Układ hamulcowy » A6 C5 jedno koło inaczej hamuje...
Odpowiedz do tematu
 A6 C5 jedno koło inaczej hamuje...
Witajcie,

Niedawno bylem na przeglądzie, wszytko miodzio oprócz jednej "drobnej" rzeczy, jedno z przednich kół hamuje słabiej o prawie 25%. Oczywoście od razu się pochyliłem nad tamtem, ja nie widzę niczego podejrzanego, pojechałem więc do mechanika, sprawdził i też mówi że dziwne, wszystko ok, klocki tarcze itd. na wszelki jeszczeodpowietrzył układ. Niemniej dalej czuje że nie mam takich dobrych hampli czyli to koło pewnie nadal jest słabsze. Ma ktoś pomysł why???
Czy sterownik ABS może mieć z tym coś wspólnego? Dodam że jakiś czas temu był wymieniany, na używkę no ale teoretycznie działa. Zdarza mi się że jak jest bardziej stroma góra przy delikatnych przyhamowaniu włącza mi się ABS, tak bardzo króciutko, nie wiem czemu, nie ma żwiru i nie hamuje tak bym mógł się spodziewać wsparcia ABS-u. Piszę o tym bo może ma to związek i przez to słabiej hamujące koło załącza się?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja bym jeszcze rozebral zaciski wyczyscil i nasmarowal prowadnice i zobaczyl w jakim sa stanie tłoczki i gumki je tez mozna wyczyscic i gumki dac drugie ;) tyle z moiej strony :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
Ja bym jeszcze rozebral zaciski wyczyscil i nasmarowal prowadnice i zobaczyl w jakim sa stanie tłoczki i gumki je tez mozna wyczyscic i gumki dac drugie ;) tyle z moiej strony :)


Meches twierdzi że profilaktycznie to zrobił ale ja nie czuję tego, może dla pewności jeszcze raz pojadę na przegląd i sobie przetestuję te hample, móże coś się zmieniło. Niemniej dzięki, Jak nie będzie poprawy zrobię to co mówisz dla własnej pewności jeszcze raz w garażu, by wykluczyć

dziekuję

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Teoretycznie jest to możliwe, że ABS reguluje jedno koło słabiej niż pozostałe. Proponowałbym wówczas w trakcie testu siły hamowania odpiąć tylko wtyk ze sterownika i ponowić próbę. Jeżeli wówczas się poprawi, to wina leży po stronie elektrycznej. Jeżeli nie będzie różnicy, to trzeba będzie szukać problemu mechanicznego - płyn hamulcowy lub zacisk.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 18.218.218.230 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa