Skrzynie automatyczne » [AUDI 80 B4] Wymiana oleju w skrzyni
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [AUDI 80 B4] Wymiana oleju w skrzyni
Hej
Mój samochód to Audi80 b4 2.0 benzyna z 1992 roku, automat. Od jakiegoś roku strasznie szarpie przy zmianie biegów, nie mówiać już o tym, że biegi zmienia później niż zmieniała wcześniej:/ Trójka np. wchodzi przy 65 a wchodziła przy 55... Oprócz tego jest dużo głośniejsza, tak jakby wyła:(. Już wiem, że powinnam zmienić olej w skrzyni na ATF DEXTRON, ale tu gdzie mieszkam nie ma płynu o takiej nazwie. Czy można go zamienić na jakiś inny?? I co jeśli olej zostanie zmieniony a "objawy" wciąż będą??
Prosze pomóżcie mi bo uwielbiam ten samochód i chciałabym, żeby jeszcze troche mi posłużył:D
Pozdro dla wszystkich:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Proponuję rozglądnąć się za olejem Mobil LT71141 (LT 71141) to jest to samo, lecz o innym oznaczeniu. Wymień całość i na pewno skrzynia zacznie pracować tak jak powinna.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za szybką odpowiedź, od poniedziałku zacznę szukać:) W razie gdyby jednak okazało się, że nic się nie zmieniło- napewno będę prosić o dalsze porady:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
feniks66 napisał/a:
W razie gdyby jednak okazało się, że nic się nie zmieniło- napewno będę prosić o dalsze porady:)

Nie widzę przeciwwskazań. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeszcze jedno pytanko: udało mi się znaleźć ten olej ATF DEXTRON, ale sprzedawca powiedział, ze są różne numery, mam na mysli DEXTRON I II III :/ nie mam pojęcia, który wybrać. Wszystkie są podobno do automatycznej skrzyni. Ten MOBIL tez jest, ale duzo droższy. Doradzcie który wybrać. Pleasssse:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
feniks66 napisał/a:
Doradzcie który wybrać. Pleasssse:)

Tego nie wiedzą najstarsi Indianie, ale ... co wlejesz, to i tak będzie zajeb...e.
Dexron II jest do starszych skrzyń, natomiast III do nowszych. Twoja skrzynia zaakceptuje starszy typ oleju jak i nowszy, ale jeżeli masz wybór, to zalej II.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
:D Super! Dziękować bardzo:) Lecę do sklepu!
To powiedz jeszcze jaki olej powinnam wybrać do silnika?? bo jak bede zmieniac to chcialabym wszystko za jednym razem:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
feniks66 napisał/a:
:D Super! Dziękować bardzo:) Lecę do sklepu!
To powiedz jeszcze jaki olej powinnam wybrać do silnika?? bo jak bede zmieniac to chcialabym wszystko za jednym razem:)
Nie wiem na jakim teraz jeździsz i jaki masz przebieg, ale Castrol 10W40 byłby wskazany. Dodatkowo filtr oleju tylko firmy Mann.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
feniks66 napisał/a:
:D Super! Dziękować bardzo:) Lecę do sklepu!
To powiedz jeszcze jaki olej powinnam wybrać do silnika?? bo jak bede zmieniac to chcialabym wszystko za jednym razem:)
Nie wiem na jakim teraz jeździsz i jaki masz przebieg, ale Castrol 10W40 byłby wskazany. Dodatkowo filtr oleju tylko firmy Mann.
pzdr


Ok, olej w silniku już zmieniony na Mobil 10W40- Castrola nie było. To chyba nie ma różnicy bo gęstość się zgadza? Olej w skrzyni po południu bo muszę dokupić filtr.... tak powiedział pan w zakładzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
feniks66 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
feniks66 napisał/a:
:D Super! Dziękować bardzo:) Lecę do sklepu!
To powiedz jeszcze jaki olej powinnam wybrać do silnika?? bo jak bede zmieniac to chcialabym wszystko za jednym razem:)
Nie wiem na jakim teraz jeździsz i jaki masz przebieg, ale Castrol 10W40 byłby wskazany. Dodatkowo filtr oleju tylko firmy Mann.
pzdr


Ok, olej w silniku już zmieniony na Mobil 10W40- Castrola nie było. To chyba nie ma różnicy bo gęstość się zgadza? Olej w skrzyni po południu bo muszę dokupić filtr.... tak powiedział pan w zakładzie.

Wszystko się zgadza pod warunkiem, że nie jeździłaś wcześniej na mineralnym oleju 15w40

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nic nie wiem o tym, żebym jeździła, hmm. Dziś przy kupnie tych olejów poszłam z nazwą i numerem samochodu do pana przy ladzie, powiedziałam co potrzebuje a on sprawdził w komputerze czy to aby napewno jest wskazane dla tego samochodu i przyniósł mi wszystko o co prosiłam. Więc chyba nie dał mi czegoś co mogłoby zaszkodzić- tak myśle.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli do wymiany oleju wcześniej również tak podchodzili, to nie widzę problemu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam po krótkiej przerwie:)
Problem szarpania przy zmianie biegów istnieje nadal:( Dzis byłam ustawić rozrząd- jest ustawiony na punktach, olej w skrzyni też zmieniony. Więc co jest NIE TAK????
Heelllpp!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie wiem czy tutaj już przebieg nie zrobił swoje. kaseta do czyszczenia lub nawet i skrzynia do regulacji (bandy)...to już koszty.
no chyba że koledzy wpadną jeszcze na jakieś pomysły ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wg. mnie na Twoją skrzynię przyszedł juz czas.... z tego co pamietam dosyć długo jeździłaś z tym szarpaniem...

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 18.220.140.5 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa