Elektryka i elektronika » podgrzewany fotel kierowcy v'8
Odpowiedz do tematu
 podgrzewany fotel kierowcy v'8
witam wszystkich :)
właśnie przed chwilka wymontowałem fotel kierowcy i zamierzam się zabrać za podgrzewanie które nie działa.
mierzyłem napięcie dawno temu i wiem że dochodzi, lecz dzisiaj już nie pamiętam które piny to były.
tak samo może ktoś mi podpowie jak najlepiej rozebrać mate i najmniej szkody narobić??
gorąco pozdrawiam
jimv8

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: podgrzewany fotel kierowcy v'8
jimv8 napisał/a:
witam wszystkich :)
właśnie przed chwilka wymontowałem fotel kierowcy i zamierzam się zabrać za podgrzewanie które nie działa.
mierzyłem napięcie dawno temu i wiem że dochodzi, lecz dzisiaj już nie pamiętam które piny to były.
tak samo może ktoś mi podpowie jak najlepiej rozebrać mate i najmniej szkody narobić??
gorąco pozdrawiam
jimv8

Jakie masz fotele? Kubły czy patelnie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rozbiórka foteli jest dziecinnie prosta, nie grzeje Ci całość? Jeśli tak to obejzyj dokładnie wiązkę pod fotelem zanim rozbierzesz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sądzę, że wiązka będzie sprawna. Przeważnie pęka mata na siedzisku, a że jest połączona szeregowo z oparciem, to nic nie grzeje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kiedy reanimowałem siedzenia kłopotka ;-) trafiłem na przypadek,że uszkodzona była wtyczka a dokładniej skorodowany był jeden z konektorków w skutek czego pękł i nie grzało

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kubełkowe fotele
wtyczki są wporzo
mam fotel wyjęty i idę grzebać :) rozumiem że jak zlutuje przerwe w obwodzie to będzie smażyło dupencje 8-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
rozumiem że jak zlutuje przerwe w obwodzie to będzie smażyło dupencje
dokładnie. Aby rozebrać poodpinaj pod spodem metalowe zaczepy i podnieś do góry sam środek, boków nie musisz ruszać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gotowe :) zajęło mi to 3 godzinki :)
trzeba było wyjąć cały wkład siedziska. przewody były przerwane przy wejściu do poduszki od razu za mocowaniem. zlutowałem, pomierzyłem i przymocowałem w innym miejscu.
trochę pracy przy tym było, oddzieliłem oparcie i tak dopiero miałem pełną swobodę.
jest trudny dostęp do prętów z tyłu siedziska ale dało radę.
ogólnie prosta konstrukcja ale paluszki bolą :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
gotowe :) zajęło mi to 3 godzinki :)
trzeba było wyjąć cały wkład siedziska. przewody były przerwane przy wejściu do poduszki od razu za mocowaniem. zlutowałem, pomierzyłem i przymocowałem w innym miejscu.
trochę pracy przy tym było, oddzieliłem oparcie i tak dopiero miałem pełną swobodę.
jest trudny dostęp do prętów z tyłu siedziska ale dało radę.
ogólnie prosta konstrukcja ale paluszki bolą :)
szkoda ,że bez fotostory.... ja też jak naprawiałem to nie pomyślałem :oops:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.145.111.125 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa