Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
P³yn ze skrzyni automat. w uk³adzie ch³odzenia?
S± wê¿e (2 stalowe) ,które id± od skrzyni biegów do ch³odnicy g³ównej. 2 lata temu mia³em w³a¶nie z jednego wyciek oleju(zosta³ wymieniony). Skrzynia wówczas zachowywa³a siê identycznie jak teraz. Z silnika nic oleju nie ubywa, wiêc wszystko wskazuje na olej skrzyni...
Pewnik to by by³ gdybym zajrza³ do tego samochodu, mogê jedynie gdybaæ, ale raczej na 99% tak. Nigdzie indziej te p³yny nie moga siê wymieszaæ ,jak tylko w ch³odnicy.
W³a¶nie dok³adnie o to mi kaman. Je¿eli w glikolu jest ATF, to w ATF bêdzie glikol, a to nie wró¿y nic dobrego.
Czy jest mo¿liwe tak jak w temacie? Skrzynia siê zachowuje tak jakby mia³a za ma³o oleju (myli biegi, nie wrzuca którego¶), nigdzie od spodu nie widaæ wycieków, natomiast w zbiorniku z p³ynem ch³odniczym zebra³ siê ciemny nalot na górze. Je¿eli jest mo¿liwy wyciek ze skrzyni do uk³adu ch³odzenia to prosi³bym o wskazówki jak ten problem namierzyæ i zniwelowaæ. Samochód to Audi A6 C4 2,6 V6 automat. Pozdrawiam wszystkich i z góry dziêkujê za odpowiedzi!
Teoretycznie jest to mo¿liwe. ATF ch³odzony jest p³ynem ch³odniczym.
A co¶ wiêcej? Co mog³oby byæ uszkodzone?
Po³±czenia ATF id± do ch³odnicy. Nie wiem jak jest ona zbudowana dlatego napisa³em to czysto teoretycznie.
Nie tak do koñca, owszem ATF posiada ch³odzenie, lecz nie w ch³odnicy silnika, podejrzewam ¿e mo¿e byc osobna ch³odniczka ATFu, obok ch³odnicy, co¶ w rodzaju ch³odniczki oleju, lub mo¿e byæ co¶ w rodzaju wê¿ownicy ch³odz±cej przed ch³odnic± g³ówn±, jest to trochê ciekawe czy to aby ATF, masz w zbiorniku wyrównawczym,czy co¶ innego.
ATF posiada ch³odzenie, lecz odrêbnym uk³adem ch³odzenia.
ATF posiada ch³odzenie, lecz odrêbnym uk³adem ch³odzenia.
| karlos2 napisa³/a: |
| Nie tak do koñca, owszem ATF posiada ch³odzenie, lecz nie w ch³odnicy silnika, podejrzewam ¿e mo¿e byc osobna ch³odniczka ATFu, obok ch³odnicy, co¶ w rodzaju ch³odniczki oleju, lub mo¿e byæ co¶ w rodzaju wê¿ownicy ch³odz±cej przed ch³odnic± g³ówn±, jest to trochê ciekawe czy to aby ATF, masz w zbiorniku wyrównawczym,czy co¶ innego.
ATF posiada ch³odzenie, lecz odrêbnym uk³adem ch³odzenia. |
S± wê¿e (2 stalowe) ,które id± od skrzyni biegów do ch³odnicy g³ównej. 2 lata temu mia³em w³a¶nie z jednego wyciek oleju(zosta³ wymieniony). Skrzynia wówczas zachowywa³a siê identycznie jak teraz. Z silnika nic oleju nie ubywa, wiêc wszystko wskazuje na olej skrzyni...
To znaczy ¿e jest tzw.ch³odnica w ch³odnicy, tzn.¿e w ch³odnicy g³ównej jest ch³odnica ATF, prawdopodobnie tam nast±pi³o rozszczelnienie, na twoim miejscu wymieni³bym czym prêdzej ch³odnice g³ówn±.
To jest pewnik?... Nie ma innej opcji?
| Tap Dogg napisa³/a: |
| To jest pewnik?... Nie ma innej opcji? |
Pewnik to by by³ gdybym zajrza³ do tego samochodu, mogê jedynie gdybaæ, ale raczej na 99% tak. Nigdzie indziej te p³yny nie moga siê wymieszaæ ,jak tylko w ch³odnicy.
| karlos2 napisa³/a: |
| To znaczy ¿e jest tzw.ch³odnica w ch³odnicy, tzn.¿e w ch³odnicy g³ównej jest ch³odnica ATF, prawdopodobnie tam nast±pi³o rozszczelnienie, na twoim miejscu wymieni³bym czym prêdzej ch³odnice g³ówn±. |
W³a¶nie dok³adnie o to mi kaman. Je¿eli w glikolu jest ATF, to w ATF bêdzie glikol, a to nie wró¿y nic dobrego.
Ok. Dziêki za pomoc, jutro ³apiê kontakt ze specem,¿eby mieæ pewno¶æ na 100% ,¿e to ch³odnia.
[ Dodano: Sob 28 Lip, 2012 00:08 ]
Jest tak jak piszecie, tak¿e dziêki za pomoc
Nowa ch³odnia kupiona. Zdj±³em miskê skrzyni, by³o jakie¶ bite 3 litry mieszanki
Bêdê to robi³ sam , wiêc mam pytanie jaki ATF powinienem zakupiæ do tej skrzyni? I dodatkowe pytanie ,czy gdzie¶ w skrzyni mo¿e zalegaæ jeszcze p³yn z ch³odnicy ("mieszanka"), je¶li tak to jak siê tego pozbyæ? Z góry dziêki!
[ Dodano: Sob 28 Lip, 2012 00:08 ]
Jest tak jak piszecie, tak¿e dziêki za pomoc
Nowa ch³odnia kupiona. Zdj±³em miskê skrzyni, by³o jakie¶ bite 3 litry mieszanki
Bêdê to robi³ sam , wiêc mam pytanie jaki ATF powinienem zakupiæ do tej skrzyni? I dodatkowe pytanie ,czy gdzie¶ w skrzyni mo¿e zalegaæ jeszcze p³yn z ch³odnicy ("mieszanka"), je¶li tak to jak siê tego pozbyæ? Z góry dziêki!Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych