Elementy silnika » Gumy amortyzatora
Odpowiedz do tematu
 Gumy amortyzatora
Witam
Mam pytanie czy aby wymienić gumy amortyzatora na przedniej osi trzeba zdemontować całą kolumnę mcphersona czy tylko wystarczy poluźnić i wcisnąć tą gumę?
Z góry dzięki za informację :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Gumy amortyzatora
bonczek87 napisał/a:
Witam
Mam pytanie czy aby wymienić gumy amortyzatora na przedniej osi trzeba zdemontować całą kolumnę mcphersona czy tylko wystarczy poluźnić i wcisnąć tą gumę?
Z góry dzięki za informację :)
nie sprecyzowałeś jaką konkretnie gumę chcesz wymienić, czy to odboja,łożysko,bałwanek,czy sama osłona... w każdym razie jaka by to z w.w. nie była mcpersona musisz zrzucić i mieć ściągacz do sprężyn.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki Pasiak:)
Chodzi dokładnie o taką poduszkę:
http://allegro.pl/show_item.php?item=4969330862
W ogóle to mam problem gdyż stuka mi przy gwałtownym ruszaniu natomiast na dziurach nic nie stuka więc nie jest to wina raczej zawieszenia. Myśłałem własnie o wybitej gumie amorka o poduszce silnika bądź skrzyni lub też czytałem na forum że sanki mogą mieć pęknięcie co o tym myślicie? Macie jakieś inne pomysły?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Dzięki Pasiak:)
Chodzi dokładnie o taką poduszkę:
http://allegro.pl/show_item.php?item=4969330862
W ogóle to mam problem gdyż stuka mi przy gwałtownym ruszaniu natomiast na dziurach nic nie stuka więc nie jest to wina raczej zawieszenia. Myśłałem własnie o wybitej gumie amorka o poduszce silnika bądź skrzyni lub też czytałem na forum że sanki mogą mieć pęknięcie co o tym myślicie? Macie jakieś inne pomysły?
mnie tez na dziurach nie stukało a jednak góry amorka były do wymiany. Nie poznałem w swoim zyciu jeszcze specjalisty, który byłby w stanie wymienić tę część bez wyciągnięcia całej kolumny :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Myślisz że warto zainwestować w LEMFORDER czy jakiś SWAG albo FEBI wystarczy?
Rozumiem że jak robić to stronę lewą i prawą od razu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jesli auto robisz dlasiebie to kupuj LEMFORDER i rób obie strony od razu :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam pytanie jak wjadę na większe dziury to jest taki mocny hałas z tyłu, czy to wina zużytych sprężyn, ogólnie to zawieszenie w mojej Audi jest bardzo twarde i czuć każdą dziurę mimo że mam opony letnie na profilu 60. Czy to wina sprężyn czy amorków czy właśnie zużytych gum na amorkach?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mozesz zajechac na stacje diagnostyczna i sprawdzic ale skoro nie ma dobrej amortyzacj to stawiam na amorki :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co do stacji to miałem kiedyś przypadek że wystarczyło zmienić opony i raz facet gadał że amorki są ok a po zmianie opon że amorki do wymiany więc wątpię że coś mi pomorze diagnoza na stacji:)
Teraz mam czerwone amorki to znaczy że są od wersji S4? Jakie amorki polecacie? Mi chodzi o to żeby było wygodnie i nic więcej.. Czy przy wymianie amorków sprężyny zostają stare?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak teraz sa czerwone to napewno auto jest na nich sztywne co do firmy to ciezko cos znalesc z tych firmowych monroly duzo ludzi nie poleca kayabe sam testowalem i 2 lata byly do wymiany tak ze ciezko cos wybrac zeby dlugo zluzylo co do sprerzyn to zostaja jesli sa cale i nie popekane :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A mam pytanie opłaca się kupić używane oryginał? I czy amorki od wersji sedan pasują do avant?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kombi ma wieksza ladownosc od sedan wiec raczej sa inne amorki co do uzywki ori to zalezy jaki jest ich stan i cenna ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.12.107.29 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa