Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Lutownica samochodowa pod zapalniczkę
Odpowiedz do tematu
 Lutownica samochodowa pod zapalniczkę
Na Allegro pojawiły sie lutownice pod zapalczniczkę samochodowa, 40W, czyli temperatura rozgrzania grota koło 400 stopni

To jest chyba za słabo, zeby cos przylutować?
Bo sam pomysł lutownicy poid zapalniczke, mysle ze jest fajny, tylko czy 40W da rade cokolwiek zrobic?

Jakie jest Wasze zdanie?


Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Lutownica samochodowa pod zapalniczkę
Astaroth napisał/a:
Na Allegro pojawiły sie lutownice pod zapalczniczkę samochodowa, 40W, czyli temperatura rozgrzania grota koło 400 stopni

To jest chyba za słabo, zeby cos przylutować?
Bo sam pomysł lutownicy poid zapalniczke, mysle ze jest fajny, tylko czy 40W da rade cokolwiek zrobic?

Jakie jest Wasze zdanie?

niezły bajer :mrgreen: wydaje mi się,że powinna dac radę, ciekawe tylko jak długo akumulator da radę...

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Lutownica samochodowa pod zapalniczkę
Astaroth napisał/a:


Jakie jest Wasze zdanie?


Moc i temperatura jest jak najbardziej optymalna, ale sądzę, że możesz mieć problemy przy lutowaniu z podłączonym akumulatorem. Mianowicie kupiłem kiedyś bardzo podobną lutownicę w Voelkner'ze i gdy chciałem przylutować przewód podłączony do masy lub stałego plusa przepalał się bezpiecznik od zapalniczki. Niektóre lutownice mają odizolowany grot od grzałki inne już nie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
widziałamn jeszcze takie z krokodylkami, bezposrednio na aku, to lepsza?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
To jest chyba za słabo, zeby cos przylutować?
Bo sam pomysł lutownicy poid zapalniczke, mysle ze jest fajny, tylko czy 40W da rade cokolwiek zrobic?


Bez najmniejszego kłopotu.Mam lutownicę z ręczną regulacją od 40-100W. Cyna topi się jak dobrze pamiętam w 230 stopniach C więc co do samej technicznej sprawy jest ok ale to na co zwrócił uwagę Adi jest sprawą o której nie pomyślałem ale może być to faktycznie problem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kupić można, kiedyś na pewno się przyda

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
widziałamn jeszcze takie z krokodylkami, bezposrednio na aku, to lepsza?

Jeżeli grot odizolowany jest galwanicznie od grzałki, to nie stanowi, ale przy bezpośrednim podłączeniu do akumulatora może być jeszcze gorzej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale jeśli by odpiąć klemy to chyba nie było by kłopotu bo obwód był by przerwany czy źle myślę? ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wówczas tak.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa