Elementy silnika » B4[2.0 ABT] Dławi się na benzynie
Odpowiedz do tematu
 B4[2.0 ABT] Dławi się na benzynie
Witam mój problem polega tym iż, po uruchomieniu auta na benzynie,potem gdy zaczynam jechać auta nagle się zadusi i po chwili ciągnie ale tez tak mozolnie.Problem pojawił się po zmianie popychaczy i rozrządu,przed było dobrze.Zapłon ustawiony. Mam jeszcze jedno pytanie czy brak rury powietrza łączącej filtr powietrza z czarną bańką z lewej strony auta może być przyczyną zwiększonego spalania ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A na lpg próbowałeś jeździć ? Był odpinany aku ? Abt słyszałem że trzeba zaadoptować ale nie jestem pewien

Postaw piwo autorowi tego posta
 
na lpg jeżdżę cały czas ale czasem lubię pośmigać na Pb.VAG nic nie pokazuje prócz sondy ale ten błąd był jeszcze jak go kupiłem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jezeli przed wymiana popychaczy i rozrządu było okej to coś zostało przeoczone lub żle ustawione.
na gazie jak śmiga??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
od razu po wymianie pojechałem do gazowników i ustawili mi gaz tak porządnie ,bo i na gazie tak samo było to normalnie jak by ze 20 km przybyło ale spalanie z 16 l w mieście mi wyszło przy spokojnej jeździe więc sam pokręciłem to teraz tak z 14l miasto trasa przy 90 km/h to 10 niżej już nie zejdę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Źle ustawiony rozrząd?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
równiez obstawiam rozrząd+wsio co z tm wspólne
nie znam historie auta, ale patrząc na własne doswiadczenie to właśnie teraz może być dobrze ustawiony, ktoś przed tobą żle ustawił i wyregulował reszte tak ze jezdziło.
nie zostaje nic innego jak sprawdzić wszystko od początku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozrząd w tym aucie już kiedyś zmieniałem i było dobrze, tylko teraz tak się stało jeszcze raz jednak muszę sprawdzić rozrząd. A co z ta rurą powietrza może mieć wpływ na spalanie ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moim zdaniem może miec wplyw na reakcje na gaz co się równiez wiąże ze spalaniem.
jeżeli mowa i litrach,,to stanowczo nie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam odświeżę temat dziś auto wróciło od mechanika wymienił mi uszczelniacze zaworowe i ustawił mi zapłon auto ciszej pracuje ale dalej jak jest zimny nie chce pracować idealnie na benzynie kuleje i po dodaniu lekko gazu dusi się i wręcz gaśnie,gdy powoli dodaję gazu auto z mozołem na 3 cylindrach wchodzi na obroty przy tym rzuca silnikiem i całym autem gdy tylko uruchomi się gaz jeszcze przez chwilę pracuje na 3 cylindrach i za chwilę już jest dobrze.Nie wiem czy pisałem rozrząd sprawdzałem jest dobrze a dziś tylko zapłonem podregulował. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły,co mogę sprawdzić

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomeczek376 napisał/a:
Witam odświeżę temat dziś auto wróciło od mechanika wymienił mi uszczelniacze zaworowe i ustawił mi zapłon auto ciszej pracuje ale dalej jak jest zimny nie chce pracować idealnie na benzynie kuleje i po dodaniu lekko gazu dusi się i wręcz gaśnie,gdy powoli dodaję gazu auto z mozołem na 3 cylindrach wchodzi na obroty przy tym rzuca silnikiem i całym autem gdy tylko uruchomi się gaz jeszcze przez chwilę pracuje na 3 cylindrach i za chwilę już jest dobrze.Nie wiem czy pisałem rozrząd sprawdzałem jest dobrze a dziś tylko zapłonem podregulował. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły,co mogę sprawdzić
proponowałbym zrobić podmiankę sterownika silnika, masz kogoś w okolicach , kto ma taką niunię jak Ty?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no a podpięcie vaga nic by nie wskazało. Chodzi ci o cały komp który jest pod półką po stronie pasażera

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomeczek376 napisał/a:
no a podpięcie vaga nic by nie wskazało. Chodzi ci o cały komp który jest pod półką po stronie pasażera
dokładnie. Nie VAGowałeś jeszcze niuni??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chyba w poniedziałek uruchomię kompa i się podepnę.Dodam jeszcze że jak już auto się rozgrzeję to dobrze pracuję na benzynie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z tym VAGowaniem sądzę, że może być problem, ale spróbować warto.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.119.132.223 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa