Elektryka i elektronika » audi a4 b6
Odpowiedz do tematu
 audi a4 b6
Witam
Panowie mam pytanko mianowicie chodzi o to że
Oddałem samochód do lakiernika, wyjął bądź odłączył lampy( orginał xenon) i teraz zapala mi się na desce rozdzielczej kontrolka od poziomowania ,i faktycznie nie ustawiają się po zapaleniu świateł.!!! czy trzeba po każdym wymontowaniu odłączeniu podłączyć komputer w celu skasowania błędu ,czy jak ,czy może coś źle podłączyli ,albo spieprz...i.
pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie trzeba po każdym odłączeniu kasować błędów. Ale skoro już wywala je to najlepiej podłączyć kompa i sprawdzić jaki dokładnie sterownik zapisał błąd. Bez odczytu błędów możemy długo błądzić.
- jak odłączali lampy to mogli uszkodzić wiązkę, gdzieś przy wtyczce lampy,
- mogli uszkodzić sam silniczek w lampie,
- itd.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem jak się zachowa sterownik jak odłączy się wtyczki jak wszystko jest "pod prądem". Ja zawsze mam wyłączone światła i zapłon jak coś grzebię. Być może faktycznie jest jakiś błąd i wystarczy go skasować i wszystko wróci do normy. Zrób diagnozę i daj znać.
Ja swoje lampy ustawiałem w VAGu. Ustawiałem tam pozycję wyjściową i wtedy manualnie przy lampach i działa pięknie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zacznijmy od tego, że każdy szanujący się lakiernik oddaje samochód sprawny. Błąd mógł powstać w momencie odłączenia jednej z lamp i włączenia zapłonu, ale powodem moze być też usterka np czujnika lub nastawnika soczewki.
Tak jak pisał Wojtas powinieneś nawiązać sesję diagnostyczną i sprawdzić listę błędów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 i po klopcie chyba
Witam byłem na kompie i był błąd xenonow,teraz juz błędu nie ma ale nie widzę zęby lampy za każdym razem się poziomowały. może się myle.pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrób sobie mały najazd przed ścianą i będziesz wszystko wiedział ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.137.220.120 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa