś to nowy wzór i powinny pasować, ale są 2 rodzaje. Głownie chodzi o prowadzenie konektora. Zwróć uwagę w tej wtyczce na kształt otworu na konektor - nie jest kwadratowy. Jeden typ wtyczek ma występ (prowadzenie) z lewej strony, drugi typ z prawej.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.133.12.172 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa