Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
A4 B5 tdi 110KM jaki olej?
Autor Wiadomość
Mateo 


Model: A4 B5
Silnik: 1.9TDI
Zasilanie: ropka
Nadwozie: Avant
Dołączył: 05 Lut 2013
Wszystkie posty: 69



Skąd: Koszalin
Wysłany: Pią 24 Paź, 2014 20:46   A4 B5 tdi 110KM jaki olej?
     



Witam. Teoretycznie był lany 5w30, przebieg 300 tys. wydaję się być wiarygodny, bo właściciel odnotowywał sobie jakieś tam naprawy i wyliczał spalanie w magicznym notesiku ;-) ale prawdy nikt się nie dowie. Nie wiem jaki był lany ten olej, karteczka jest, napisane tylko że 5w30. Właściciel powiedział że Castrol, nic po za tym. Teraz pytanie czy lać syntetyczny, czy pół-syntetyczny? I jaki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Łukasz83 zlw 
RS6 MTM



Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Gru 2013
Wszystkie posty: 1400



Piwa: 65/18
Skąd: ŁÓDZKIE
Wysłany: Pią 24 Paź, 2014 21:27   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F) Avant  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro  Avant  2011  



osobiscie i jak wiekszosc na forum polecil bym ci motula 5w40 ;)
_________________
Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO :*
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
eleszet 
..................



Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 31 Paź 2012
Wszystkie posty: 1655



Piwa: 79/18
Skąd: Dolny Śląśk
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014 08:15   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A3 (Typ 8L) 5-drzw.   



Nie wiem jakie parametry powinien spełniać Twój olej ale firmy jestem pewien - motul. Sam korzystam i jestem bardzo zadowolony. Silnik mam brzytewkę. Ostatnio mierzyłem kompresję to aż się sam zdziwiłem (do wglądu w innym temacie bo fotki z pomiarów wrzuciłem na forum). Także motul Kolego.
_________________
Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł" :zdrowko:


wszystko się da to tylko kwestia uporu...

:ok:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
ariel195 


Model: a6 C5
Silnik: 2,5AKE
Zasilanie: diesel
Nadwozie: avant
Dołączył: 02 Lis 2013
Wszystkie posty: 33



Skąd: zgorzelec
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014 11:09   
     



Witam,

jeśli chcesz dbać o tdi i lać do niego dobrą oliwę to jak najbardziej pełen syntetyk. Nie ważne na czym wcześniej jeździłeś Ty czy poprzedni właściciel. Wlewasz płukankę przed wymianą na właściwy olej syntetyczny i później zalewasz olej dobrej jakości.

Wszystkie castrole, mobile itd to przeciętne oleje HC - półsyntetyki.

Motul był dobry kiedyś a teraz też ma przeciętne parametry.

W zależności od funduszy polecam:

*Shell Helix Ultra Diesel 5W40 (olej półsyntetyczny (HC) - cena atrakcyjna i ten olej jest najkorzystniejszy z olejów tańszych - ma dodatki do diesla(np trochę modyfikatora tarcia )

Oleje top

* Liqui Moly Diesel Synthoil 5W40 (olej syntetyczny (PAO)

*Amsoil Premium Diesel 5W40 (olej syntetyczny (PAO)


Wymieniasz olej co 10 / 12 kkm i będzie git

pozdro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Matti59 


Model: E46
Silnik: n47
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: kombi
Dołączył: 27 Paź 2014
Wszystkie posty: 2



Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014 01:29   
     



Ja tam również bym radził Motula. A konkretnie w przypadku Twojego silnika 8100 X-clean+ 5W30, bądź specjalnie stworzony dla silników grupy VW Specific 504 00 507 00 5W30.
Ariel195 – z tą opinią, że wszystkie oleje to półsyntetyki, to lekka przesada, przecież choćby Mobila ma w swojej ofercie też pełne syntetyki.
Intryguje mnie też, co takiego zmieniło się w przypadku Motula, że stał się przeciętny. Bo wedle mojej wiedzy są to nadal świetne oleje, szeroko wykorzystywane w silnikach wyczynowych, a przede wszystkim mające parametry na wysokim poziomie. Sam, od czterech zmian wstecz, jeżdżę na nim i jestem bardzo zadowolony.
A proponowany przez Ciebie top, to tak nie do końca, bo LM ma dobrą opinię na rynku niemieckim, ale bez przesady. Natomiast Amsoil, to nisza, którą wybierają, takie mam przynajmniej wrażenie, indywidualiści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
ariel195 


Model: a6 C5
Silnik: 2,5AKE
Zasilanie: diesel
Nadwozie: avant
Dołączył: 02 Lis 2013
Wszystkie posty: 33



Skąd: zgorzelec
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014 11:47   
     



Matti59 napisał/a:
Ja tam również bym radził Motula. A konkretnie w przypadku Twojego silnika 8100 X-clean+ 5W30, bądź specjalnie stworzony dla silników grupy VW Specific 504 00 507 00 5W30.
Ariel195 – z tą opinią, że wszystkie oleje to półsyntetyki, to lekka przesada, przecież choćby Mobila ma w swojej ofercie też pełne syntetyki.
Intryguje mnie też, co takiego zmieniło się w przypadku Motula, że stał się przeciętny. Bo wedle mojej wiedzy są to nadal świetne oleje, szeroko wykorzystywane w silnikach wyczynowych, a przede wszystkim mające parametry na wysokim poziomie. Sam, od czterech zmian wstecz, jeżdżę na nim i jestem bardzo zadowolony.
A proponowany przez Ciebie top, to tak nie do końca, bo LM ma dobrą opinię na rynku niemieckim, ale bez przesady. Natomiast Amsoil, to nisza, którą wybierają, takie mam przynajmniej wrażenie, indywidualiści.


Mati59 nie mówię że motul jest zły ale patrząc na dane/charakterystyki to są one takie jak w przeciętnych olejach.

W internecie są dostępne te dane/parametry i na ich podstawie napisałem tamte info.

z tańszych oliw do Diesla Shell będzie najciekawszy -
Shell Helix Ultra Diesel 5W40 (olej półsyntetyczny (HC), lepkość kinetyczna w 100°C | 13,1cSt; lepkość kinetyczna w 40°C | 79,0cSt; indeks lepkości 168; temperatura płynięcia -45°C; Liczba zasadowa TBN - 11,0)

motul nie będzie miał takich wartości jak ten shell


Liqui Moly Diesel Synthoil 5W40 (olej syntetyczny (PAO), lepkość kinetyczna w 100°C | 14,8cSt; lepkość kinetyczna w 40°C | 92,0cSt; indeks lepkości 170; temperatura płynięcia -45°C; Liczba zasadowa TBN - 12,2)

Z Liqui ten olej jest najciekawszy jak dla mnie i warto go rozważyć, resta oliw liqui doopy nie urywa;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
eleszet 
..................



Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 31 Paź 2012
Wszystkie posty: 1655



Piwa: 79/18
Skąd: Dolny Śląśk
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014 11:49   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A3 (Typ 8L) 5-drzw.   



Z ciekawości zamieść porównanie ;) Bo sam korzystam z Motula 8100 X-cess i bardzo ale to bardzo sobie go chwalę.
_________________
Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł" :zdrowko:


wszystko się da to tylko kwestia uporu...

:ok:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
ariel195 


Model: a6 C5
Silnik: 2,5AKE
Zasilanie: diesel
Nadwozie: avant
Dołączył: 02 Lis 2013
Wszystkie posty: 33



Skąd: zgorzelec
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014 12:31   
     



Z tego co wyczytałem w necie to x-cess jeszcze 2 lata temu był sensowny – np. miał w składzie dodatki do diesla. Teraz zaczęła się oszczędność.

Parametrów tego oleju muszę poszukać głębiej w necie ale znalazłem:

Motul Specific 505.01 5W40 (olej półsyntetyczny (EST+HC), lepkość kinetyczna w 100°C | 13,9cSt; lepkość kinetyczna w 40°C | 84,9cSt; indeks lepkości 167; temperatura płynięcia -36°C; Liczba zasadowa TBN - 7,4)

parametry jak widać, tyle dobrego że jest tam trochę estrów.

[ Dodano: Pon 27 Paź, 2014 12:46 ]
znalazłem
Motul X-Cess 5W40 (olej półsyntetyczny (HC), lepkość kinetyczna w 100°C | 14,2cSt; lepkość kinetyczna w 40°C | 86,2cSt; indeks lepkości 170; temperatura płynięcia -36°C; Liczba zasadowa TBN - 10,1)


najlepiej prezentuję się ten olej z oferty motula jednak np. shell ma dodatki do diesla jak pisałem wcześniej i jest tańszy

Decyzja należy do nas, naszych upodobań itd.

W każdym razie najważniejsza jest wymiana oleju najlepiej co 10/12 kkm czy raz w roku i będzie w porzo :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Matti59 


Model: E46
Silnik: n47
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: kombi
Dołączył: 27 Paź 2014
Wszystkie posty: 2



Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 30 Paź, 2014 00:57   
     



Ariel195 – trudno się nie zgodzić z Twoją konkluzją dotyczącą regularności wymiany oleju.

Będę jednak mimo wszystko bronił Motula, bo jeżeli spojrzymy na parametry, które tak pracowicie znalazłeś, to widzimy że ich wartości w przypadku Motula tak bardzo nie odstają od Liqui Moly, a znacznie górują nad Shellem. Co więcej dla przykładu temperatura płynięcia, czy w naszych warunkach klimatycznych temperatury spadają poniżej -36 stopni, szczerze mówiąc nie przypominam sobie takiej sytuacji. Nie bez znaczenia na pewno jest to, że Motul jest tańszy od LM.

Piszesz, że Motul Specific 505.01 5W40 jest półsyntetykiem, a ja się pytam na podstawie czego tak wnosisz, bo zadałem sobie trud poznania arkusza danych technicznych tego oleju na stronie Motula i jednoznacznie z niego wynika, że jest to syntetyk. Fakt, nie ma tam podane dokładnie, z której grupy jest baza, ale podane jest że 100% syntetyk. Podobnie rzecz się ma z olejem X-cess 5W40.

Piszesz też o jakichś dodatkach do diesla, nie wiem co masz na myśli, bo przecież tak naprawdę olej silnikowy to, w uproszczeniu, olej bazowy plus pakiet dodatków uszlachetniających. A z tego co wiem żadna Firma olejowa nie podaje składu tego pakietu, zasłaniają się zawsze tajemnicą firmową. Co więcej, skoro olej jest dedykowany również do silników wysokoprężnych, to logicznie patrząc takowe zawiera.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
ariel195 


Model: a6 C5
Silnik: 2,5AKE
Zasilanie: diesel
Nadwozie: avant
Dołączył: 02 Lis 2013
Wszystkie posty: 33



Skąd: zgorzelec
Wysłany: Czw 30 Paź, 2014 08:54   
     



Ja bazuje na info z tego tematu(trzeba się zarejestrować) http://forum.kosmetykaaut...der=asc&start=0

opieram się na wiedzy osoby kompetentnej w tym temacie i czytając te info wynika że motul nie ma w ofercie olejów pełnosyntetyccznych z IV grupy tylko oleje pólsyntetyczne HC z odatkami. Tymbardziej że w danych na temat oleju motul nie ma informacji że jest z grupy IV.
Tu można tylko się domyślać, że to olej grupy IV.

Oleje dedykowane do diesla mają właśnie odpowiednie dodatki uszlachetniające więc zawsze będą lepszym wyborem dla tdi i tyle. Takim olejem jest np Shell

O całej reszcie można poczytać w tamtym temacie.
pozdro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Mateo 


Model: A4 B5
Silnik: 1.9TDI
Zasilanie: ropka
Nadwozie: Avant
Dołączył: 05 Lut 2013
Wszystkie posty: 69



Skąd: Koszalin
Wysłany: Pią 31 Paź, 2014 13:25   
     



Ciekawa sprawa z tego wyszła ;-) Jak dokładnie zrobić tą płukankę? No i jaki w końcu ten olej lać? :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
eleszet 
..................



Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 31 Paź 2012
Wszystkie posty: 1655



Piwa: 79/18
Skąd: Dolny Śląśk
Wysłany: Pią 31 Paź, 2014 13:30   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A3 (Typ 8L) 5-drzw.   



http://www.audi-tech-team...highlight=flush

Słowem przed wymianą oleju to robisz w zgodzie z instrukcją. Zalewasz specyfik. Odpalasz. Zostawiasz na jałowym na czas przeznaczony przez producenta. Gasisz. Spuszczasz szlam/olej. Zalewasz świeży olej.
_________________
Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł" :zdrowko:


wszystko się da to tylko kwestia uporu...

:ok:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Mateo 


Model: A4 B5
Silnik: 1.9TDI
Zasilanie: ropka
Nadwozie: Avant
Dołączył: 05 Lut 2013
Wszystkie posty: 69



Skąd: Koszalin
Wysłany: Pią 31 Paź, 2014 22:53   
     



Np. coś takiego? http://allegro.pl/liqui-m...4665186985.html
olej też LM?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
eleszet 
..................



Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 31 Paź 2012
Wszystkie posty: 1655



Piwa: 79/18
Skąd: Dolny Śląśk
Wysłany: Pią 31 Paź, 2014 23:07   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A3 (Typ 8L) 5-drzw.   



Ja też będę robił płukankę z LM z uwagi na to że Koledzy już stosowali i polecają więc dobrze opierać się na sprawdzonych preparatach. Ten co dałeś w linku to właśnie ten polecany. A olej ja polecam Motula ale to już Twoja sprawa. Co osoba to inna opinia. Ja mam Motul i nie zamienię na razie na nic innego bo spisuje się wyśmienicie. Tyle z mojej strony. Pzdr.
_________________
Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł" :zdrowko:


wszystko się da to tylko kwestia uporu...

:ok:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
ariel195 


Model: a6 C5
Silnik: 2,5AKE
Zasilanie: diesel
Nadwozie: avant
Dołączył: 02 Lis 2013
Wszystkie posty: 33



Skąd: zgorzelec
Wysłany: Sob 01 Lis, 2014 09:26   
     



Płukankę można kupić tańszą, np. Millers Oils Engine Flush / Valvoline Engine flush

Ja brałem tańszą z płukanek Liqui Moly - LIQUI MOLY ENGINE FLUSH za 21zł

Jeżeli chodzi o skład to wyczytałem w necie , że wsio podobne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [b4 80 abk] jaki olej
misiek . Pozostałe tematy 6 Sob 18 Gru, 2010 23:25
BEJBUSSB4
Brak nowych postów [b3 2.3 20v]jaki olej?
ak1 Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 5 Sro 07 Mar, 2012 09:33
ak1
Brak nowych postów [A6 c5 2,8] jaki olej
adi93 Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 16 Wto 04 Gru, 2012 23:00
adi93
Brak nowych postów Jaki olej A6
4fun1 Pytajnik, czyli zielono mi ;) 6 Czw 09 Lut, 2017 15:38
4fun1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [B4 2.2 ABY 1991] Jaki olej
Guti Pozostałe tematy 1 Sob 20 Lut, 2010 15:16
Adi202



[ Twoje IP to: 3.92.84.196, używasz: claudebot ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności