Skrzynie automatyczne » [A6 V6 tdi] automat w trybie awaryjnym
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
Witaj Adi.Tak swieca sie swiatla wsteczne.Wrzucam wsteczny zaciagam reczny ,wychodze z auta i wielokrotnie sprawdzam.Nieraz tak jest ze wstecznych brakuje .Sprawdzalem w ten spozob rowniez czujniki.Nadsluchiwalem je i kazdy z nich terkocze (stare dwa zepsute byly gluche)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy najbliższej okazji sprawdź czy awaria parktronica towarzyszy brakiem świateł wstecznych. Jeżeli będzie tak jak piszę, to uszkodzony będzie przełącznik biegów który znajduje się jak już wiesz w sterowniku skrzyni. Jest jeszcze po drodze przekaźnik który jest sterowany przez ten przełącznik biegów i podaje napięcie na żarówki wstecznego, oraz załącza parktronic, ale wówczas nie miałbyś problemów ze skrzynią, a tylko z parktronic'iem i światłami.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
darek137
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi,witaj.Sprawdzalem kilkakrotnie swiatla wsteczne i wiesz???...masz racje.Swiatla wsteczne nie wlaczaja sie za kazdym razem i wtedy kiedy sie swieca jest ok.Zawsze kiedy wlaczam wsteczny i sie nie pojawia zaczyna sie problem mrugajacych kontrolek i to wszystko co opisywalem wczesniej to jest to.Od czega mam teraz zaczac?Tu w Walii niewiem czy jest taki elektryk ,ktory to zdiagnolizuje i naprawi.To dziwny kraj pod tym wzgledem.Wiem ze z tego forum Pasiak mieszka w Anglii i moze on moglby mi doradzic gdzie sie udac z tym i do kogo.Darek

Postaw piwo autorowi tego posta
 
darek137 napisał/a:
Adi,witaj.Sprawdzalem kilkakrotnie swiatla wsteczne i wiesz???...masz racje.Swiatla wsteczne nie wlaczaja sie za kazdym razem i wtedy kiedy sie swieca jest ok.Zawsze kiedy wlaczam wsteczny i sie nie pojawia zaczyna sie problem mrugajacych kontrolek i to wszystko co opisywalem wczesniej to jest to.Od czega mam teraz zaczac?Tu w Walii niewiem czy jest taki elektryk ,ktory to zdiagnolizuje i naprawi.To dziwny kraj pod tym wzgledem.Wiem ze z tego forum Pasiak mieszka w Anglii i moze on moglby mi doradzic gdzie sie udac z tym i do kogo.Darek

Jak już pisałem odpowiedzialnym za to może być włącznik świateł wstecznych który mieści się w sterowniku skrzyni, lub przekaźnik - pełniący tutaj funkcję końcówki mocy. Budowa całego układu jest banalnie prosta. Włącznik wstecznych mieszczący się w skrzyni w momencie wbicia biegu wstecznego powinien podać masę na przekaźnik. W tym momencie styki robocze przekaźnika zamykają układ zasilania czyli podają napięcie na żarówki oraz moduł asystenta parkowania. Co mógłbyś sprawdzić? Jedynie czy w momencie wbicia wstecznego przekaźnik otrzymuje sygnał masy. Sądzę, że go nie będzie i tu jest problem.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gdzie w Uk moge to naprawic?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
darek137 napisał/a:
gdzie w Uk moge to naprawic?

Z tego co się orientuję, to w UK brakuje prawdziwych fachowców. Spróbuj sam zdiagnozować usterkę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok dzieki .Bede probowal

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
darek137 napisał/a:
gdzie w Uk moge to naprawic?

Z tego co się orientuję, to w UK brakuje prawdziwych fachowców. Spróbuj sam zdiagnozować usterkę.
swieta prawda, tu nie ma odpowiednich fachowców, oni po prostu wymieniaja calosc :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.15.147.215 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa