Car Audio » [a4 b6] Navigation plus audi
Odpowiedz do tematu
 
Zasilanie 12V musi być na zaciskach 5 i 7. Na zacisku 4 jest podłączona stacyjka czyli załączenie i wyłączenie nawigacji kluczykiem.


Link do tego adaptera jest uszkodzony.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobiłem tak podłączyłem z aku nakrutko sprawdzić czy wogule się uruchamia i nic cisza tylko mały wiatrak się zakreci i stop w samochodzie jak podepne kostka plus i minus to samo, ten najmniejszy wiatrak się zakreci i koniec, ale do rzeczy pociaglem z licznika podświetlenie działa navi świeci pociaglem zasilanie po stacyjce z licznika z niebieskiej kostki pin 22 przewód czerwony pociaglem gale i dalej navi nieodpala, już niewiem co jest navi uszkodzony??



Link do adaptera http://allegro.pl/adapter...5163248141.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
razor38 napisał/a:

Link do adaptera http://allegro.pl/adapter...5163248141.html

Adapter jest właściwy.

Nawigacja powinna dać się włączyć ręcznie po podłączeniu tylko stałego plusa i zacisku Safe. Wychodzi na to, że nawigacja jest uszkodzona.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Własnie jest uszkodzona chyba wyswietlacz , podłaczyłem vaga to ja widzi komunikuje sie z navi , włozyłem płyte i teraz jej niemoge juz wyjasc , druga sprawa po odłaczeniu navi głupieja mi kontroli na liczniku auto niechce odpalic tak ja by mu brakowało pradu niewyswietla mi nic juz na fisie , a wdodatku jak przekrece kluczyk w stacyjce to buczy cos pod maska z lewej strony pod podszybiem i kontrolik warjuja , co jest pod podszybiem w tej kopułce czy to moze byc powodem tego ze niewyswietla fis i kontrolki głupieja ???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odepnij z RNS czarną wtyczkę mini ISO. W niej masz pomarańczowe przewody magistrali CAN i sprawdź czy odpala bez RNS.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiesz co , aku miałem słaby i prze to mi kontrolki na zegarach głupiały , podłaczyłem prostownik ładuje sie jest ok , teraz pytanie skoro vag vidzi navi komunikuje sie z nia to niejest spalona , tylko ten wyswietlacz moze to byc wina tez ze był słaby aku ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Naładuj akumulator i sprawdzisz. Sądzę, że prędzej będzie to wina inwertera lub samej taśmy LCD.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aku podpiety pod prostownik ładuje sie ale navi dalej sie nieuruchamia , juz nic niekombinuje odsyłam gosciowi , i kupuje nastepna i mysle ze juz kupie w 100% sprawną znalazłęm juz na aledrogo. Jak kupie to napisze co i jak czy działa tak jak powinna , podłacze plus i minus i musi sie uruchomic w celu sprawdzenia czy działa, nie tak jak ta .pozdrawiam

[ Dodano: Wto 17 Mar, 2015 20:16 ]
Panowie jak robi sie kodowanie vagiem radia RNS-DX , prosze o pomoc.

[ Dodano: Czw 19 Mar, 2015 20:24 ]
Czy na tym forum jest ktos kto moze mi powiedziec , jak mam zrobic kodowanie licznika zeby miec wyswietlanie radia na fisie z RNS-DX , cany pociagłem z mojej kostki kture miałem w symphony II.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam


podłacze sie spowrotem do tematu,po dokupieniu anteny GPS dedykowanej do Navi plus po włączeniu mapy nie wyszukuje mi satelity gps.Dodam że anetene kupiłem nowa ze sklepu lecz mam ja schowana pod deska rozdzielcza w aucie.Czy może to być winna błędnego kodowania radia?Bo rozumiem skoro antena jest nowa to "powinna chodzic".

Postaw piwo autorowi tego posta
 
YamahaRone napisał/a:
Witam


podłacze sie spowrotem do tematu,po dokupieniu anteny GPS dedykowanej do Navi plus po włączeniu mapy nie wyszukuje mi satelity gps.Dodam że anetene kupiłem nowa ze sklepu lecz mam ja schowana pod deska rozdzielcza w aucie.Czy może to być winna błędnego kodowania radia?Bo rozumiem skoro antena jest nowa to "powinna chodzic".

Sygnał GPS powinien pojawić się po około 3 min od momentu podłączenia anteny. Jeżeli nie widzi sygnału z satelit, to są tylko 2 możliwości uszkodzona "nowa" antena lub uszkodzenie w RNS.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jak moge sprawdzić czy antena jest sprawna?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
YamahaRone napisał/a:
a jak moge sprawdzić czy antena jest sprawna?

Podłączając do innego w 100% prawnego RNS. Najprościej można sprawdzić RNS za pomocą Voltomierza. Sprawdź czy w gnieździe anteny GPS jest napięcie. Zasilanie powinno wynosić około 5V. Tylko nie zrób przy pomiarze zwarcia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam, wymieniam symphony II na navigation plus, navi kupiłem na portalu aukcyjnym, w zestawie był kabel nav 26 max. Wszystkie kostki podłączyłem ale nie wiem do czego służy ta z przyciskiem od tego kabla. Co z tym Gala - trzeba coś robić jak mam ten kabel nav 26 max. Navi się włącza ale nie ma głosu w przednich głośnikach, trzeba zrobić kodowanie Vagiem, może ktoś napisać jak dokładnie wszystko poustawiac. Jak sprawdzić jaki mam soft navi? Może ktoś podać link do polskiej wersji i do mapy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli masz ten adapter, to nic nie musisz dodatkowo podłączać, a przycisk służy do VIM - wyświetlanie obrazu w trakcie jazdy. Odnośnie przednich głosników, to masz obecnie zakodowana nawi pod Bose i musisz ja przekodować pod standardowe nagłośnienie.

I uzupełnij sumiennie swój profil. 10 miejsce w VIN mówi jaki to rok modelowy i na pewno nie jest to 3.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Podepnę się trochę pod temat. Mianowice, zawitało u mnie RNS-D w moim przedlifcie A3. Nie ruszałem nic w żadnej kostce, po za podpięciem "Safe Pin". Teraz mój problem. Posiadam oryginalne nagłośnienie Audi + sub w bagażniku, też oryginał i niestety jest w głośnikach brak basu, płytki dźwięki, przy ustawieniu basu na max. W poprzednim radiu (Audi Concert) wszystko grało bardzo pięknie, bas był i czysty wyrazisty dźwięk, więc problem suba i głośników odpada. Drugi problem, trochę denerwujący problem to wyrzucane komunikatu, razem z piszczeniem przy każdym uruchomieniu. Coś tam TP-memo itp. Bardzo proszę o pomoc z moim problemem. Z góry dzięki.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa