Elementy silnika » falujące obroty na jałowym biegu Audi a3
Odpowiedz do tematu
 falujące obroty na jałowym biegu Audi a3
Witam wszystkich! Jestem posiadaczem audi a3 1,6 benzyna z gazem sekwencyjnym! Od dłuższego czasu mam problem z którym nikt nie może sobie poradzić, a mianowicie podczas odpalenia samochodu na benzynie strasznie falują mi obroty prawie do zera a czasami samochód gaśnie! Kiedy przejadę kilka - kilkanaście kilometrów już jest OK! Świece i przewody wymieniłem, przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana, sonda lambda miała błąd ale po wymianie jest OK oraz przepływka zmieniona! Nie wiem co jest grane może jakiś czujnik temperatury? POMOCY!!! Oszaleje przez to auto!!!

[ Dodano: Sro 10 Paź, 2012 19:58 ]
ADI może coś wymyślisz!!! :cry:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A sprawdzałeś silniczek krokowy? Może jest zabrudzony.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: falujące obroty na jałowym biegu Audi a3
kołek napisał/a:
Witam wszystkich! Jestem posiadaczem audi a3 1,6 benzyna z gazem sekwencyjnym! Od dłuższego czasu mam problem z którym nikt nie może sobie poradzić, a mianowicie podczas odpalenia samochodu na benzynie strasznie falują mi obroty prawie do zera a czasami samochód gaśnie! Kiedy przejadę kilka - kilkanaście kilometrów już jest OK! Świece i przewody wymieniłem, przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana, sonda lambda miała błąd ale po wymianie jest OK oraz przepływka zmieniona! Nie wiem co jest grane może jakiś czujnik temperatury? POMOCY!!! Oszaleje przez to auto!!!

[ Dodano: Sro 10 Paź, 2012 19:58 ]
ADI może coś wymyślisz!!! :cry:
a jak wyglada sprawa z odpalaniem na gazie? to by zawezilo pole poszukiwan ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergiusz u mnie krokowiec jest razem z czujnikiem położenia przepustnicy a więc trzeba chyba wymienić przepustkę>

[ Dodano: Czw 11 Paź, 2012 20:30 ] mam sekwencję więc nie odpalę na gazie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kołek napisał/a:
Sergiusz u mnie krokowiec jest razem z czujnikiem położenia przepustnicy a więc trzeba chyba wymienić przepustkę>

[ Dodano: Czw 11 Paź, 2012 20:30 ]
Adi przecież mam sekwencję więc nie odpalę na gazie.


Odpalisz na gazie, nawet w sekwencji jest takie coś jak odpalanie awaryjne na samym gazie, tylko nie wszyscy o tym wiedzą. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
w takim razie jak to zrobić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kołek napisał/a:
w takim razie jak to zrobić?


Włącz zapłon, przyciśnij i przytrzymaj przycisk włączania instalacji gazowej przez kilka sekund, aż usłyszysz kliknięcie, czyli instalacja przełączyła się na awaryjne odpalenie, kontrolka na przełączniku powinna zacząć świecić jak podczas normalnej pracy LPG, wtedy po prostu odpal silnik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odpalić na gazie nie dałem rady :oops: Wymieniłem przepustnicę i jest lepiej ale mam wrażenie, że dostaje lewe powietrze! A więc pytanko czy przepływomierz powinien mieć uszczelkę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kołek napisał/a:
A więc pytanko czy przepływomierz powinien mieć uszczelkę?

Przepływomierz musi mieć uszczelkę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak właśnie myślałem! Dziwi mnie że mechanik tego nie zauważył skoro wymieniał mi przepływomierz! Dzięki Adi!!! ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam pytanko, u sąsiada też faluje na biegu jałowym, oraz ciężko odpala, komp pokazuje bład niskiego napięcia przepustnicy, jak się odepnie przepustnicę to silnik zaczyna równo pracować. jakieś sugestie???? Dodam że jakiś czas temu potrafił ze 3 razy bujnąć obrotami i dalej już chodził normalnie, a teraz już ciągle są problemy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Uszkodzona przepustnica, wiązka lub sterownik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dodam że chodzi o A4 B5 1.8, pomyliłem się, chodziło o przepływomierz, i jego błedy

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.14.253.221 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa