Pozostałe tematy » [B4 AAZ] Uszczelka podstawy filtra oleju
Odpowiedz do tematu
 
ja dzwoniłam teraz do tego co mi hamulce robił, no i jak zwykle ma zajete stanowiska i kolejke, tam mu płakałam w telefon i jest szansa ze w poniedziałek mnie postara sie wcisnąc, tylko ze on ma taki kocioł, to zrobi i auto ze stanowiska wywali od razu na dwór, no wiec ja moge stac pod warsztatem zanim pojade do domu tylko ile, zebym wiedziała

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
ja dzwoniłam teraz do tego co mi hamulce robił, no i jak zwykle ma zajete stanowiska i kolejke, tam mu płakałam w telefon i jest szansa ze w poniedziałek mnie postara sie wcisnąc, tylko ze on ma taki kocioł, to zrobi i auto ze stanowiska wywali od razu na dwór, no wiec ja moge stac pod warsztatem zanim pojade do domu tylko ile, zebym wiedziała
jeśli uszczelka będzie dodatkowo silikonowana to trzeba bedzie zerknąć na zalecenie producenta, z reguły w pełni dochodzi :mrgreen: po 24h

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to najlepiej żeby Ci to zrobił 31-go bo pewnie i tak nie będziesz spała to fajerwerki popuszczasz z okolic jego warsztatu ;D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no a powaznie minimalny czas? z tego warsztatu do domu mam koło 4km a uszczelka będzie oryginana, ta co była, ona oryginalnie była na sucho i troche się pociła tylko, a teraz na silikon pójdzie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skoro oryginalnie była na sucho to teraz też bym dał na sucho. Zastanawiam się dlaczego elring nie wylądował tam na sucho. Albo niech Ci zrobi i zaholuj auto do domu i niech odstoi jeśli masa koniecznie musi być.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no ale było na sucho i pociło się przeciez dlatego była wymieniana, dlatego chce teraz ja dac na silikon z nadzieją ze nie bedzie się pociła jesli wracam do tej oryginalnej co pierwotnie była

pisałam wczesniej tez,ze jak miałam B3 to ciagle był problem z bagnetem, tam na dole, ciagle było uszczelniane i wycieki z tego samego miejsca, do czasu az poszedł metalowy oring własnie na ten silikon co go mam i problem sie skonczył (ten silikon ma jeszcze date waznosci i ja go mam)

co do elringa to ona w porównaniu do oryginału wygląda koszmarnie (jest grubości plastiku co masz na kubku od jogurtu i w strukturze przypomina taki własnie plastik w dotyku sztywny cienki, tylko ze czarna jest) i do oryginału nie równa się, wiec myśle ze dlatego dał jakas mase jak zobaczył te uszczelke i oryginał, który wyjął

tu znalazłam zdjęcie tego elringa:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a tak wygląda oryginalna uszczelka - gruba blacha, przynajmniej 2mm i obwódki z czarnej gumy



innego zdjęcia niestety nie udało mi sie znależć w lepszej jakosci, ale cos tam widac

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wpisując w wyszukiwarce nr tej uszczelki wychodzą same metalowe garbowane. Ogólnie takich elementów się nie uszczelnia. Uszczelnienie tworzy się w momencie dociągnięciu śrub.
Powodem rozszczelnienia może być odkształcona podstawa filtra oleju.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
a tak wygląda oryginalna uszczelka - gruba blacha, przynajmniej 2mm i obwódki z czarnej gumy



innego zdjęcia niestety nie udało mi sie znależć w lepszej jakosci, ale cos tam widac


W tym przypadku uszczelnieniem jest ta gumowa obwódka. Po dociągnięciu śrub tworzy jeden stabilny kołnierz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a od czego ewentuanie by coś takiego się mogło stac? i jak to zdiagnozowac, czy na 100%? nie jest to auto, które było drastycznie bite, byl przodem walnięty ale to tylko tyle co zeza dostał (robiona była maska - klepana nie wymieniana, i wymieniane reflektory) i nawet chłodnica oryginalna ocalała i zderzak

uderzony przodem był mniej więcej tak (nie u mnie):

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jakiś słupek niewysoki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pojecia nie mam, bo to nie ja zrobiłam tylko wczesniej u kogos (ja kupiłam cały i jest cały do dzis) i w drzwi tez pasazera za kierowca dostał ale w drugim rzucie, to jest tyle co wiem o jego przeszłosci co do wypadkowosci i na przeglądzie i tez lakiernik potwierdzili zgodnie ze wiecej to w tym aucie nie było rzeczywiscie bite

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale chcesz go kupić czy co, bo ja już się pogubiłem ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi napisał, ze moze byc krzywa podstawa filtra oleju, to się pytam od czego by mogło tak się stac jesli nie było to auto bite bardziej niz to co widac przodem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
Adi napisał, ze moze byc krzywa podstawa filtra oleju, to się pytam od czego by mogło tak się stac jesli nie było to auto bite bardziej niz to co widac przodem

Podstawa jest z amelinium. Amelinium jak to amelinium może odkształcić je czas, temperatura czy naprężenia. Nie twierdzę, że tak jest. Napisałem może, więc przydałoby się to również sprawdzić.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.135.198.49 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa