Skrzynie automatyczne » [Audi V8] Szarpanie automatu
Odpowiedz do tematu
 [Audi V8] Szarpanie automatu
Cześć.

Borykam się z problemem szarpania automatu w mojej V8 z 91 roku, silnik 3,6.

Objawy:
- przy zmianie z P na D, brak szarpnięcia. Z P na R, szarpniecie ze stuknięciem,
- przy przyspieszaniu (delikatnym) szarpie tylko z 1 na 2. Przy wyższych obrotach z 1-2 uderzenie jest bardzo mocne, jakby ktoś popchnął auto, zaczynają szarpać pozostałe biegi,
- przy redukcji problem występuje przy przejściu z 2 na 1, i jest to problem największy - auto szarpie, mocno nurkuje, przy okazji jest metaliczne stuknięcie. Przy dojeździe do świateł zawsze występuje dwukrotne szarpnięcie poniżej 10km/h, jakby skrzynia się gubiła. Efekt przypomina przeładowanie rewolwera.

Olej w skrzyni wymieniony, poziom poprawny.

Błędy:
- podpięcie VAG'a do skrzyni jest niemal niemożliwe. Zazwyczaj wyskakuje błąd komunikacji. Raz udało się o dziwo połączyć i wyskoczyły dwa błędy, jeden odpowiedzialny za czujnik położenia selektora oraz ogólny błąd komunikacji z modułem automatycznej skrzyni biegów.

Co pomagało (już nie pomaga). Próba podpięcia komputera, niezależnie czy się powiodło, czy nie, powodowała że jeden lub dwa dni auto jeździło poprawnie, bez szarpania, bez stukania. Po kilkudziesięciu kilometrach problem powracał. Obecnie podpięcie komputera nie pomaga już.

Problem wystąpił po dłuższej trasie z prędkościami autostradowymi.

Macie jakiś pomysł?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kwesta komunikacji może być spowodowana jakością kabelka. Myślę że osoby które mają doświadczenie aby Ci pomóc i tak będą Cię prosiły o podanie błędów (bo inaczej to wróżenie z fusów) więc postaraj się pożyczyć gdzieś fejsa żeby tutaj pokazać co się dzieje pod kątem błędów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
00293 - Multi-function Switch (F125)
65535 - Internal Control Module Memory Error

Postaw piwo autorowi tego posta
 
skrzynia pracuje w trybie awaryjnym?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ten błąd ostatni sprawdziłem w polskiej wersji i brzmi:

65535 - Uszkodzony sterownik ECM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
masz jakiś szerszy opis tych błędów,czy tylko to co napisałeś? tzn. błędy statyczne, sporadyczne itd.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety, tylko to co napisałem. Czy dobrze kojarzę, że sterownik skrzyni jest pod kierownicą, nad nogami kierowcy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
KWs napisał/a:
Niestety, tylko to co napisałem. Czy dobrze kojarzę, że sterownik skrzyni jest pod kierownicą, nad nogami kierowcy?
nie pamiętam gdzie jest w V8, tak czy siak zacząłbym od sprawdzenia samego sterownika, choć moim zdaniem w przypadku jego awarii skrzynia powinna pracować w trybie awaryjnym, myśle,że to mechaniczna awaria... czy ATF wymieniany był na czas? Kaseta była czyszczona?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ATF zmieniłem po zakupie, co było wcześniej nie wiadomo. Zmieniałem olej w serwisie, zalali FEBI, czy czyścili kasetę, nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Wówczas nie orientowałem się jeszcze kompletnie w temacie automatów (mój pierwszy).

Troche sieje mi w głowie zamęt ten efekt ustępowania awarii na kilkadziesiąt kilometrów po wpięciu się VAGiem w kontekście usterki mechanicznej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Troche sieje mi w głowie zamęt ten efekt ustępowania awarii na kilkadziesiąt kilometrów po wpięciu się VAGiem w kontekście usterki mechanicznej.

I dodać do tego błąd:
65535 - Uszkodzony sterownik ECM

Najfajniej było by podmienić sterownik ale to koszt.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeszcze kwestia dobrania odpowiedniego sterownika. Z tego co widzę na allegro są trzy rodzaje różniące się kolorem naklejki, i ostatnim symbolem w numerze części, ponoć wszystkie od 3.6.

http://allegro.pl/kompute...4824786501.html
http://allegro.pl/sterown...4829388774.html
http://allegro.pl/audi-v8...4805438828.html

Jak rozpoznać odpowiedni?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chyba najprościej poszukać takiego jaki masz teraz w aucie. Podaj numer swojego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Do mojego się jeszcze nie dobrałem, dopiero w weekend będę miał czas porozbierać deskę. Chciałem właśnie dobrać bez rozbierania co by na weekend już był u mnie sterownik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Błąd 65535 ewidentnie mówi o uszkodzeniu programu skrzyni. W zależności od usterki sądzę, że wcale nie musi powodować trybu awaryjnego. Tryb awaryjny zapisany jest w programie sterownika, a 65535 usterką programu. :)
Co do zakupu odpowiedniego sterownika - numery obecnego należy porównać z odpowiednim pasującym sterownikiem. Nie spieszyłbym się z zakupem dopóki nie był bym pewny, że ten akurat jest odpowiedni. Aby dobrać odpowiedni sterownik potrzebny jest typ skrzyni, rok modelowy i nr seryjny samochodu.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.140.185.147 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa