Skrzynie manualne » [B4 AAZ]Luz na sprzęgle
Odpowiedz do tematu
 
a \moze to bedzie głupie pytanie, ale czy normalne jest, ze ta nakładka plastikowa na odpowietrzniku sie kreci bez oporu we wszystkie strony?


no i jeszcze mam pytanie tyczące tej pompki za pedałem, przy poruszeniu tym pedałem tak jakby pompowaniu nim reka z tej pompki słychac syczenie, swist powietrza, a jak dotykam reka tej gumowej harmonijki, to mam wrazenie ze delikatnie wtedy czuje powietrze na palcach - czy moze ktos wie, czy tak ma byc?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To normalne że nakładka na odpowietrzniku sie kręci, ona tylko służy do tego,aby do otworu odpowietrznika brud sie nie dostał. :-)

A świst powietrza przy pompce powoduje ściskanie się gumowej harmonijki ochronnej, gdyby na samej pompce była nieszczelność to wyciekał by tamtędy płyn na podłogę. :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a w przypadku na przykład wyrobienia tłoczka, badz z racji wieku przekrzywienia go, tez powinien byc wyciek?
bo przeczytałam na innym forum opis takiej usterki, no i tam pisał, ze sucho miał, no a objawy te co u mnie zapadniete sprzegło

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To wykrec wysprzeglik i rozbiesz zobaczysz w jakim stanie jest ;-) jedno bedzie wiadomo juz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie mam nawet na czym tego auta podniesc, mam zwykły ponosnik do kól, a podłoze jest ubita ziemia gdzie auto stoi, nie wejde pod niego w takich warunkach, bo sie panicznie boje ze je***e na mnie i mnie przygniecie :/

do wysprzęglika siegam reka, kładac sie od przodu na auto, przychaczyłam kluczem 13 nakretke na tym odpowietrzniku... tylko ona nie chce drgnac... lezac w takiej pozycji, zeby odkrecic przekrecam ją w dól, mam więcej siły niż przecietna kobieta, bo wiecie sami, ze trenuje siłowe sporty ;) wiec teoretycznie powinien drgnac, nakretka nie jest zardzewiała, nie wiem co zrobic :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Do samego odpowietrzenia układu będziesz potrzebowała dwóch osób. Nie jestem do końca pewien,ale odpowietrznik jest chyba na klucz 10 lub 11, a na klucz 13 są nakrętki którym przymocowany jest wysprzęglik do skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
syn jest tutaj ze mną, to ja bym popuszczała a on by sprzegłem pompował, tylko kwestia zeby teraz ten odpowietrznik odkrecic, bo jak ono po odpowietrzeniu wstanien choc na troche, to juz mam diagnoze ze ta pompa za pedałem poszła sie ruchac i wykluczam docisk, zamawiam pompe i dalej bedzie z górki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gosia,posłałem ci PW.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
dojscie jest od góry cholerne, zrobienie zdjecia nawet jest problem - jedno sie w miare udało


Postaw piwo autorowi tego posta
 
odpowietsznik masz na klucz 10 lub 11 klucz 13 to sruby mocujace wysprzeglik

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wysprzeglik jest na jednej srubie mocowany, to jedno jest odpowietrznik, drugie metalowy przewód z płynem hamulcowym na 100%
nie mam jak zrobic zdjecia, zeby było widac całosc, bo wtedy inne elemnmty przysłaniaja oibiektyw i zle ostrosc łapie... tam jest bardzo mało miejsca od góry

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podnies auto lewarkiem i podlusz pod prog kolo zapasowe i na nie jakies deski lub cos podobnego takie cos raczej bedziesz miala na dzialce i wtedy mozesz spokojnie lezec pod autem i grzebac :mrgreen:

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
a z takiej listy z Allegro, ktory zamiennik pompy sprzegła (ta za pedałem) byście mi polecili wziąc

http://allegro.pl/listing...t-0718&buyNew=1

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
a z takiej listy z Allegro, ktory zamiennik pompy sprzegła (ta za pedałem) byście mi polecili wziąc

http://allegro.pl/listing...t-0718&buyNew=1


Części LPR są w miarę dobre: http://allegro.pl/pompa-s...4449614524.html

a wiesz już na pewno że to pompka?, dało się coś odpowietrzyć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tam jest 11, zapierałam 13, bo to najkrotszy klucz jaki miałam i wchodził w szczeline, ale nim sie nie odkreci tego od gory, musi byc nakładkowa 11 z krotka wajcha... nie mam czym tego odkrecic

bo objawach wszystko wskazuje na pompe, dzis po nocy jakims cudem bylo odrobine wyzej, po wcisnieciu sprzeglo chwile lapalo, potem znowu siadło

chce zamowic pompe i zeby to robic, bo jestem tu odcieta od swiata, nawet nie mam czym na zakupy jechac i juz mam dosyc :/ a sensu nie ma tej ściagac jak drugiej nie ma... a w tym odniu jeszcze długi weekend, nie zaryzykuje, nie zamowie, to utkne na kolejny tydzien :/

tym bardziej, ze jak sie je*** to po całosci, drugie nasze auto stoi przed moim tu na podworku... z peknietym przewodem hamulcowym i czeka na kolege az z urlopu wroci, a moj TZ do pracy tramwajami jezdzi i teraz nawet tu nien przyjezdza, bo by musiał jkims PKSem dymac, a potem rano do roboty znowu i jeszcze tramwajem :/ to sie audi jeszcze zjebało akurat teraz... jak tamten sie rozkraczyl i zadnego nie mamy

z jednym sprzedwca z Allegro co ma firmy Meyle, udało mi sie dogadac tak, ze zamawiam rano w pn. pompe i wysprzeglik, puszcza mi kurierem tego samego dnia, jesli sie okaze ze nie to, przyjmie zwrot, strace tylko na kosztach przesyłki, przez tel. z nim rozmawiałam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 3.22.171.136 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa