Elektryka i elektronika » ładowanie akumulatora na samochodzie
Odpowiedz do tematu
 ładowanie akumulatora na samochodzie
WITAM SZANOWNE FORUM :-> :-> :->
Chciałem poruszyć taki temat, a mianowicie czy można ładować akumulator na samochodzie?
Jeżeli tak to dlaczego? Jeżeli nie to też dlaczego? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zastanawiam się nad tym tematem chociaż sam robiłem tak i tak, a interesuje mnie to bardziej pod kątem A6. Czytałem troszeczkę na ten temat, ale zdania oczywiście są podzielone jak to u nas czyli, tam gdzie jest dwóch Polaków tam są trzy zdania. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: ładowanie akumulatora na samochodzie
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
WITAM SZANOWNE FORUM :-> :-> :->
Chciałem poruszyć taki temat, a mianowicie czy można ładować akumulator na samochodzie?
Jeżeli tak to dlaczego? Jeżeli nie to też dlaczego? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zastanawiam się nad tym tematem chociaż sam robiłem tak i tak, a interesuje mnie to bardziej pod kątem A6. Czytałem troszeczkę na ten temat, ale zdania oczywiście są podzielone jak to u nas czyli, tam gdzie jest dwóch Polaków tam są trzy zdania. :-/

Wszystko zależy od typu urządzenia ładującego. Jeżeli jest to jeden z tańszej półki, to nie powinno się ładować w ten sposób. Jeżeli sprzęt posiada odpowiednią stabilizację, to możesz podłączyć klemy bezpośrednio do podłączonego akumulatora.
Chodzi tutaj tylko o elektronikę. Nieodpowiedni sprzęt może uszkodzić któryś ze sterowników.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
co do sprzętu to mam taki prostowniczek jeszcze produkcji CCCP :-P :-P i ogólnie dobrze ładuje ale jeżeli chodzi o 6 nie będę ryzykował i odepnę klemy żeby troszeczkę go podładować bo jutro na zabieg jadę i dobrze będzie przez noc potrzymać aku na prądzie :mrgreen: :mrgreen:
Kilka razy ładowałem już tym prostownikiem aku na 4 ale tam elektronika jest ograniczona i nie ma aż tylu rzeczy do zepsucia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
co do sprzętu to mam taki prostowniczek jeszcze produkcji CCCP :-P :-P i ogólnie dobrze ładuje ale jeżeli chodzi o 6 nie będę ryzykował i odepnę klemy żeby troszeczkę go podładować bo jutro na zabieg jadę i dobrze będzie przez noc potrzymać aku na prądzie :mrgreen: :mrgreen:
Kilka razy ładowałem już tym prostownikiem aku na 4 ale tam elektronika jest ograniczona i nie ma aż tylu rzeczy do zepsucia.

To, że produkcja CCCP nie oznacza wcale, że to lipa. Uważałbym bardziej na azjatyckie ChRL. ;-) Swego czasu w Lidlu sprzedawano przetwornicę do ładowania akumulatorów. Taki typowy "skandynawski" patent. Zajeżdżasz pod parking podłączasz się pod 230V i się ładuje - żadna zima nie straszna. To mógłbyś sobie kupić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Swego czasu w Lidlu sprzedawano przetwornicę do ładowania akumulatorów. Taki typowy "skandynawski" patent. Zajeżdżasz pod parking podłączasz się pod 230V i się ładuje - żadna zima nie straszna. To mógłbyś sobie kupić.
chyba nawet rzuciło mi się to w oczy:shock: Teraz mówisz serio czy nabijasz się ze mnie???
A tak poza tym to jak moja ;audi; jak ostatnio postała po naładowaniu aku przez 6 godzin na zapłonie to odmówiła posłuszeństwa i trzeba było na krótko palić. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Teraz mówisz serio czy nabijasz się ze mnie???

Gdybym sie nabijał, to napisałbym - nabijam się. :-P Serio.
Możesz udoskonalić swój pojazd o tego typu gadżet i wozić przedłużacz na wszelki wypadek. Ta przetwornica nie ma dużego prądu ładowania, ale pozostawienie włączonej na noc bardzo dużo daje kiedy akumulator jest już słaby.
6h na obciążeniu to nie jest mało. Jeżeli masz załączony zapłon, to pobór jest bardzo duży.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Gdybym sie nabijał, to napisałbym - nabijam się. Serio

wolałem się upewnić bo nie jestem przekonany do tego typu wynalazków z LIDLA i innych tego typu sklepów jeżeli chodzi o elektronikę :-P
Już byłem i swój aku i podładuję go troszczę bo jutro mam nadzieję, że skończą się moje problemy z tymi światłami :->
Trzymać kciuki :-P Proszę :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Gdybym sie nabijał, to napisałbym - nabijam się. Serio

wolałem się upewnić bo nie jestem przekonany do tego typu wynalazków z LIDLA i innych tego typu sklepów jeżeli chodzi o elektronikę :-P
Już byłem i swój aku i podładuję go troszczę bo jutro mam nadzieję, że skończą się moje problemy z tymi światłami :->
Trzymać kciuki :-P Proszę :lol:

Napisałem że w Lidlu ponieważ znajomy kupił sobie identyczne urządzenie ale w innej obudowie. Na alledrogo masz również http://allegro.pl/impulso...1956678611.html
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.117.196.184 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa