Elementy silnika » [A6 C4 2,5 TDI AEL] pompa wtryskowa
Odpowiedz do tematu
 [A6 C4 2,5 TDI AEL] pompa wtryskowa
Witam - zauważyłem od pewnego czasu że na łapie silnika zbiera się ropka obadałem pompę wytarłem i obserwuję - zbiera się kropelka na czujniku zaznaczonym w kółku na zał. foto wiem że to być może nie jest miejsce wycieku ale od czegoś trzeba zacząć.
I tu moje pytanie czy owy "czujnik" posiada jakoś uszczelkę i w ogóle od czego on jest, a może komuś ciekło już z tego miejsca - pozdrawiam

p.s. reszta pompy wygląda dość sucho a zwłaszcza że tydzień temu myłem silnik i nic tam tłustego póki co nie zaobserwowałem


Postaw piwo autorowi tego posta
 
W tym miejscu masz tzw zawór początku wtrysku. Problemem może być uszkodzony oring.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
W tym miejscu masz tzw zawór początku wtrysku. Problemem może być uszkodzony oring.


a nic nie nabroję demontując go ? :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak nie będziesz tego robił młotkiem i przecinakiem to będzie OK. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dwa oringi tam są ;-)
Cały problem polega na odkręceniu dwóch torxów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jednak to nie to - okazało się że cieknie spod głowicy pompy wtryskowej - czyli czeka mnie wizyta u jakiegoś dobrego pompiarza - jak wyleczę dam znać co i jak kosztuje w okolicach Słubic (lubuskie)

pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę wszystkim

[ Dodano: Sob 07 Kwi, 2012 19:26 ]
zarezerwowałem termin na przyszły tydzień na czyszczenie nastawnika i uszczelnienie pompy - koszt 500 zł m. Torzym
dam znać jaki efekt

Witam po przerwie - operacja zakończona sukcesem odpisuję dopiero teraz gdyż chciałem odczekać trochę czasu i zobaczyć czy pomogło.
I tak uszczelnienie pompy z pełnym rezultatem ; zaś czyszczenie nastawnika ponad oczekiwania ponieważ zauważyłem na wyższych biegach podczas wciskania gazu na "max" przestała kopcić, a na pewno nie robi już takiej zasłony dymnej jak wcześniej :wysmiewacz: :wysmiewacz:
Docelowo operacja kosztowała ok. 800 zł i robiłem w Słubicach u osoby polecanej - pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 3.141.31.209 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa