Układ hamulcowy » kontrolka zużycia klocków
Odpowiedz do tematu
 kontrolka zużycia klocków
Witam!
Pali mi się kontrolka zużycia klocków i chce ją wyłączyć vagiem, mogę prosić kogoś o pomoc żeby mi wytłumaczył krok po kroku gdzie wejść i co zmienić żeby to wyłączyć?

Dysponuje wersją: VAG-COM Version: Release 409.1-S

Z góry dzięki za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: kontrolka zużycia klocków
bonczek87 napisał/a:
Witam!
Pali mi się kontrolka zużycia klocków i chce ją wyłączyć vagiem, mogę prosić kogoś o pomoc żeby mi wytłumaczył krok po kroku gdzie wejść i co zmienić żeby to wyłączyć?

Dysponuje wersją: VAG-COM Version: Release 409.1-S

Z góry dzięki za pomoc
napisz mi jakie masz kodowanie zegarów

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli tak wszedłem w opcję 17 potem w 07 i pokazało mi się okienko a w nim:
Software coding: 00044
Workshop code: 48135
Importer number: ---

Którą opcję mam zmienić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Czyli tak wszedłem w opcję 17 potem w 07 i pokazało mi się okienko a w nim:
Software coding: 00044
Workshop code: 48135
Importer number: ---

Którą opcję mam zmienić?
nic, wygląda na to,że kontrolę okładzin, kontrole płynu spryskiwaczy i kontrolkę zapięcia pasów masz wyłączoną. Grzebał Ci ktoś w tych zegarach?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No ktoś już grzebał właśnie bo mi poprzedni właściciel mówił o tym że kolegów miał co mu wszystko ustawiali.. i Co teraz mam zrobić? Aha a mogę włączyć kontrolkę płynu oraz pasów bo to mnie interesuje..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jasne ,że możesz zmień kodowanie w zegarach na 06044, gdybyś zmienił na 07044 wtedy powinna załączyć się kontrola klocków.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co mam zrobić żeby wyłączyć tą denerwującą kontrolkę zużycia okładzin? Dodam że mam urwane kable od tego i po wymianie ostatnio tarcz i klocków zapalił mi się ten błąd nie wiadomo czemu..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
A co mam zrobić żeby wyłączyć tą denerwującą kontrolkę zużycia okładzin? Dodam że mam urwane kable od tego i po wymianie ostatnio tarcz i klocków zapalił mi się ten błąd nie wiadomo czemu..

Podłącz przewód kontroli klocków do masy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale z której strony mam to podłączyć? Chodzi mi o to że przewód z prawego czy lewego koła czy to nie ma różnicy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
A co mam zrobić żeby wyłączyć tą denerwującą kontrolkę zużycia okładzin? Dodam że mam urwane kable od tego i po wymianie ostatnio tarcz i klocków zapalił mi się ten błąd nie wiadomo czemu..
to nie jest błąd tylko informacja o zużyciu okładzin , szczerze mówiąc wydaje mi się,że zegary trzeba będzie wyciągnąć,żeby to naprawić, ale niech wypowiedzą się inni, ewentualnie możesz naprawić połączenie i wszystko będzie ok. lub na razie zrób zworke na tym przewodzie i informacja powinna zgasnać, choć osobiście nie robiłbym tego i nie jestem za takim kombinatorstwem, bo jak coś zostało zamontowane to ma działać tak jak powinno, Audi to nie polonez, a za wtyczke zapłacisz grosze...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok ale gdzie znajdę takie wtyczki, możesz dać mi linka? Nigdzie nie mogłem tego znaleźć..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
odkręć przenie koła po kolei i szukaj nie podłączonego przewodu. Jeden będzie wychodzil z klocka a drugi powinien być zaczepiony na Mcpersonie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja wiem gdzie jest ten przewód bo wisiał on jak wymieniałem tarcze i klocki tylko że nie mam wtyczek odpowiednich a na allegro nie mogłem takich znaleźć..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Ja wiem gdzie jest ten przewód bo wisiał on jak wymieniałem tarcze i klocki tylko że nie mam wtyczek odpowiednich a na allegro nie mogłem takich znaleźć..
takie wtyczki bez problemu znajdziesz na złomie. a na razie na tym przewodzie , w którym jest urwana wtyczka zrób zworkę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale jak zrobić zworke mam?? :) Sorki za głupie pytania ale wole żebyś mi dokładnie napisał niż potem mam coś popsuć..

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 3.138.122.4 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa