A8 D3 ogrzewanie foteli przednich
Chciałbym sobie zamontować grzanie foteli przednich....takie dodatkowe wyposażenie. Wiem ,że to nie łatwe ale proszę o pomoc w zakresie schematu elektrycznego , gdzie co podłączyć.
Mam już:
1.maty grzewcze zamontowane w fotelach,
2.panel klimatronika z odpowiednimi przyciskami....już zamontowany w samochodzie -reszta funkcji działa.
Jakby ktoś mógł się podzielić wiedzą.........na przykład

Adi202
Pozdrawiam
ps może potem bym się zajął tylnym siedzeniem
Podłączenie
Grzałki i główne zasilanie gniazdo F
Pin 1 grzałka kierowcy przewód czarny/żółty przekrój 1,5mm2
pin 2 główne zasilanie bezpiecznik nr35 20A przewód czerwony/biały przekrój 2,5mm2
pin 3 grzałka pasażera czarny/biały przekrój 1,5mm2
Masy grzałek przewody brązowe podłącz do głównych mas foteli.
podłączenie czujników termicznych gniazdo C
czujnik kierowcy między pinem 4 kolor niebieski/żółty a pinem 14 kolor brązowy/szary
czujnik pasażera między pinem 5 kolor niebieski/biały a pinem 14 kolor brązowy/żółty
Bezpiecznika na pozycji 35 po prawej stronie oczywiście mieć nie będziesz, ale proponowałbym zdemontować uchwyt bezpieczników, wyciągnąć z niego zabezpieczenie i włożyć na pozycję 35 wsuwkę ISO z przewodem którego drugi koniec umieścisz we wtyku F na pozycji 2. Jeżeli nie będzie ci się chciało robić na "całkiem oryginał" to podłącz się gdzieś pod stałe napięcie (kl30) bezpiecznikiem 20A i też będzie działać.
Musze się za to zabrać , ale swoja droga skąd ty masz taka wiedzę?.....wielkie dzieki poraz kolejny

Pozdrawiam , będę powiadamiał w trakcie postępów pracy
ps.no i punkcik na pomógł oczywiście poszedł
| zanjac napisał/a: |
| swoja droga skąd ty masz taka wiedzę?... |
Od Pani Jadzi oczywiście.
Swoją drogą trudno zajmować się naprawami elektroniki i nie znać podstaw.
Dzięki za punktację.