Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » [B4 all]Jaki filtr kabinowy
Odpowiedz do tematu
 [B4 all]Jaki filtr kabinowy
Mój filtr kabinowy prosi się o wymiane, czy jest sens kupić weglowy do auta bez klimy? Tak z ciekawosci pytam, bo nie miałam weglowego

Jeśli o sam filter chodzi to teoretycznie ma byc typ

K 1003

Są tez K 1004 i K 1004A i sprzedawcy rozpisuja, ze sa one tez do 80, a nieznacznie sie rozmiarami róznia od K 1003

No i moje pytania, czy jest sens kupować weglowy, jaka to roznica będzie, no i z tych typów, ktory w koncu, bo one sie nieznacznie rozmiarami rożnia

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli nie ma klimy to szkoda inwestowac weglowke i tak sie czesto ten filtr wymienia to zzwykly tez bedzie ok ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw, wstyd sie przyznac, ale ja od kupna auta o tym filtrze w ogole zapomniałam i coś mi dzis tak po deszczu w aucie zalatuje dziwnie... no i mnie olsniło... zajrzałam tam, to normalnie taki syf, ze poprzedni wlasciciele chyba nawet nie wiedzieli, ze tam jest filtr :roll: jest tak uwalony, usyfiony ze masakra

Musze natychmiast kupic jakis filtr, bo normalnie po deszczu jak nawiew dziś pusciłam to wilgocią waliło :lol: , no i tak przeglądałam allegro i patrze z firmy kamoka weglowy za 20 cos zeta tylko :roll: to normalny papierowy filtrona jest droższy, bo do poprzedniego auta filtrona kupowałam papierowego

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No bo jesli nie masz klimy to sie o nim zapomina ze w ogole takie cos jest chyba ze zaczyna cos smierdziec lub szyby parowac ja mam klime i szczerze nie widze roznicy miedzy weglowka a normalnym chyba ze w cenie a i tak wymieniam go co rok bo w A6 jest w takim mieiscu ze sie szybko syfi :kwasny:

[ Dodano: Sro 06 Sie, 2014 06:39 ]
Jesli jest koszt 20 zeta to masz tanij filter kabinowy umnie miedzy weglowka a normalnym roznica 50 zł ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ten k1003(ok 60zł) jest o centymetr szerszy od k1004 (ok 25zł) i 5mm dłuższy. K1004A to jest węglowy (ok 45zł). U mnie jakoś te filtrony nie pasują, musiałam po długości przycinać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Ten k1003(ok 60zł) jest o centymetr szerszy od k1004 (ok 25zł) i 5mm dłuższy. K1004A to jest węglowy (ok 45zł). U mnie jakoś te filtrony nie pasują, musiałam po długości przycinać.


Jak przycinać ??? Prawidłowy filtr do 80 B4 jest w ramce plastikowej, i nie można go przyciąć,musi być odpowiedni, nie pamiętam teraz symbolu,jednak w ciągu dnia mogę to bez problemu sprawdzić i dać znać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeśli jest to papierowy filtr o jakim mowa, to moża go przyciąc, takie głownie sprzedają. Tak wiem, oryginalny filtr był z ramką 893091400A. W zamienniku też można w sumie kupic z ramką http://allegro.pl/filtr-k...4461081823.html

bez ramki
http://allegro.pl/filtr-k...4453133564.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zgadza sie to tylko róznica ceny :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
w poprzedniej B3 ja miałam do fitra dorabiane uchwyty, bo po oryginale śladów nie było, wiec praktycznie tam pasowlo wszystko
a w tym aucie wszystko wskazuje na oryginał, to jaki musi miec w koncu dokładny wymiar ten filter zeby nic nie orzycinc, nie kombinowac, zeby wszedł w oryginalne mocowania i równo lezal - mnie tylko z ramką interesuje plastikową

bo teoretrycznie K 1003 http://motofan.pl/tutoria...-audi-80-90-593 ...tylko, ze one tez sie nieznacznie rozmiarami roznia wedlug producentow :roll:
tu sa róznych producentow i w detalach wymiary http://www.iparts.pl/auto...392-100263.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja mam K1003 Filtrona z ramką plastykową, i pasuje na zaczepy jak oryginał.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja nie pamiętam symbolu ale kupowałem węglowy. Być może wcześniejsze były naprawdę fatalnej jakości ale po założeniu węglowego (koszt ok. 60 zł bodajże) odczułem różnicę- żadnych zapachów z silnika czy z zewn.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 18.116.239.195 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa