Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » 100 c4 jaki czynnik
Odpowiedz do tematu
 100 c4 jaki czynnik
ja z takim pytaniem

chcialem nabić klimatyzacje, lecz na pasie przednim i osuszaczu pisze ze gaz r134, a na parowniku, czy jak to sie zwie, r12

złączki mam z gwintem czyli typ stary ...

Tak ma być czy ktoś grzebał ??
Jaki gaz nabić ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
teoretycznie pownieneś mieć stary typ, z reszta jak podjediesz nabic to fachowiec prawde Ci powie :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: 100 c4 jaki czynnik
Frankie napisał/a:
ja z takim pytaniem

chcialem nabić klimatyzacje, lecz na pasie przednim i osuszaczu pisze ze gaz r134, a na parowniku, czy jak to sie zwie, r12

złączki mam z gwintem czyli typ stary ...

Tak ma być czy ktoś grzebał ??
Jaki gaz nabić ??

Sądzę, że masz już przerobioną instalację na R134a. Wszystkie te modele wyposażane były fabrycznie w R12, lecz w międzyczasie przerabiane były w ASO na R134a. W najgorszym wypadku zmienisz też olej w kompresorze i załadujesz już nowy czynnik.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a da się sprawdzić jaki czynnik jest w układzie ??

i co sie stanie jeżeli jest r12 a nabije r134 i odwrotnie ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli jest nadal R12 w co wątpię i dopijesz R134a zatrzesz kompresor.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wydaje mi się,że ktoś zmienił gaz, bo po co by naklejał naklejki że r134

zaryzykuje i nabije r134 :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Frankie napisał/a:
wydaje mi się,że ktoś zmienił gaz, bo po co by naklejał naklejki że r134

Też tak sądzę. Na obudowie parownika powinieneś mieć również naklejkę informacyjną o przebudowie klimatyzacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Na obudowie parownika powinieneś mieć również naklejkę informacyjną o przebudowie klimatyzacji.


tam właśnie nie ma

pytanie tylko dlaczego na kompresorze jest złączka na r12 skoro kompresory są inne :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Frankie napisał/a:

pytanie tylko dlaczego na kompresorze jest złączka na r12 skoro kompresory są inne :roll:

Na to nie patrz. Moja C3 ma również kompresor na R12 a śmiga na R134a.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Moja C3 ma również kompresor na R12 a śmiga na R134a.


hmm

w takim razie jak się wyrobie, to jadę jutro nabić r134a i zobaczymy co sie będzie działo :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dla bezpieczeństwa powiedz o tej sytuacji. Jeżeli spuści resztę czynnika, to mógłby wymienić również olej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Dla bezpieczeństwa powiedz o tej sytuacji. Jeżeli spuści resztę czynnika, to mógłby wymienić również olej.


powiem tak ... gosc który tam zaglądał, średnio wiedział o co biega.

Nabija klimę i na tym się kończy ... jestem mechanikiem i po moich obserwacjach zachowanie jego budziło zastrzeżenia. Ale mam blisko i bede przy obsłudze klimy.

Mam też druga opcje. Oddaje auto 30km ode mnie, do goscia który naprawdę zna się na klimie i robię pełną obsługę ... test szczelności, wymiana oleju itd.

Gość ma dobrą opinie, pewnie też dobrze skasuje. Lecz nie będzie mnie podczas obsługi a na to z racji mojego zawodu jestem uczulony.
Nie zalezy mi nieskiej kwocie naprawy, a bardziej na bezawaryjnosci i jakości wykonanej usługi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja wybrałbym ta drugą opcję.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ja wybrałbym ta drugą opcję.


tak też zrobię :a040:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeżeli miałeś r12 a chciałbyś nabić 134 musisz zmienić zawór w parowniku i olej w kompresorze ale przy czynniku 134 jest niższe ciśnienie robocze i możliwe ale nie jest to regółą że czujniki bedą ci wariować i może nie działać wszystko tak jak powinno głównie chodzi o włącznik wentylatorów musisz sprawdzić czy te części są wymienione i jaki olej masz w sprężarce bo jeżeli mineralny to nie radził bym wpuszczać nowszego czynnika ale też można sprawdzić jaki masz obecnie czynnik i jeżeli do tej pory tak to pracowało to ok

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 18.223.125.219 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa