Elektryka i elektronika » pobiera prąd V8
Odpowiedz do tematu
 pobiera prąd V8
Witam nie moge dojść co pobiera mi prąd w audi v8, od akuma prąd puszczony przez kontrolke, wyciągam bezpieczniki po kolei i pobór jest cały czas, to samo z przekaźnikami i dalej coś pobiera prąd, pobór jest na tyle duzy że potrafi mi zeżreć akumulator przez noc....a i pobór jest tylko w tedy gdy podłącze dwa plusowe kable po których odłączeniu nie dziala centralny,fotele,szyby, szyberdach....po wypięciu bezpiecznika 27, i przekaźników 347 i 203 przestaje źreć prąd... co to może być??

prosił bym o pomoc
pozdrawiam Robert

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bezpiecznik nr 27 jest zabezpieczeniem sterownika silnika i nie ma n nic wspólnego z elektrycznymi szybami. Co do przekaźnika 347 to jest odpowiedzialny za komfort szyby kierowcy oraz sterowanie domykaniem pozostałych szyb jak i szyberdachu. Przekaźników 203 jest w V8 jak mrówków ale domyślam się że chodzi również o przekaźnik domykania szyb. Wyciągnij tylko przekaźnik 347 i sprawdź pobór. Jeżeli zniknie, to lewucha będzie w w elektrycznych szybach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pobór całkiem znika przy wypięciu tych dwóch przekaźników i bezpiecznika, pojedynczo jak je wypinam to cały czas mi kontrolka świeci... jest coś wspólnego z tym wszystkim?
aa jeszcze jedno, po otwarciu drzwi kierowcy (bez kluczyka w stacyjce) powinno chyba odłanczać prąd od szyb? bynajmniej miałem tak w poprzedniej Audi....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rob20v napisał/a:
pobór całkiem znika przy wypięciu tych dwóch przekaźników i bezpiecznika, pojedynczo jak je wypinam to cały czas mi kontrolka świeci... jest coś wspólnego z tym wszystkim?
aa jeszcze jedno, po otwarciu drzwi kierowcy (bez kluczyka w stacyjce) powinno chyba odłanczać prąd od szyb? bynajmniej miałem tak w poprzedniej Audi....

Wszystko zależy d programu modułu szyb. Może być również tak, że odłączenie sterowania szybami nastąpi dopiero po zamknięciu drzwi a nie otworzeniu - oczywiście na wyłączonym zapłonie. Tak miałem w mojej C3 z 88r szyba kierowcy miała pełny komfort zamykanie i otwieranie.
Zamiast kontrolki powinieneś zaopatrzyć się w miernik uniwersalny i zmierzyć pobór w Amperach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Posiadam miernik UNI-T UT107 po po wyciągnięciu tych trzech rzeczy miernik przełączony na prąd stały10A, pobór 0,18, wkładam bezpiecznik 27 i wzrasta do 0,93 a po podpięciu modułu 347 pali mi bezpiecznik w mierniku....na bezpieczniku 27 powinien być prąd po wyjęciu kluczyków?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na bezpieczniku nr 27 (5A) powinno być stałe napięcie. Nie chce mi się wierzyć, że masz lewy pobór aż 10A. Opisz mi kolory przewodów w tym przekaźniku 203.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 13.58.150.59 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa