Elektryka i elektronika » kontrolka AIRBAG zapala sie po 15 minutach jazdy
Odpowiedz do tematu
 
Witam wszystkich
Trafiłem na te forum po długim poszukiwaniu rozwiązania swojego problemu z brata a4 b6
Problem tkwi dokładnie tak jak wszyscy opisują ( brat kupił autko w zeszłą sobotę i 4 dni ok lecz po podpięciu i sprawdzeniu błędów wywaliło nieprawidłowy vin w modułach po usunięciu ich po 10 min wywala poduszki AIRBAG
Po sprawdzeniu Vin tak jak u innych kolegów 4 ostatnie cyfry vin i immo co ciekawe w mojej też ale u mnie nie wywala błędu.
GORĄCA PROŚBA do kolegi Adi202 bo widzę że kolega wiedzę i cierpliwością do lamerów wymiata. Ja podstawową wiedzę i sprzęt posiadam bo kocham swoje A4
Wkładam wsad od audi brata i prośba o sprawdzenie czy jest ok
NIE MOGĘ WSADZIĆ WSADU

Postaw piwo autorowi tego posta
 Szybkie pytanie
Witam.
Nie chciałem zakładać nowego wątku
Pytanie do znawców, bądź osób bardziej zorientowanych.
Czy istnieje ryzyko uwalenia zawartości pamięci eeprom w czasie samego jej czytania ?
Chodzi mi o to ,czy ewentualny błedny odczyt nie unieruchomi samochodu?
Nie chcę niepotrzebnych nerwów.

Mam taki sam problem z zapalającym się AIRBAG po kilku minutach. Mam kabel KKL.
Czy mógłbym umieścić tutaj wsad z licznika celem dopisania VIN ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Szybkie pytanie
zloty60 napisał/a:
Witam.
Nie chciałem zakładać nowego wątku
Pytanie do znawców, bądź osób bardziej zorientowanych.
Czy istnieje ryzyko uwalenia zawartości pamięci eeprom w czasie samego jej czytania ?
Chodzi mi o to ,czy ewentualny błedny odczyt nie unieruchomi samochodu?
Nie chcę niepotrzebnych nerwów.

Mam taki sam problem z zapalającym się AIRBAG po kilku minutach. Mam kabel KKL.
Czy mógłbym umieścić tutaj wsad z licznika celem dopisania VIN ?

Zawsze istnieje jakieś ryzyko. Czy robisz to przez kabel za 30 czy za 3000zł ryzyko jest podobne. Małe, aczkolwiek możliwe. Gdy podejmiesz się wyzwania - w Twoim przypadku metodą wyżej opisaną możesz ten wsad umieścić na forum lub wysłać mi na emila.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok.Wrzucę wsad jak najszybciej.Powiedz mi jeszcze proszę co z immo? Uściślając chciałem wiedzieć czy informacje odnośnie immobilisera również znajdują się w zawartości tego wsadu? Jeśli przeczytam 'krzaki' to w razie zapisu ,rozwalam licznik i tym samym immo i unieruchamiam samochód, tak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zloty60 napisał/a:
Ok.Wrzucę wsad jak najszybciej.Powiedz mi jeszcze proszę co z immo? Uściślając chciałem wiedzieć czy informacje odnośnie immobilisera również znajdują się w zawartości tego wsadu? Jeśli przeczytam 'krzaki' to w razie zapisu ,rozwalam licznik i tym samym immo i unieruchamiam samochód, tak?

We wsadzie binarnym znajdują się wszystkie dane zegarów tj przebieg i dane immo. Jeżeli użyjesz VAG Eeprom, to wszystko powinno być OK.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cześć ,chciałem jeszcze zapytać o tą procedurę czytania pamięci w tym liczniku.To jest wszak RB4 i trochę w internecie pisze ,że zabawa przy takim liczniku może sie skończyć kiepsko se wzgledu na to że to jest 'crypto'
Z drugiej strony tłumaczyłeś mi, że edytujemy tylko obszar z VINem więc nic sie innego nie posypie (immo,itp).

[ Dodano: Pon 21 Mar, 2016 18:53 ]
Cześć.Bin wysłany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam
podłącze się do tematu bo myśle że to ma trochę związek ze sobą,ale zacznę od początku w grudniu wyładowała mi się bateria w aucie i przy okazji zepsuły mi się zegary.Ale dzieki Adi202
:-D wszystko wróciło do normy.W lutym znowu wysiadła mi bateria :shock: wiec kupiłem nową,niestety w tamtym tygodniu ta nowa bateria też się wyładowała :cry: .po wielu poszukiwaniach doszedłem do tego że mój Audi nie zostaje uspiony po zamknieciu,aprzyczyną tego jest Webasto ,po wyjeciu bezpiecznika z Webasto usypia jak dziecko i ma 0,001mA .Najgorsze jest to że Webasto działa wyłacza się i załącza ,żadnych błedów w VCDS,
jedyne błędy co mam to w Navi I Radio ale te mam już 6 lat jak kupiłem Auto.
i jeden w Klimie ale ten podobno nie jest ważny bo bardzo czesto występuje a po wykasowaniu i tak nie usypia Auta
Dodam jeszcze że obie baterie są w porządku.
wyczytałem już pół netu ale niestety nic nie znalazłem.
Może ktoś się z czymś takim już spotkał ?Za jakąkolwiek wskazówkę bardzo dziękuję :zdrowko: :zdrowko:

tutaj te błędy
-------------------------------------------------------------------------------
Adresse 08: Klima-/Heizungsel. Labeldatei: MFT\8E0-820-043.lbl
Teilenummer: 8E0 820 043 AD
Bauteil: A4 Klimaautomat 1219
Codierung: 00000
Betriebsnr.: WSC 63251

1 Fehlercodes gefunden:
01317 - Steuergerät im Schalttafeleinsatz (J285)
49-10 - keine Kommunikation - Sporadisch

-------------------------------------------------------------------------------
Adresse 17: Schalttafeleinsatz Labeldatei: MFT\8E0-920-9xx-8E2.lbl
Teilenummer: 8E0 920 930 R
Bauteil: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D36
Codierung: 00001
Betriebsnr.: WSC 21236
WAUZZZ8E94A047560 AUZ6Z0C0211552

Kein(e) Fehlercode(s) gefunden.

-------------------------------------------------------------------------------
Adresse 18: Standheizung Labeldatei: MFT\8E0-265-105.lbl
Teilenummer: 8E0 265 105 A
Bauteil: Standheizung Diesel 0110
Codierung: 00011
Betriebsnr.: WSC 63251

Kein(e) Fehlercode(s) gefunden.

-------------------------------------------------------------------------------
Adresse 37: Navigation Labeldatei: MFT\8E0-035-192-RNSE.lbl
Teilenummer SW: 8E0 035 192 Q HW: 8E0 035 192 Q
Bauteil: RNS-E HIGH EU H73 0660
Revision: 02S Seriennummer: AUZBZ7G1101298
Codierung: 0301717
Betriebsnr.: WSC 00000 785 00200

2 Fehlercodes gefunden:
16352 - Steuergerät - Elektrischer Fehler
014 - defekt - Sporadisch
Umgebungsbedingungen:
Fehlerstatus: 00101110
Fehlerpriorität: 5
Fehlerhäufigkeit: 2
Verlernzähler: 21
Zeitangabe: 0
Datum: 2009.02.02
Zeit: 11:35:06

00466 - Steuergerät für Lenksäulenelektronik (J527)
008 - unplausibles Signal
Umgebungsbedingungen:
Fehlerstatus: 01101000
Fehlerpriorität: 5
Fehlerhäufigkeit: 1
Verlernzähler: 59
Zeitangabe: 0
Datum: 2016.03.30
Zeit: 14:25:11 :

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I co chciałbyś z tym faktem wiedzieć? Co zrobić z piecem czy gdzie leży problem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
I co chciałbyś z tym faktem wiedzieć? Co zrobić z piecem czy gdzie leży problem?

Z piecem nie muszę nic robić bo wszystko działa jak należy obojętnie czy z pilota ,albo na zaprogramowanie i to mnie trochę dziwi :roll: ,wyjałem sterownik wygłada jak nowy .Nie wiem czy moduł z zegara radiowego ma z tym jakiś związek bo tam znalazłem jeszcze błąd że nie działa jak należy,chociaż sam zegar też funkcjonuje :zly: .Adi Ty jako specjalista od zegarów jak myślisz może tkwić błąd w zegarach ?? Jak już pisałem za jakąkolwiek wskazówkę będę wdzieczny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
herbih napisał/a:
Z piecem nie muszę nic robić bo wszystko działa jak należy
Jak już pisałem za jakąkolwiek wskazówkę będę wdzieczny.

I tutaj byś się zdziwił. Sterownik pieca oparty jest na standardowym mikroprocesorze Motorola. Standardowa sprawa w zegarach Audi czy sterownikach komfortu. Działa ale inaczej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I tutaj byś się zdziwił. Sterownik pieca oparty jest na standardowym mikroprocesorze Motorola. Standardowa sprawa w zegarach Audi czy sterownikach komfortu. Działa ale inaczej.

Hmm to będę musiał się rozejrzeć za takim sterownikiem ,ciekawe ile taki nowy kosztuje bo używany to chyba nie ma sensu, nawet jeżeli by na początku funkcjonował może bardzo szybko mieć takie same objawy jak umnie.Dobrze że zbliża się lato to piecyk niepotrzebny.Dzięki Adi202 :zdrowko: za podpowiedź mam nadzieję że to jest ten błąd bo z tym szukaniem to mnie już krew zalewała :zly: .Jak będę tak daleko nie omieszkam na ten temat coś napisać.Adi 202 można ten sterownik sprawdzić w jakijś sposób ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
zloty60 napisał/a:
Ok.Wrzucę wsad jak najszybciej.Powiedz mi jeszcze proszę co z immo? Uściślając chciałem wiedzieć czy informacje odnośnie immobilisera również znajdują się w zawartości tego wsadu? Jeśli przeczytam 'krzaki' to w razie zapisu ,rozwalam licznik i tym samym immo i unieruchamiam samochód, tak?

We wsadzie binarnym znajdują się wszystkie dane zegarów tj przebieg i dane immo. Jeżeli użyjesz VAG Eeprom, to wszystko powinno być OK.


Witaj Adi. Mam ten sam problem co koledzy wyżej. W załączniku wsad mógłbyś zerknąć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam wszystkich właśnie kupiłem z szwagrem dwie ładne audiczki i niestety w jednej z nich padł akumulator (na szczęście nie mojej :-D ) pewnie dla tego że jego to diesel i więcej prądu potrzebuje po wymianie akumulatora oczywiście kontrolka AIRBAG po 10 minutach jako że kabelek każdy z nas ma i po przeczytaniu kliku porad ściągnęliśmy eeprom licznika tylko jak go naprawić czy ktoś byłby wstanie podpowiedzieć.

http://www.speedyshare.co...8E73A201889.BIN

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Ostatnio zmieniłem licznik na ten z kolorowym fisem. I podobnie jak tu wszyscy opisują mam problem z kontrolką air bag, która zapala się dokładnie po 15 minutach jazdy. Podczas wymiany nie obyło się bez problemów, gdyż po zgraniu wsadu do licznika kolorowego nie mógł on zassać vinu z silnika pomimo wpisywania poprawnego pinu. Nic nie pomagało. Dopiero ręczne wpisanie danych pomogło, że licznik zaskoczył. I teraz moje pytanie, czy jak w poprzednich przypadkach mam sprawdzić w kanale 81 czy jest cały vin, czy w klimatyzacji i nawigacji też mam to zrobić - sprawdzić dane czy są poprawne ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli wymieniałeś tylko zegary, to musisz poprawić dane tylko w zegarach. Sprawdź kanał 81 i porównaj z oryginałem.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa