Skrzynie automatyczne » [AUDI 80 B4] Wymiana oleju w skrzyni
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
dosyć długo to mało powiedziane... około roku, może dłużej:/ Czyli biorąc pod uwage ograniczone koszty moim jedynym wyjściem jest sprzedanie tego, a kupienie innego samochodu?? Załamie się chyba:(

[ Dodano: Sob 16 Kwi, 2011 19:29 ]
A co do przebiegu... ma troche ponad 98 tysiecy a kupiłam ją jak miała 56:) Takze nie jest chyba najgorzej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
feniks66 napisał/a:
dosyć długo to mało powiedziane... około roku, może dłużej:/ Czyli biorąc pod uwage ograniczone koszty moim jedynym wyjściem jest sprzedanie tego, a kupienie innego samochodu?? Załamie się chyba:(

[ Dodano: Sob 16 Kwi, 2011 19:29 ]
A co do przebiegu... ma troche ponad 98 tysiecy a kupiłam ją jak miała 56:) Takze nie jest chyba najgorzej



98 ?? :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
feniks66 napisał/a:
dosyć długo to mało powiedziane... około roku, może dłużej:/ Czyli biorąc pod uwage ograniczone koszty moim jedynym wyjściem jest sprzedanie tego, a kupienie innego samochodu?? Załamie się chyba:(

[ Dodano: Sob 16 Kwi, 2011 19:29 ]
A co do przebiegu... ma troche ponad 98 tysiecy a kupiłam ją jak miała 56:) Takze nie jest chyba najgorzej



98 ?? :shock:


dokładnie.... Naprawdę jak na swoje lata nie ma dużego przebiegu a ciągle jest z nią coś nie tak:(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
małe przebieg mogą powodować osady i nagary które przy małych przebiegach powodują kłopoty.. wilgoć...
diagnoza jest kłopotliwa i nie wiadomo czego się przyczepić...mechanika - elektryka
mechanik najczęściej powie że skrzynia do wymiany - zaufanych i poćciwych jak na lekarstwo

Postaw piwo autorowi tego posta
 
feniks66 napisał/a:
Czyli biorąc pod uwage ograniczone koszty moim jedynym wyjściem jest sprzedanie tego, a kupienie innego samochodu?
nie do końca, proponuje najpierw sprawdzić ceny skrzyń automatycznych, wiesz kupić coś innego i spaść z deszczu pod rynnę to nie problem... ewentualnie możesz zacząć odkladac na skrzynię jednocześnie eksploatując tę do końca... rozwiazań jest kilka

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zacznijmy od tego ile tego oleju było wymienione. Całość, czy tylko to co w misce olejowej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Zacznijmy od tego ile tego oleju było wymienione. Całość, czy tylko to co w misce olejowej.


Z tego co wiem i co widziałam, olej był wymieniany w całości. Po tysiącu kilometrów mam zamiar wymienić go raz jeszcze.

[ Dodano: Nie 17 Kwi, 2011 21:30 ]
Pasiak napisał/a:
feniks66 napisał/a:
Czyli biorąc pod uwage ograniczone koszty moim jedynym wyjściem jest sprzedanie tego, a kupienie innego samochodu?
nie do końca, proponuje najpierw sprawdzić ceny skrzyń automatycznych, wiesz kupić coś innego i spaść z deszczu pod rynnę to nie problem... ewentualnie możesz zacząć odkladac na skrzynię jednocześnie eksploatując tę do końca... rozwiazań jest kilka


Ok, popatrzę jeszcze i spróbuje się zorientować:) Ale podejrzewam, że ceny potrafią zbić z nóg:/ Nie mówiąc już tutaj o zmianie tej skrzyni:/

[ Dodano: Nie 17 Kwi, 2011 21:36 ]
No ale najbardziej chciałabym się dowiedzieć dlaczego wciąż szarpie?? Czy u Was zdarzały się takie rzeczy? i co było przyczyną?? Rozrząd jest ustawiony więc to już nie jego wina, olej też przecież wymieniony. Czyli jednak skrzynia do ewentualnej wymiany??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przyczyną szarpania skrzyni jest zła praca kasety przełączającej biegi. Powoduje to stary olej lub zabite kanaliki. Wymiana ATF pomaga, ale nie zawsze. W niektórych przypadkach trzeba rozebrać kasetę i ja przeczyścić. Ile biegów ma Twoja skrzynia?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ile biegów ma Twoja skrzynia?


To pytanie jak dla mnie za 100 punktów:) Ale sądzę, że ma 3 do przodu, wsteczny i takie opcje jak "1" "2" "3" i neutral.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
feniks66 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Ile biegów ma Twoja skrzynia?


To pytanie jak dla mnie za 100 punktów:) Ale sądzę, że ma 3 do przodu, wsteczny i takie opcje jak "1" "2" "3" i neutral.

Oraz "D" - czyli biegów do przodu ma aż 4?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
feniks66 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Ile biegów ma Twoja skrzynia?


To pytanie jak dla mnie za 100 punktów:) Ale sądzę, że ma 3 do przodu, wsteczny i takie opcje jak "1" "2" "3" i neutral.

Oraz "D" - czyli biegów do przodu ma aż 4?


No "D" też jest:) Czyli 4 by się zgadzało

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A czy możesz określić ile dokładnie oleju poszło na wymianę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może napisze po kolei: jest "D" drive, "P" parking, "R" wsteczny, "N" neutral, i do tego to "1" "2" "3".:)

[ Dodano: Wto 19 Kwi, 2011 20:45 ]
Adi202 napisał/a:
A czy możesz określić ile dokładnie oleju poszło na wymianę?


Pan, który zmieniał olej pokazał mi pusty baniak, w który wchodzi ok 4 litrów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
feniks66 napisał/a:
Może napisze po kolei: jest "D" drive, "P" parking, "R" wsteczny, "N" neutral, i do tego to "1" "2" "3".:)

[ Dodano: Wto 19 Kwi, 2011 20:45 ]
Adi202 napisał/a:
A czy możesz określić ile dokładnie oleju poszło na wymianę?


Pan, który zmieniał olej pokazał mi pusty baniak, w który wchodzi ok 4 litrów.

Po kolei powinno być P, R, N, D, 3, 2, 1, a skoro pan pokazał 4L bańkę a nie 10L oznacza, że wymienił tylko połowę, a druga połowa została stara. Po kilkuset km zalecana jest ponowna wymiana ATF. Wówczas wymieszany ATF stary z nowym jest ponownie można tak powiedzieć rozrzedzany nowym w ilości 4L. Taką praktykę stosuje się w przypadkach kiedy ATF nie był długo wymieniany. Zaoszczędza się w ten sposób fundusze aby nie demontować skrzyni. Bez demontażu skrzyni nie można wymienić całego oleju. W Twoim przypadku kiedy przebieg jest banalnie mały jak na ten rocznik Audi nie oznacza wcale, że ATF jest OK. Oleje się również starzeją nawet jeżeli nie są używane. Do tego dochodzą mozliwości wycieków oleju ze skrzyni co równiez może skutkować złą pracą skrzyni.
Tak więc sądzę, że problem powinien ustąpić przy następnej wymianie ATF i nie masz się co na razie stresować. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
feniks66 napisał/a:
Może napisze po kolei: jest "D" drive, "P" parking, "R" wsteczny, "N" neutral, i do tego to "1" "2" "3".:)

[ Dodano: Wto 19 Kwi, 2011 20:45 ]
Adi202 napisał/a:
A czy możesz określić ile dokładnie oleju poszło na wymianę?


Pan, który zmieniał olej pokazał mi pusty baniak, w który wchodzi ok 4 litrów.

Po kolei powinno być P, R, N, D, 3, 2, 1, a skoro pan pokazał 4L bańkę a nie 10L oznacza, że wymienił tylko połowę, a druga połowa została stara. Po kilkuset km zalecana jest ponowna wymiana ATF. Wówczas wymieszany ATF stary z nowym jest ponownie można tak powiedzieć rozrzedzany nowym w ilości 4L. Taką praktykę stosuje się w przypadkach kiedy ATF nie był długo wymieniany. Zaoszczędza się w ten sposób fundusze aby nie demontować skrzyni. Bez demontażu skrzyni nie można wymienić całego oleju. W Twoim przypadku kiedy przebieg jest banalnie mały jak na ten rocznik Audi nie oznacza wcale, że ATF jest OK. Oleje się również starzeją nawet jeżeli nie są używane. Do tego dochodzą mozliwości wycieków oleju ze skrzyni co równiez może skutkować złą pracą skrzyni.
Tak więc sądzę, że problem powinien ustąpić przy następnej wymianie ATF i nie masz się co na razie stresować. ;-)


Ale wyczerpująca odpowiedź:D super, dziękuję bardzo!:) Mam nadzieję w takim razie, że następna zmiana oleju istotnie sprawi, że szarpanie ustąpi.
W razie czego będę pisać
Pozdrawiam;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.15.229.113 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa