Pytajnik, czyli zielono mi ;) » AKU - falujące oborty po opdłaczeniu akumulatora
Odpowiedz do tematu
 AKU - falujące oborty po opdłaczeniu akumulatora
Witam
Kochani krótkie szybkie pytanie ( a własciwie dwa :) )))
ale najpierw ogólne info : silnik ACK 2,8 , auto A6 c4 1997rok - jak w opisie moim :)
Pare dni temu byłem u mechanika i spawał mi dziurke w wydechu . Przed spawaniem kazał odłączyc aku i dopiero wział sie do roboty. Po skonczeniu podłączyłem ponownie i pojechałem do domciu . I cóż dziwnego zauwazyłem : podczas jazdy przy zrzucaniu biegów przez skrzynie do najnizszego ( u mnie automat jest, ten najprostszy , zadne DSG czy takie tam ) obroty spadaja do pierwszej kreski od zera ( czyli pewnie jakies 300obr/min) i potem wraca do 900 obr/min i juz ladnie sie utrzymuje . Natomiast jak stoje , luz wrzucony i przegazuje go do 3-4-5 tys.obr i puszecze gaz , ladnie , plynnie spada do 900 obr/min i tak stoi juz :) )))))
Czy ktos ma wiedze czy to cos powaznego ? Czy po prostu ten typ tak ma ( chociaz wczesniej , przed robota , tego nie mialem ( przynajmniej nie zarejestrowałem takiego spadku obrotów podczas jazdy ......

Natomiast druga rzecz to tez dziwna sprawa : jak jest silnik zimny wsiadam , i ladnie odpala ....
Lecz gdy auto jest rozgrzane , na słoncu podczas próby odpalania rozrusznik kreci i nic ...... dopiero musze wcisnac ze dwa razy pedał gazu i dopiero zaskakuje ...... Myslslem że to pompka paliwa ale jakby byla padnieta to i zimny by nie zapalil ...... Dodam że silnik nie widział gazunku na oczy :)

Proszę wszystkich wiedzacych cos na ten temat o odpowiedz :) )) za co z góry dziekuje :) )))


BTW. orientujecie sie czy AKU 72AH wystarczy o silnika 1,9 TDI ? Tez oczywiscie w Audioli :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aku ci starczy do 1.9 taki tylko zeby mial tez rozruch w miare duzxy i bedzie ok
co do tych obrotów to podlocz auto pod kompa najpierw bo tak to wrózenie z wusów :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
Aku ci starczy do 1.9 taki tylko zeby mial tez rozruch w miare duzxy i bedzie ok
co do tych obrotów to podlocz auto pod kompa najpierw bo tak to wrózenie z wusów :mrgreen:




ok lukasz, tak myslalem ze bez kompa sie nie obejdzie :)

a ten rozruch kojarzy Ci sie z czyms ? :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozruch to sila z jaka moca kreci aku motorem a 72 to jego pojemnosc np ten pewnie ma 720 rozruchu np:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sądzę, że powodem problemów było (jest) odpięcie zasilania. Po odłączeniu zasilania powyżej 15min kasują się nastawy sterowników do wartości domyślnej. Sterowniki nauczą się jej ponownie w trakcie jazdy. Musisz pojeździć różnymi metodami eco czy bardziej dynamicznymi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Myślę że na przykład adaptacja przepustnicy mogła by pomóc ale jeśli nie masz jak zrobić to tak jak Adi napisał pojeździć "chwilkę" i autko "nauczy" się wszystkiego od nowa :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.141.24.134 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa