Elektryka i elektronika » [ S4 C4 4,2] Nie dziala wentylator el, przegrzewa sie
Odpowiedz do tematu
 [ S4 C4 4,2] Nie dziala wentylator el, przegrzewa sie
Witam.

nie wiem czy ten dzial

Mam problem z moja eSka
Grzeje mi sie powyzej 90'C osiaga 100-120 moze wiecej ( dalej nie chce przegrzewac silnika)
termostat wymieniany byl z rozrzadem niedawno, czujnik na chlodnicy tez, sama chlodnica rowniez i osiaga takie temperatury. Wentylator el sie nie uruchamia( chodzi tylko przy klimie czy tez powinen sie wlaczyc?
moze jakies pomysly gdzie szukac

pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Domniemam, iż wentylator załącza się tylko przy załączonej klimatyzacji czyli działa 1 bieg. Jeżeli 1 bieg działa, to wykluczam bezpieczniki, wentylator i przekaźnik 1 biegu.Pozostaje ci sprawdzić przekaźnik 2 biegu oraz czujnik przy chłodnicy. Nie wiem czy czujnik kupiłeś nowy ale w nowych częściach również zdarza się wada.
Na początek proponuję sprawdzić czujnik - odłącz wtyczkę od czujnika, załącz zapłon, (klima wyłączona) i zrób mostek między przewodami
brązowy - brązowo biały (1 bieg)
brązowy - brązowo niebieski (2 bieg)
Jeżeli w ten sposób uda się załączyć wentylator, to czujnik jest do wymiany.
Jeżeli jednak wentylator nie będzie chciał "podjąć współpracy" to piszemy dalej.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobilem jak pisales i wentylator chodzi na 2 biegach takze wychodzi ze ten czujnikdzieki
zamowie znowu i zobaczymy.
dzieki :zdrowko:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam, Dołącze sie do dyskusji z takim problemem. własnie jak robie mostek na tym czujniku to jest zero reakcji wentylatorów, a jak wyciagne przekazniki i zmostkuje tam to chodza i na 1 i na2 biegu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bialy napisał/a:
Witam, Dołącze sie do dyskusji z takim problemem. własnie jak robie mostek na tym czujniku to jest zero reakcji wentylatorów, a jak wyciagne przekazniki i zmostkuje tam to chodza i na 1 i na2 biegu.

Sprawdź czy na tych przewodach od czujnika jest 12V.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mam podobny problem jak kolega w pierwszym poście, ale nie wiem gdzie jest ten czteropinowy czujnik. jedyny czteropinowy jaki mam jest w głowicy wkręcony...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szukaj w takim razie 3 pinowego czujnika. Jest wkręcony w chłodnicy w po lewej stronie samochodu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok a jak zwierać piny aby sprawdzić biegi wentylatora

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aby sprawdzić czujnik możesz próbnikiem przy włączonym zapłonie sprawdzić na którym pinie jest napięcie (powinien to być jeden ze skrajnych), a następnie zewrzeć go z środkowym(1 bieg), a potem drugim skrajnym (2 bieg).
Jeżeli zadziała wentylator to winowajcą będzie czujnik.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.188.24.36 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa