Quattro » Wibracja w trakcie jazdy
Odpowiedz do tematu
 Wibracja w trakcie jazdy
Witam

Jestem nowy na forum, ale przeszukałem juz co się da i nie mogę znaleźć odpowiedzi, dlatego zdecydowałem się założyć nowy temat.

Moja Audiczka A4 B5 1997 1,9 TDI (afn) Quattro Avant (skrzynia manualna 5 biegów) ma dziwny problem, z którym nie jestem juz sobie w stanie poradzić, otóż:

W trakcie jazdy z prędkością 50-110 pojawiają się wibracje przypominające jazdę na zbyt wysokim biegu, tyle że o mniejszym natężeniu, nie ważne czy na luzie czy z włączonym sprzęgłem. Jeszcze większy problem jest w trakcie ostrzejszego wchodzenia w zakręt i przyśpieszania, chodz ten efekt pojawia sie sporadycznie. Udaje się wprowadzić w wibracje raz na ok 5-6 prób. Wtedy natężenie wibracji i hałasu rośnie -powiedzmy- 10-cio krotnie. Efekt podobny jest przy szybszym cofaniu na skręconych kołach.

Dodam, że sprawdziłem:
-przeguby przednie wewnętrzne i zewnętrzne ok
-podpora wału ok
-przeguby wału przód i tył ok
-olej w skrzyni, pełny stan
-olej w tylnim moscie, ok
-skrzynia biegów chodzi dobrze (nie ma problemów z biegami)
-sprzęgło zdaje się pracować normalnie
-tłumik nie ociera
-felgi i opony sprawdzone

Będę wdzięczny za jakies fachowe opinie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
możesz sprawdzić łożyska kół, drgania mogą być spowodowane słabymi łożyskami

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dobra, sprawdze w poniedzialek, bo auto obecnie u mechanika w garazu daleko. Napisze czy pomoglo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli masz automat, to podejrzewam konwerter. U mnie to samo. Zmieniam skrzynie z automatu na manual, bo zaraz znowu może coś się popsuć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bardzo miło koleżanko, że chcesz pomóc ale zerknij na datę ostatniego postu. Temat juz dawno nieaktualny. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Quattro 

[ IP: 18.224.59.231 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa