Car Audio » Adaptery do Navi RNS-D
Odpowiedz do tematu
 Adaptery do Navi RNS-D
Witam mam taki dylemat odnośnie adapterów ponieważ kupiłem adapter z okablowaniem w komplecie z DVD ze Skody i tam było MFD2 i do niego jest okablowanie i teraz mam opcje na zamianę tego adaptera na bezpośredni do RNS-D wstawiam zdjęcia obydwu proszę o ocenę który z nich będzie się lepiej nadawał (obsługa filmów z DVD PHONOCAR slim, dwóch monitorów w zagłówkach, i kamery cofania)



Postaw piwo autorowi tego posta
 
To są dwa te same interfejsy różnią się tylko wyglądem i wtyczką do nawigacji. W środku jest elektronika tych samych parametrów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli na tym drugim (dedykowanym do RNS-D ) tak samo można sterować DVD z pozycji przycisków NAVI ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Interfejs dedykowany do RNS-D jest na pierwszym zdjęciu i żaden z tych nie ma możliwości sterowaniem DVD z klawiatury navi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziś dorwałem się do autka i próbowałem podłączyć adapter VNS-526 RNS-D nie reaguje na niego kompletnie, czy trzeba jakoś odblokować funkcję TV w RNS-D np. VAGIEM ? siedzie od 2 h na necie i nie mogę nic w tym temacie znaleźć

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po podłączeniu niebieskiego przewodu załącza się czarny ekran??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
po podpięciu niebieskiego słychać kliknięcie w adapterze a na navi nie dzieje się nic, może mam po prostu coś nieaktywne w niej i przez to jest problem słyszałem że tą funkcję TV programuję się VAG ale nie wiem o co chodzi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Prędzej uszkodzony interfejs. Podepnij do fejsu jakieś źródło Video jeżeli nie załączy się obraz, to uszkodzony będzie adapter. Jest możliwe uszkodzenie w nawigacji, ale nie jest to na 100% kwestia ustawień.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi sprawa obecnie wygląda tak znalazłem wczoraj na angielskiej stronie kodowanie RNS-D i udało mi sie na chwilę odpalić latał ekrak z logiem DVD które mam po zmianie na radio znikł i nie mogę go teraz uruchomić, RNS reaguje na DVD po po naciśnieciu włącz/wyłącz na DVD szarpie obrazem, a z przycisku Radio/CD/TV nie działa zmiana przerzuca tylko radio/cd i tyle

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przycisk radio cd tv działać w tym przypadku nie będzie ponieważ musiałbyś mieć tuner TV. Obraz z DVD powinien załączyć się automatycznie przez załączenie się interfejsu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie tylko że on nie chce się załączyć szarpie tylko ekranem przy włączaniu DVD i nic wiecej się nie dzieje, może ten adapter trzeba jakoś ustawić, cały dzień dziś z tym walczę i nie mam już pomysłu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przyglądnij się temu fejsowi czy ma gdzieś potencjometr do ustawienia synchronizacji obrazu.
Mała korekta powinna pomóc.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Są na nim 3 przyciski góra dół i select i nic wiece,j ciekawi mnie sprawa tego że raz się załączyło a teraz nie działa, na angielskim forum znalazłem kodowanie, być może zakodowanie navi pod tuner TV jest błędem przy tym adapterze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 rns-d
Witam i jak tam temat adaptera? Ja mam założony do rns-d i podłączoną kamere cofania. Tyle że u mnie problem tkwi w tym iż aby zobaczyć obraz z kamery musze wsadzić wsteczny bieg przełączać radio/cd/tv. Szukałem w necie ale nikt nie ma rozwiązania na ten problem. Dokładny opis- bez wstecznego nie ma możliwośći wskoczyć w funkcje tv-dopiero po wsadzeniu -r-musze z pozycji navi przyciskiem radio/cd/tv przełanczać na obraz z kamery . Po wyrzuceniu wstecznego obraz zostaje czarny i funkcja Tv. Żeby słuchać radia muszę znowu załączać przyciskiem radio/cd/tv. Nie umiem sobie z tym za cholerę poradzić. chyba że to wina adapera...

[ Dodano: Sob 01 Cze, 2013 08:23 ]
A co do skakania obrazu to prawdopodobnie wian pal /ntsc, bo jak zapłem do adaptera dvd takie domowe to miałem to samo. Dopiero po zmianie na zwykłym tv w domu na system ntsc było widać obraz.

[ Dodano: Sob 01 Cze, 2013 08:29 ]
Mój tak wygląda jest na allegro za 2 7 0 i schemat podpięcia..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z tym samoczynnym włączaniem się obrazu po wrzuceniu wstecznego nie ma takiej opcji w RNS-D tak mi przynajmniej powiedział producent mojego adaptera bo RNS-D tego nie obsługuje, a co do obrazu to zmieniałem na adapterze i nic w przyszłą sobotę jadę z nim do elektronika sprawdzić czy jest sprawny, mam nadzieje, że on to już ogarnie bo mnie się pomysły wyczerpały.

[ Dodano: Nie 02 Cze, 2013 14:19 ]
Miłabym Szeldon do Ciebie prośbę mógłbyś vagiem zczytaj WorkShop Code z pozycji 56-radio bo skasowałem go sobie i nie wiem jaki teraz ma być, jak możesz to wrzuć mi screena z kodowania radia.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.149.234.141 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa