Elementy silnika » Wymiana rozrządu 100 C3
Odpowiedz do tematu
 Wymiana rozrządu 100 C3
Witam szukam opcji samodzielnej wymiany paska rozrządu w mojej 100 C3 ,mam nadzieję że nie jest to jakoś wybitnie trudne.Może jakieś podpowiedzi lub fotorelacja;))

Ps: taka dodatkowa kwestia ,czy zna ktoś wymiary pasków klinowych od pompy wspomagania i alternatora w audi 100 C3 2.3??

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Wymiana rozrządu 100 C3
kapsel napisał/a:
Witam szukam opcji samodzielnej wymiany paska rozrządu w mojej 100 C3 ,mam nadzieję że nie jest to jakoś wybitnie trudne.Może jakieś podpowiedzi lub fotorelacja;))
byłoby znacznie lawiej gdybyś napisal jaki to silnik...

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Wymiana rozrządu 100 C3
Pasiak napisał/a:
kapsel napisał/a:
Witam szukam opcji samodzielnej wymiany paska rozrządu w mojej 100 C3 ,mam nadzieję że nie jest to jakoś wybitnie trudne.Może jakieś podpowiedzi lub fotorelacja;))
byłoby znacznie lawiej gdybyś napisal jaki to silnik...


:-> sorki już podałem niżej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli wymieniasz pasek rozrządu, to warto pomyśleć też o pompie wody. Wymiana paska jest bajecznie prosta. W 2,3 masz znaki w dwóch miejscach. Pierwszy jest na kole zamachowym, a drugi jest na kole zębatym wałka rozrządu który powinien być ustawiony na godzinie 3 - ma się pokrywać z uszczelką dekla zaworów. Jeżeli po zamontowaniu paska te dwa znaki będą się pokrywać, to jest wszystko OK. Dla pewności po zamontowaniu przekręć kluczem o 360° wał.
Co do pasków, to do alternatora powinien iść 11,5x820, a do pompy wspomagania 12,5x960

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kurde miałem dzisiaj 2 paski jeżeli chodzi o wspomaganie jeden 950 i wyglądał na za długi a 2-ugi 935 i był za krutki ,chociaż go wciągnąłem na koła to pompa była całkowicie opuszczona i po przejażdżce zerwał się i zerwał mi pasek od alternatora.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pompa wody
hepu - p526 - 170zł
skf - vkpc81605 - 166zł
najtańsza na rynku 89zł
uszczeleczka - 5 zł

są tez zestawy rozrządu, w komplecie pompa wody
ruville - 55401701 EVR55401701 - 296zł
hepu - PK05260 - 431.66
contitech - CT539WP1 - 685.52

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Kurde miałem dzisiaj 2 paski jeżeli chodzi o wspomaganie jeden 950 i wyglądał na za długi a 2-ugi 935 i był za krutki ,chociaż go wciągnąłem na koła to pompa była całkowicie opuszczona i po przejażdżce zerwał się i zerwał mi pasek od alternatora.

Podałem Ci rozmiary pasków dla silnika 5cio cylindrowego innych rozmiarów nie ma.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.218.55.14 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa